Προς το περιεχόμενο

H νέα πολιτική της Fender


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτός που μου τα έλεγε αυτά, επειδή τον ρώτησα, μου είπε ότι μιλάμε για την Fender Europe (άρα για την "μαμά εταιρία" , με το αντίστοιχο τμήμα της στην ευρώπη).

 

Και τι σχέση έχει αυτός με τη Fender Europe; Πολύ περισσότερο, μια και είπες ότι δεν είχε τίποτε από κιθάρες, τι σκοπεύει να πουλάει τώρα;

Όπως και αν έχει, υποπτεύομαι ότι απλώς μεταφέρει πληροφορίες οι οποίες δεν τον αφορούν πραγματικά, εκτός αν όντως είχε τέτοιες βλέψεις για το μαγαζί του (σεβαστόν).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Και τι σχέση έχει αυτός με τη Fender Europe; Πολύ περισσότερο, μια και είπες ότι δεν είχε τίποτε από κιθάρες, τι σκοπεύει να πουλάει τώρα;

 

Όπως και αν έχει, υποπτεύομαι ότι απλώς μεταφέρει πληροφορίες οι οποίες δεν τον αφορούν πραγματικά, εκτός αν όντως είχε τέτοιες βλέψεις για το μαγαζί του (σεβαστόν).

 

Με αυτούς μιλάς πλέον, με την Fender Europe, αν θέλεις να βάλεις fender μεσα στο μαγαζί.

 

Φυσικά αν θες, ναι μπορείς να πάρεις από τον Thoman και από τον Νάκα, π.χ., αλλά θα τις πάρεις τιμή λιανικής, οπότε εκεί κάνεις τα κουμάντα σου (αν θες να έχεις μονο fender για να λες ότι έχεις, χωρίς κέρδος ή αν θες να εμπορέυεσαι fender).

 

Έχει , ό,τι στοκ είχε, και ψάχνει άλλες εταιρίες, π.χ G&L

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κόσμος ζητάει Fender Stratocaster.

ειναι επειδη οι κάτοχοι original stratocaster κλάνουν βουτυρένιες με μυρωδιά υλάνγκ υλάνγκ. Μόνο όποιος μυρίσει κλανια παλιου ροκά θα καταλαβει.

Τα'ξιζει τα λεφτα της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα και χτες, μπορεί να το αντιλαμβάνομαι και λάθος αλλά

 

Το να επενδύσεις 50.000 πχ για να βγάλεις κέρδος 10% ήτοι 5.000 δεν μου φαίνεται να συμφέρει ούτε τον Νακα στην Ελλάδα. Και να σου δώσει οποίο προϊόν γουσταρει και που ίσως να δυσκολευτεις πολύ για να πουλήσεις

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κανείς δεν θα σε ρωτήσει γιατί εσύ θες:

 

μια responsive om με αρκετη ενταση, ισορροπημενη με θεμελιωδη ηχο, που να ταιριαζει και να υποστηρίζει τη φωνη μου να τραγουδαω οποια τραγουδια και μελωδιες ειναι ομορφα για μενα και να νοιωθω καλα. ολα τ'αλλα δεν εχουν σημασια πια.

Αν και ποιητικές προδιαγραφές... Μαγκιά σου.

 

Εσύ όμως τους λες:

ειναι επειδη οι κάτοχοι original stratocaster κλάνουν βουτυρένιες με μυρωδιά υλάνγκ υλάνγκ. Μόνο όποιος μυρίσει κλανια παλιου ροκά θα καταλαβει.

Τα'ξιζει τα λεφτα της.

Μπορείς να ζήσεις με το ότι αυτό ζητουν και γι άλλους λόγους, ίσως πιο σημαντικούς και τεχνικούς;

Δεν βοηθάς την κουβέντα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοροιδεύουν και παίζουν με την άγνοια του κοσμακη, εγω αυτο καταλαβαίνω yameth, μη το παιρνεις προσωπικα. Και ο κόσμος είναι τελικα αρκετα αδαής και τσιμπάει, τυποι σαν τον ξαδερφό μου και άπειρους εκει εξω. Ο ήχος μου, η χροια μου και κουταμαρες και αν ακουσουν το μετρονομο τα κανουν πανω τους.  Απλα αλλο ενα προιόν στο σπιτι, γνωστο και φανταχτερο.

Εξου και οι πολιτικη και οι τιμες και η συζητηση εδω, δεν ειμαι και πολυ εκτος θεματος. Οσοι ξερουν τι θελουν δε ψαρωνουν με φασαρια. Μαγκια μου (κλανια μου) σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμάς τους "απλούς καταναλωτές" δεν θεωρώ ότι κάπου μας επηρεάζει αυτή η ιστορία. Το πώς θα διαλέγει η fender, και η κάθε εταιρία, να κάνει διανομή και με ποιούς όρους τα προιόντα της είναι δικό της θέμα.

Περισσότερο μας επηρεάζει η ισοτιμία δολλαρίου/ευρώ, οι καιρικές συνθήκες Κίνας/Ινδονησίας/Μεξικού παρά η συγκεκριμένη πολιτική της Fender. Ίσως να μας επηρεάσει και ο καινούργιος πρόεδρος των ΗΠΑ.... :police:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

ΟΚ. Σέβομαι την δογματική σου κοσμοθεωρία αλλά όσο και αν διαφωνώ με τις απλουστεύσεις που κάνεις, δεν θα το συζητήσω παραπέρα γιατί είναι εκτός θέματος. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για εμάς τους "απλούς καταναλωτές" δεν θεωρώ ότι κάπου μας επηρεάζει αυτή η ιστορία. Το πώς θα διαλέγει η fender, και η κάθε εταιρία, να κάνει διανομή και με ποιούς όρους τα προιόντα της είναι δικό της θέμα.

Περισσότερο μας επηρεάζει η ισοτιμία δολλαρίου/ευρώ, οι καιρικές συνθήκες Κίνας/Ινδονησίας/Μεξικού παρά η συγκεκριμένη πολιτική της Fender. Ίσως να μας επηρεάσει και ο καινούργιος πρόεδρος των ΗΠΑ.... :police:

Αν είσαι σε Αθήνα -Θεσσαλονίκη προφανώς δεν σε ενδιαφέρει.

Στη Θεσσαλονίκη μένω δίπλα σχεδόν από τον Νακα.

Μένω όμως και επαρχία. Και μεγάλωσα στην επαρχία.

Μην σου πω πότε είδα για πρώτη φορά  fender από κοντά  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Who buys a new guitar anymore? Βασικο προβλημα της fender, gibson κλπ ειναι οτι προσπαθουν να πουλησουν το ιδιο ουσιαστικα προιον επι 60χρονια σε μια αγορα υπερκορεσμενη η οποια επισης ειναι γεματη απο ex new προιοντα που ανακυκλωνονται ως μεταχειρισμενα. Οι μονες κατηγοριες που κινουνται ακομα ως new ειναι τα starter pck που συνηθως απευθυνονται σε κοινο που δεν νοιαζεται δεν εχει ψαχτει τοσο πολυ ουτε χρειαζεται να πονεσει οικονομικα, καθως κ τα highend custom shops οποτ μετρανε τα limited runs το customization κ η πεποιθηση εκ μερους του αγοραστη οτι αγοραζει κατι προσωποποιημενο. Το λαθος των δυο μεγαλων ειναι οτι ειδικα απο τα 00 κ μετα they flooded the market with varuations on a theme. Στα αυτοκινητα αυτο δεν πειραζει καθως η διαρκεια ζωης τους ειναι μικρη,  στις κιθαρες ομως....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου