Προς το περιεχόμενο

Στραβωσε το tremolo arm?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη και εγω το ιδιο θεμα ειχα, δοκιμασα με τεφλον αλλα μετα που το ξεβιδωσα και πηγα να το βιδωσω ηθελε παλι τεφλον γιατι ειχε φαγωθει. Ειδα αυτο το "φτηνο μοντ" και ησυχασα.  http://forums.fender.com/viewtopic.php?f=6&t=28395

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χμ....θερμοσυστελόμενο.Δεν ειναι κακη ιδεα...απ οτι βλεπω αυτος το εχει ψηλα.Το ξεκιναει  απο εκει που τελειωνει το σπειρωμα της μπαρας.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εγώ δεν καταλαβαίνω τις λύσεις αυτές.

(διότι και το δικό μου δεν κάθεται σφιχτό στη θέση που θέλω και έχει τζόγο).

 

Αν βάλεις τεφλόν ή θερμοσυστελλόμενο, μαλακό υλικό είναι. Θα κάτσει μια μέρα, μετά το τεφλόν ή το θερμοσυστελλόμενο, θα γίνει σούπα οπότε μια από τα ίδια.

Το άλλο με το ελατήριο, πάλι στην καλύτερη θα λιγοστέψει τον τζόγο.

Η μόνη σωστή λύση νομίζω είναι μπαγιονετ, αλλά άντε να το υλοποιήσεις.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη σωστή λύση νομίζω είναι μπαγιονετ, αλλά άντε να το υλοποιήσεις.

 

Η μόνη σωστή λύση ειναι να παρεις με 30 ευρω ενα τρεμολο της προκοπης με steel block & push in arm και να ησυχασεις.... ;D

 

NEW Wilkinson WV6CR SB Tremolo Bridge for Strat®, STEEL BLOCK, Vintage, WV6 SB | eBay

 

ειδικα στη δικη σου που εχει τα απαραδεκτα zinc saddles & block θα ακουσεις και μεγαλη διαφορα στον ηχο. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη σωστή λύση ειναι να παρεις με 30 ευρω ενα τρεμολο της προκοπης με steel block & push in arm και να ησυχασεις.... ;D

 

NEW Wilkinson WV6CR SB Tremolo Bridge for Strat®, STEEL BLOCK, Vintage, WV6 SB | eBay

 

ειδικα στη δικη σου που εχει τα απαραδεκτα zinc saddles & block θα ακουσεις και μεγαλη διαφορα στον ηχο. ;)

 

κι άλλη μεγάλη διαφορά στον ήχο?

εεε...δεν θα τ αντέξω... ;D

 

(από δω τό χες από κεί το χες....πάλι σε έξοδα θα με βάλεις....)  :D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ αυτο ειναι το θεμα, δεν τοποθετειται πανω στις στροφες,γιατι σκοπος δεν ειναι να μπει μεσα στη τρυπα,αλλα ναναι σα μοχλος για να μη παιζει δεξια αριστερα. Εγω εκοψα ενα κομματακι απο καλωδιο ηχου, εβγαλα τα συρματακια και εμεινε το "μακαρονι". Το περασα μεσα στο τρεμολο λιγο πανω απο τις στροφες(οπως στη φωτο) και βιδωνοντας ανεβηκε και δεν τζογαρει. Ακολουθως οταν το βγαλεις το κατεβαζεις λιγο κατω το "μακαρονι" για να ξαναρθει στα ισα οταν το βιδωσεις. Δηλ. εφαπτει το "μακαρονι" με την επιφανεια της γεφυρας/τρεμολο και ετσι δε τζογαρει. Πιστευω να το εξηγησα καλα γιατι βλεπω μακαρανι/σπαγγετι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου