Προς το περιεχόμενο

Astrochicken's Victorious Attack - Ioannis Anastassakis


ioannisanastassakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Σήμερα θα ποστάρω ένα από τα αγαπημένα μου video clip, με αρκετή καλοκαιρινή διάθεση και γυρισμένο με αρκετό κέφι!

Σκηνοθεσία όπως πάντα από τον  Bob Κατσιώνη.

 

 

Φιλικά,

Ioannis Anastassakis

www.ioannis.org

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μετα από αυτό προτείνω ο George Clooney να κληθει να πει μετα το "Nespresso, what else" to "guitar solo, what else".

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σαν κιθαρίστας είσαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ

Συνθετικά το κομμάτι, επίσης παρά που καλό.

Μουσική παραγωγή…σούπερ.

 

Στο video:

Ενώ όλα τα στοιχεία είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ήτοι εσύ, και σαν ντύσιμο και σαν παρουσία , τα κορίτσια πολύ ωραία, το αμάξι σούπερ, η πισίνα …το σπίτι….η εικόνα καλογυρισμένη…..εντούτοις…..συνολικά δεν μου άρεσε.

 

Τα πλάνα με τις κοπέλες , ενώ κανονικά θα έπρεπε να είναι μερικές σφήνες στο όλο (4:39 συνολικά) video….είναι το κυρίως θέμα.

 

Με απλά λόγια το video είναι στατικό, ειδικά για το μουσικό είδος-instrumental κιθαριστικό,  (παρά το γρήγορο μοντάζ- δεν είναι πανάκεια).

 

Είχες την Sl ……βάλτε μερικά πλάνα ακόμα.

Βάλτε μερικά πλάνα με εσένα π.χ. στο studio.

Μερικά μόνος σου, χωρίς κιθάρα…..

Ένα απλό story board (όχι σενάριο)…..(απλές ιδέες ρίχνω).

 

Πάντως και πάλι μπράβο σου είσαι σπουδαίος κιθαρίστας! 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα σοβαρά όμως, θα συμφωνήσω με αυτό

 

Με απλά λόγια το video είναι στατικό

 

Μερικά πλάνα / ιδεούλες παραπάνω θα το έκαναν πολύ πιο ενδιαφέρον. Ξερω' γω, χιουμοριστικό κοντινό στις κοπέλες κ να σε θαυμάζουν.. Να σου φτιάχνουν κανα ποτό..

(Βέβαια όλα αυτά είναι δουλειά, κ $$.)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω σε "ΑΛΛΑ" ανάλυση όπως ο δικεόρος παραπάνω.

 

Λοιπόν:

Είσαι κιθαρισταράς. Αυτό είναι δεδομένο.

Το κομμάτι είναι πολύ καλά χτισμένο, με ωραίες αλλαγές και τρελά σολίδια.

Το βίντεο είναι τεχνικά άριστο.

 

ΑΛΛΑ

 

Το τραγούδι δεν είναι καλοκαιρινό λαλα, γκομενίτσες και κοκτέιλς.

Είναι ψιλοκάφρικο, ιδιαίτερα σε ορισμένα σημεία και εκεί συγκεκριμένα η όλη φάση της πισίνας με τις κοπελίτσες φαίνεται κάπως.

Θα ταίριαζε περισσότερο να είχες την πισωκούνα να κάνει οκτάρια παρά τα κοριτσάκια να βρέχονται.

 

Επίσης η  φάτσα σου είναι τελείως ανέκφραστη. Δεν ηχογραφείς τώρα ρε μεγάλε, μη σφίγγεσαι! ;D

Παίξε με το φακό, βγάλε τα γυαλιά (δεν είσαι φίρμα ακόμη - το βίντεο το κάνεις για να σε μάθει ο κόσμος), χαμογέλα (κυρίως), βγάλε καμιά γλώσσα, πέτα καμιά κιθαριά στον αέρα, πίσω από την πλάτη κτλ. :) :) :)

 

Το σακάκι... κακή ιδέα, δίπλα στην πισίνα, αλλά ο συνδυασμός του με το τζιν είναι κακή ιδέα εις το τετράγωνο. Δεν βγάζεις καν το κυριλέ που θέλεις να βγάλεις.

 

Αυτά.

Πάντα φιλικά, ο γνωστός ανάποδος του φόρουμ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρώσω εδώ στα όσα σοφά είπε ο LK, το εξής.

 

Η παρουσία σου στο βίντεο στα πλάνα που φαίνεσαι να παίζεις είναι τελείως "ξένη", με την μουσική που ακούγεται, και γίνεται αμέσως εμφανές ότι δεν παίζεις "κάτι σαν αυτό που ακούει ο ακροατής".

 

Αυτό αυτομάτως αφαιρεί την "δύναμη" που μπορεί να δώσει η εικόνα στο δέσιμό της με τον ήχο (είναι σχεδόν ξένα μεταξύ τους), καθώς και το ενδιαφέρον στο πλάνο, αφού στην πραγματικότητα αποσυνδέει τον πρωταγωνιστή από τον "παίχτη"-μουσικό.

 

Μου θύμισε πλάνα από ελληνικές ταινίες, όπου φαίνεται να παίζει κιθάρα ο Βουτσάς, και μπουζούκι ο Παπαμιχαήλ.

 

Κι αυτά τα πλάνα στον καναπέ!!!

Ξάπλα με τα κορίτσια ίσα που να χωράει η κιθάρα ανάμεσά τους, και από πίσω να ακούγονται "παπάδες"!!!

Κανένα συναίσθημα στο πρόσωπο που να δείχνει κάποια ένταση για την φράση που "παίζεις" εκείνη την ώρα.

 

Τέτοια αδιαφορία, σαν να διαβάζεις εφημερίδα και σολάρεις.

 

Για τα μουσικά με κάλυψε ο LK αν και η γνώμη μου είναι περιττή.

Είσαι πολύ καλός και φυσικά το ξέρεις, δεν χρειάζεται να πω εγώ κάτι περισσότερο. :)

 

Όλα αυτά είναι απλά η γνώμη μου.

 

Παιδιά αν κοιτάξετε προσεκτικά, μπροστά από τους ποπούς υπάρχει ένας τύπος που σρεντάρει σε μια Ibanez!

Και όμως δεν είδα ούτε έναν πωπό σε κάποιο πλάνο, μια κοντινή ρε παιδί μου να χαρεί και λίγο το γέρικο και γκρινιάρικο "εγώ" μας. :D

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα για το παίξιμο δεν θα πω τίποτα και τις ικανότητες σου τεχνικά και αρτιστικά

απλά θα προτιμούσα την διάρκεια του κομματιού λίγο μικρότερη ή διαφορετικά θα ήθελα μια μικρή ακουστική

''σφήνα'' (αυτα τα σπανιόλικα σου είναι απολαυση)  ή κάτι που να σπάει λίγο το shredding. Κατα τα άλλα μετά απο αυτό το βιντεο ντρέπομαι να πιάσω την κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Θα ταίριαζε περισσότερο να είχες την πισωκούνα να κάνει οκτάρια

 

Φαντάζομαι εννοείς την (αν δεν κάνω λάθος) 735i Ε38 κάπου στο 0:25 και όχι την πρωταγωνίστρια  Benz.

 

Πάντως συμφωνώ...Joe Satriani - Summer Song video ήθελε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ δεν ξερω τι λένε οι άλλοι

Εγώ θα ήθελα να είμαι............ εσυ................

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Ωραίος.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου