Προς το περιεχόμενο

Εικόνες στα πακέτα τσιγάρων


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως ειναι ΜΕΓΑΛΟ προβλημα τωρα που χειμωνιαζει....δεν φτανει που οπου και να πηγαινω με τον 4χρονο υιο μου θα του φυσανε τον καπνο στη μουρη,το τι περασαμε την Κυριακη που καναμε παλι το λαθος να βγουμε για φαγητο σε κλειστο χωρο δεν περιγραφεται....3 ΠΑΚΕΤΑ καπνισε ο μικρος  ;D....θα του κοτσαρουνε και στη μουρη τα πακετα με τα καρκινιασμενα ανθρωπινα οργανα..... ;D

 

Αντες να μεγαλωσεις παιδι σε αυτη τη χωρα δηλαδη....χωρις να γινει ζομπιΣ ;D

 

Που ειναι το....κρατος?  ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όμως...εφόσον το κάπνισμα ΔΕΝ είναι απαγορευμένο, αισθάνομαι την αισθητική μου να προσβάλλεται αντικρύζοντας κάποιες απο αυτές τις εικόνες, πολλώ δε μάλλον αν καπνίζω, έχω παιδιά και κουβαλάω πακέτα που μπορούν και τα ίδια να δούν.

 

Με την ίδια λογική, στα μπουκάλια που περιέχουν οινοπνευματώδη, θα έπερεπε να υπάρχουν φωτογραφίες που απεικονίζουν κάτωχρους μεθυσμένους να ξερνάνε η σαπισμένα συκώτια...

 

+100

 

Καλή ιδέα..

και να υπαρχουν και στα ποτηρια που σερβίρονται στα μπαρ.

Τόσοι θάνατοι και άτομα με αναπηρίες λόγω ατόμων που κατανάλωναν αλκοόλ.

Θύματα που δεν έφταιγαν σε τίποτα...

Η αισθητική μας δεν έχει καμια αξία μπροστά στην ανθρωπινη ζωή.

Καλα κανουν και βάζουν τις εικόνες και να τις βλέπουν και τα παιδιά και να συνειδητοποιουν τι είναι το κάπνισμα πριν το ωραιοποιήσουν στην ωρίμανσή τους μεσω της παρέας και του attitude.

εξάλλου αυtές οι εικόνες δεν είναι τίποτα μπροστά σε τόσα πράγματα που βλέπουν στο διαδίκτυο και στην τηλεόραση (διαμαρτυρήθηκε κανένας για την αισθητική που προσβάλεται στα μέσα?  )

Θα τολμήσω μια παραβολή:

Ο τρελός του χωριού αρχισε να φωνάζει

'' Το γ@μ&$νο το δάσος πήρε φωτιά και η γ@μ^μ%νη φωτιά έρχεται όλους να μας κάψει''

ΟΙ προσβεβλημένοι γονείς κάλυψαν τα αυτιά των παιδιών τους και αρχισαν να κατσαδιάζουν τον τρελό για την αισχρολογία του. Στο τέλος κάηκαν όλοι γιατι σπατάλησαν τον πολυτιμο χρόνο τους να κατσαδιάζουν τον τρελό . Κάηκε και ο τρελός και τα παιδιά και  ας μην εφταιγαν σε τίποτα.

 

Υ.Γ Αναρωτιέμαι δΙαμαρτυρήθηκε κανένας καπνιστής για μενα τον μη καπνιστή οταν προσβάλονται οι αισθήσεις μου ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'αυτο που λεει ο σουπερφανκ δηλ σε εστιατοριο εχει χιλια δικια ...τωρα αμα ειναι 11 το βραδυ σε μπαρ και παιζει ο ζαικος ...αλλο πραγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σκεφτείτε, πάνω στην συσκευασία των κρεάτων, να είχανε εικόνες από μοσχαράκια να κοιτάνε την σφαγή τους, ή γουρουνάκια που να τα σφάζουν.

 

Στα δε φαστφουντάδικα, η συσκευασία του burger να είχε εικόνες από ζώα που αλληλοτρώγονται, ή είναι σφαγμένα.

 

Στους αυτοκινητόδρόμους δίπλα στα σήματα με το όριο ταχύτητας, να είχε εικόνες με διαμελισμένα κορμιά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σκεφτείτε, πάνω στην συσκευασία των κρεάτων, να είχανε εικόνες από μοσχαράκια να κοιτάνε την σφαγή τους, ή γουρουνάκια που να τα σφάζουν.

 

Στα δε φαστφουντάδικα, η συσκευασία του burger να είχε εικόνες από ζώα που αλληλοτρώγονται, ή είναι σφαγμένα.

 

Στους αυτοκινητόδρόμους δίπλα στα σήματα με το όριο ταχύτητας, να είχε εικόνες με διαμελισμένα κορμιά.

 

 

Δεν το εννοούσα κάπως έτσι,απλα ας μην υποκρινόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν το εννοούσα κάπως έτσι,

2. απλα ας μην υποκρινόμαστε.

1. Δεν το έγραψα γι' αυτό.

2. Το έγραψα γι' αυτό.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

SF- γνωρίζω πως είναι ντιρεκτίβα της ένωσης -αν και το άλλο με τις εταιρείες το αγνοούσα, απλά σκέφτηκα πως ενδεχομένως κάποια "μαγκιόρα" καταγγελια βασισμένη σε άρθρα του ελληνικού συντάγματος ίσως είχε τύχη...νάχαμε να λέγαμε δηλαδή και συγγνώμη σας ζητώ... ;D

 

LK- μαζί σου στην πορεία της μη αλλαγής!!  ;D ;D ;D ...δεν είπα ρε μαν να σηκώσεις λάβαρο, απλά επι τροχάδην να μας έλεγες την επιστημονική σου άποψη/ετυμηγορία  8) για το αν θα ευσταθούσε μιά τέτοιου τύπου αγωγή...

 

minoru- έχω γνωρίσει καλούς κι ευγενείς -όσο και διακριτικούς- ανθρώπους, κάποιοι ήσαν καπνιστές, κάποιοι όχι...και τούμπαλιν...

Καλό είναι να μην τσουβαλιάζουμε συμπεριφορές και συνειδήσεις...

 

Για τις ιδέες για ταμπακιέρες, σας ευχαριστώ απο καρδιάς, μερικές ήσαντε εξαιρετικά ενδιαφέρουσες... ;D - αν και επι του παρόντος το βολεύω, καθότι έχω κρατήσει κανα δύο πακέτα απο τα παλιά (χωρίς εικόνες) και στα Καρέλια πλακέ φίλτρο που καπνίζω τα σιγαρέττα μετά του χρυσόχαρτου αποτελούν direct replacement από χάρτινο σε χάρτινο (σκληρό) πακέτο, κάτι σαν Ρ-90ς σε mini hums... ;D ;D

 

dimsonic- ο Άντερσον είναι γνωστός για τις ακρότητες του στο θέμα...ου γαρ έρχεται μόνον... ;D

<<<<< off topic >>>>>

Δεν γνώριζα μέχρι χθές πως είσαι ο Δημήτρης Παναγιωτίδης...σου στέλνω τα σέβη και την αγάπη μου...σ'έχω δεί πολλές φορές εκείνα τα αλησμόνητα (για κάποιους)  χρόνια των A priori...σ'ευχαριστώ κι εσένα προσωπικά, όπως έχω κάνει με πολλούς "παλαιότερους" εμού, χάρη σε σας βρήκαμε τα μονοπάτια λίγο πιό βατά και κάποια παραθύρια μισάνοιχτα στο μουσικό μας διάβα...μακάρι να μπορούσα να τα πω και στον Γιώργο...ας είναι...on the other side...

<<<<< off topic >>>>>

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου