Προς το περιεχόμενο

Blackfield-Blackfield Cover


Multinstumentalist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα cover ενός αγαπημένου τραγουδιού.

Ενορχήστρωση έκανα εγώ και στα φωνητικά είναι ο Τάκης Κουβαράς.

Δεκτά και τα αρνητικά και τα θετικά σχόλια!Καλή ακρόαση! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού κάνεις την προσπάθεια φίλε μου τουλάχιστον κούρδισε σωστά... κρίμα είναι... Φιλικά.

 

Μέχρι στιγμής ''αρνητικά'' σχόλια είχα πάρει για 1-2 πραγματάκια στην μίξη..αυτό με το κούρδισμα πρώτη φορά μου το λένε..δεκτό όμως γιατί μπορεί να έχεις και δίκιο και να μην το χα παρατηρήσει (δεν έχω και μεγάλη πείρα με κιθάρα..κυρίως κρουστός είμαι :P )..φαντάζομαι μιλάς για την ηλεκτρική που παίζει τις φρασούλες στο 2ο κουπλέ και ρεφρέν ή γενικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι μιλάς για την ηλεκτρική που παίζει τις φρασούλες στο 2ο κουπλέ και ρεφρέν ή γενικά;

 

η ηλεκτρικη ειναι ξεκουρδιστη αρα και όλα τα μερη της και είναι κρίμα γιατι χαλάει μια τοσο καλη προσπαθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτά και τα αρνητικά και τα θετικά σχόλια!Καλή ακρόαση! :)

Αρνητικά: ΔΕΝ έχω κάτι αρνητικό να πώ.

Θετικά: Όλα τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής ''αρνητικά'' σχόλια είχα πάρει για 1-2 πραγματάκια στην μίξη..αυτό με το κούρδισμα πρώτη φορά μου το λένε..δεκτό όμως γιατί μπορεί να έχεις και δίκιο και να μην το χα παρατηρήσει (δεν έχω και μεγάλη πείρα με κιθάρα..κυρίως κρουστός είμαι :P )..φαντάζομαι μιλάς για την ηλεκτρική που παίζει τις φρασούλες στο 2ο κουπλέ και ρεφρέν ή γενικά;

 

Η ηλεκτική είναι ξεκούρδιστη. Ίσως είμαι υπερβολικός το ξέρω αλλά για μένα είναι τόσο ενοχλητικό που αδυνατώ να ακούσω το κομμάτι μετά τα 20 πρώτα δευτερόλεπτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηλεκτική είναι ξεκούρδιστη. Ίσως είμαι υπερβολικός το ξέρω αλλά για μένα είναι τόσο ενοχλητικό που αδυνατώ να ακούσω το κομμάτι μετά τα 20 πρώτα δευτερόλεπτα...

 

Κουλ φίλε... πάντως, ευχαριστώ για την παρατήρηση  γιατί όντως δεν το χα προσέξει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουλ φίλε... πάντως, ευχαριστώ για την παρατήρηση  γιατί όντως δεν το χα προσέξει. :P

 

Δεν υπάρχει θέμα κουλ... μια χαρά κουλ είμαι... ούτε είπα κάτι για να σε προσβάλω... γνώμη ζήτησες γνώμη πήρες.

 

Το ρεζουμέ μου: αφού κάνεις όλη αυτή την προσπάθεια με ενορχηστρώσεις, ηχογραφήσεις και κόντρα ηχογραφήσεις (που χρειάζονται χρόνο και κόπο), το να κουρδίσεις (1 λεπτό υπόθεση) ή να αλλάξεις χορδές (αν είναι αυτό το πρόβλημα; 10 λεπτά) ή ακόμα και να σετάρεις το όργανο (αν το πρόβλημά σου είναι στο intonation και δεν φτιάχνει ούτε με κούρδισμα ούτε μόνο με καινούριες χορδές; 30 λεπτά περίπου) είναι απαραίτητη προϋπόθεση για να έχεις το βέλτιστο δυνατό αποτέλεσμα. Αυτό είναι για να μην αδικείς την δική σου προσπάθεια και όχι για να ικανοποιούνται τα αυτιά τα δικά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου άρεσε.

Δεν ξέρω το κομμάτι, κάτι κάπου δεν μου κολλάει με τα φωνητικά (αυτά μου βγαίνουν παράξενα....στις αρμονίες τους εκεί στο 1.45) αλλά μπορεί να είναι ετσι το κομμάτι - πρέπει να το ακούσω δεν παίρνω όρκο. Πάντως σίγουρα δεν έχει πετύχει σε σας αρμονικά.

Για το ξεκούρδισμα και την επιμονή του φίλου, μπορώ να δώσω κάποιες ερμηνείες ίσως με θέματα intonation κύρια στην αρχή, ή θέματα των Modulation effects που δίνουν τέτοια ας πούμε πιό έντονη αίσθηση.

 

Πάντως αν κάτι με ενόχλησε (και αν) στο κούρδισμα είναι μέχρι το 20.

Μετά ΔΕΝ καταλαβαίνω για ποιά ηλεκτρική λένε τα παιδιά.

 

Γενικά καλή προσπάθεια.

Αν δώσετε λίγη προσοχή ίσως σε τέτοια θέματα που θίχτηκαν ίσως να πάνε όλα καλύτερα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου