Προς το περιεχόμενο

Astrochicken's Victorious Attack - Ioannis Anastassakis


ioannisanastassakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το target group του βιντεο ποιο ειναι;

Οι κιθαριστες ή αυτοι που βλέπουν βιντεο για τα κωλ@ρακια;

Ή για τους κιθαριστες που κοιταζουν κωλ@ρακια;

 

Προσωπικα ουτε κώλ@ους ευχαριστήθηκα, ουτε τεχνικη κιθάρας με κοντινα πλάνα κλπ..

 

Ασε που το βιντεο ειναι τερμα φαλοκρατικο, θα σε κυνηγανε οι φεμινιστριες και ολοι αυτοι που εχουν κολλημα με τα "politically correct"  ;D ;D ;D

 

Επισης οταν το ειδα μου ηρθαν στο μυαλο τετοια βιντεοκλιπ

 

Εν ολιγοις δεν μου αρεσε γιατι θεωρω οτι χαντακωνει την μουσικη σου μιας και ολοι θα ασχοληθουν με τους κωλ@ους και κανενας με την μουσικη!

 

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντα φιλικά, ο γνωστός ανάποδος του φόρουμ.

 

Άμα θεωρούν κάποιοι εσένα ως "ανάποδο του φόρουμ", τι να πούμε και εμείς οι ηγέτες;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως δεν είδα ούτε έναν πωπό σε κάποιο πλάνο, μια κοντινή ρε παιδί μου να χαρεί και λίγο το γέρικο και γκρινιάρικο "εγώ" μας. :D

 

3:49. Ορίστε, τί κερδίζω; Μπορώ να έχω το fb της σγουρομάλλας με το λουλουδάτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Από τεχνική άπαιχτος. Το κομμάτι σαν σύνθεση δε μου είπε κάτι γιατί μετά το τέλος του δεν μου έμεινε κάποια μελωδία στο μυαλό. Αν και πιστεύω είναι ικανό για να διαφημίσεις τον εαυτό σου σε καινούριους υποψήφιους μαθητές σου (αν δεν κάνω λάθος αυτός είναι ο σκοπός).

 

  Όσον αφορά τα υπόλοιπα πιστεύω ότι το κλείδωμα των likes/dislikes καθώς και των σχολίων στο βίντεο μαρτυράει πολλά  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ομολογώ ότι εγώ βρήκα το βίντεο με χιούμορ. Και ο Ιωάννης, μια χαρά χαμογελούσε όταν έπαιρνε το φιλάκι και τα γελάκια... ;D

 

Δε ταιριάζει απόλυτα με το στυλ της μουσικής, αλλά δε πειράζει... μια χαρά στη πλάκα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3:49. Ορίστε, τί κερδίζω; Μπορώ να έχω το fb της σγουρομάλλας με το λουλουδάτο;

;D ;D ;D ;D ;D

Το ξανάβαλα επί τούτου.

 

Μακρινό πλάνο και κατά 90% θολό. :D

Είπαμε είμαστε γέροι (και γκρινιάρηδες) και δεν βλέπουμε και τόσο καλά.

Χάθηκε ο κόσμος δηλαδή να κάνει ο σκηνοθέτης ένα καλό zoom και να το αφήσει μερικά σεκόντια παραπάνω? ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βίντεο απο οπτικής πλευράς πάντως  μου άρεσε κυρίως  επειδή οι κοπέλες δεν

ήταν οι κλασικές πλαστικές γκόμενες που παρουσιάζονται σε τέτοιου είδους βίντεο.

Νομίζω το έκανε πιο δροσερό σε ύφος και διάθεση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν νομίζω άλλο post του OP να είχε ποτέ, τόσο σύντομα, τόσα πολλά views και σχόλια. Γιατί άραγε;  ???

 

Γιατί το παίξιμο του, είναι αδιαμφισβήτητο.

Πρόκειται για τεχνίτη.

Τώρα , είχαμε να «σχολιάσουμε» και ένα video clip, που σε άλλους άρεσε και σε άλλους όχι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω και τον λόγο του ανεβάσματος του βίντεο αλλά και, ..επιτρέψτε μου, των δικών μου-μας σχολίων.

 

Βασικά ο άνθρωπος είναι επαγγελματίας σε χώρο με εντελώς διαφορετική επαγγελματική κουλτούρα από ότι εμείς.

Επι πλέον είναι σίγουρο ότι με τέτοιο βιογραφικό ένα τέτοιο κλιπάκι δεν βλέπω τι πόντους του αποδίδει.

Από την άλλη τα δικά μας σχόλια θετικά ή αρνητικά δεν νομίζω χρειάζονται. Θετικά διότι όπως είπα με τέτοιο βιογραφικό που μιλάει μόνο του, τί να του πούμε εμείς. Αρνητικά για τον ίδιο και πάλι λόγο.

Συνεπώς αφήνουμε κατα μέρος την τεχνική του αξία και πάμε στα της παρουσίασης:

η σύνθεση προσωπικά (όπως και κάθε είδους τέτοια μουσική του στυλ look ma no hands) ποτέ δεν με τράβηξε, ίσως ακόμα ούτε όταν ήμουν 17 χρονών και το GP έβγαζε κιθαρίστα της χρονιάς τον Al di Meola. Εννοείται δεν με εμπνέουν ούτε ως παίκτες οι Malmsteen πολύ δε περισσότερο ως συνθέτες, και αδιαφορώ πόσο ιερόσυλο μπορεί να ακούγεται αυτό.

Η όλη οπτική επίσης δεν με τράβηξε. Και συμφωνώ με τους περισσότερους προαλαλήσαντες.

 

Εν κατακλείδι μπράβο στον φίλο από την Κρήτη, είναι πολύ καλός στην τεχνική, το έχει αποδείξει και δεν χρειάζεται τα μπράβο ενός κιθαριστικού φόρουμ έστω στην πατρίδα του με λιγοστούς φανατικούς.

Η τεχνική του στην κλασική ή φλαμένκο με τράβηξε περισσότερο και την θεωρώ πιό σοβαρή πλευρά του, αν και πάλι δεν είναι το στύλ που ακούω.

Μπράβο του για όσα κατάφερε και εύχομαι ακόμα περισσότερα.

Η άποψή μου είναι ότι το βιντεάκι αυτό δεν συνεισφέρει θετικά στις προσπάθειές του. Από την άλλη αν μπήκε σε όλο τον κόπο και έξοδα για το κέφι του ...χαλάλι του. Ελπίζω τουλάχιστον να πλήρωσαν οι σπόνσορες.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου