Προς το περιεχόμενο

Γνώμες και προτάσεις για reverb pedal


tasosv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρε παδιά να καταλαβαινόμαστε. 185 καινούργιο. Και το Hof καινούργιο 125 κάνει.

μτχ λεω.

120 εδωσα. Τόσο παίζουν αυτά.

Και ήταν σαν καινούργιο.

Και μιλάμε παίρνεις φεράρι, αντί γκολφ.

Εντάξει δεν επιμένω κι όλας.

Αλλά ήμουν στο τσακ να κλείσω παραγγελία στον Θωμά και να βάλω το hof μέσα, όταν είδα αγγελία.

 

και επειδή είσαι στο τσακ όπως λες.

Αυτή την ώρα παίζουν 3 mx200 στις αγγελίες. Στα 100.

 

Δική σου τσέπη είναι. ;D

 

 

σε καταλαβαινω απολυτα κ σ ευχαριστω,αλλα ειναι κ θεμα γουστου λιγο ολα αυτα εκτος του πρακτικου του θεματος.προσωπικα δεν με τραβανε οι φετες κ τα πολυ εξειδικευμενα πραγματα απο την αλλη οπως ειπα δεν υπαρχει περιπτωση να κουβαλησω κατι τετοιο στη προβα πχ. ενω το πεταλακι θα ειναι παντα στο βαλιτσακι.

κ μιας κ λες για αμαξια ειναι το ιδιο,τη φεραρι θα την εχεις στο γκαραζ κ θα τη βγαζεις μια στο τοσο το γκολφακι θα το λιωσεις,αντε να βγεις με τη φεραρι μες στο κεντρο αθηνας  ;D . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν θα επιμείνω.

Αλλωστε δικό σου θεμα είναι.

Αν είσαι νιάτο και έχεις τρελλαθεί στην κουβάλα, σε κατανοώ.

Εγώ πια είμαι καναπεδάτος.

 

Πάντως από πετάλι θα πάρεις ίσως 5-10 ήχους της φέτας and that's it.

 

Πάντως στα λεφτά σου είναι. Και έχεις επιλογή.

Καλή αγορά.  :D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και σαν τα βάθη του lexicon δεν έχει κανείς.

 

 

Υπερβολη βεβαια,αλλα αν δεχτουμε οτι ισχυει,ισχυει για σειρες απο pcm και ανω.

Τα mx-mpx κλπ ΔΕΝ ακουγονται σαν αυτα που λεμε "βαθη της lexicon" σιγουρα.

Αντιθετως το ταπεινο πεταλακι της tc κουβαλαει στον ηχο του (και στις απειρες παραμετρους του editor) αρκετα χαρακτηριστικα απο τα "μεγαλα" της tc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξε μια ματια και στο hardwire Rv-7

ξεχασα να αναφερω οτι κι εγω αυτο χρησιμοποιω και αυτο προτιμησα οταν το δοκιμασα διπλα στο hof mini (το οποιο το ειχα αγορασει για να αντικαταστησω το Rv -7 καθως το μικρο μεγεθος τους ηταν πολυ δελεαστικο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασα να αναφερω οτι κι εγω αυτο χρησιμοποιω και αυτο προτιμησα οταν το δοκιμασα διπλα στο hof mini (το οποιο το ειχα αγορασει για να αντικαταστησω το Rv -7 καθως το μικρο μεγεθος τους ηταν πολυ δελεαστικο )

 

Το RV 7 είναι όμως πιο φαρδύ και βαρύ από το HoF. Kαι όχι τόσο ευέλικτο από άποψη επιλογών. 

Plus, στα δικά μου αυτιά είναι λιγάκι πιο high-end , πριμαριστά, τα reverb του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολη βεβαια,αλλα αν δεχτουμε οτι ισχυει,ισχυει για σειρες απο pcm και ανω.

Τα mx-mpx κλπ ΔΕΝ ακουγονται σαν αυτα που λεμε "βαθη της lexicon" σιγουρα.

Αντιθετως το ταπεινο πεταλακι της tc κουβαλαει στον ηχο του (και στις απειρες παραμετρους του editor) αρκετα χαρακτηριστικα απο τα "μεγαλα" της tc.

 

εννοείται ότι δεν θα λύσουμε τέτοια θέματα στο νήμα του ανθρώπου, αλλά στα δικά μου αυτιά το hof που δοκίμασα σε κατάστημα και το mx200 που το πήρα τελικά "στα τυφλά" είχαν τεράστιες διαφορές και στον ήχο και την ευελιξία.

Σίγουρα υπάρχουν σειρές στην lexicon πιό καλές και στην tc επίσης.

Αλλά αυτό το "ότι στο μικρό hof υπάρχει όλη η ακριβή μηχανή της tc" δεν το ασπάζομαι. Τουλάχιστον στη λογική ότι αντίστοιχα σε ένα digitech υπάρχει όλη η μηχανή της lexicon.

Και εννοείται και στο lexicon έχεις άπειρες δυνατότητες προγραμματισμού μεσω pc. (και θέσεις να τις αποθηκεύσεις).

 

Τελος πάντων... ;)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται ότι δεν θα λύσουμε τέτοια θέματα στο νήμα του ανθρώπου, αλλά στα δικά μου αυτιά το hof που δοκίμασα σε κατάστημα και το mx200 που το πήρα τελικά "στα τυφλά" είχαν τεράστιες διαφορές και στον ήχο και την ευελιξία.

Σίγουρα υπάρχουν σειρές στην lexicon πιό καλές και στην tc επίσης.

Αλλά αυτό το "ότι στο μικρό hof υπάρχει όλη η ακριβή μηχανή της tc" δεν το ασπάζομαι. Τουλάχιστον στη λογική ότι αντίστοιχα σε ένα digitech υπάρχει όλη η μηχανή της lexicon.

Και εννοείται και στο lexicon έχεις άπειρες δυνατότητες προγραμματισμού μεσω pc. (και θέσεις να τις αποθηκεύσεις).

 

Τελος πάντων... ;)

Ναι δεν πρεπει να το λύσουμε στο νήμα του ανθρώπου, απλά να  υποστηρίξω και γω την άποψη σου, θα ειναι χρήσιμο για αλλά μέλη. Είχα και τα δυο hof , mini και normal, εξαιρετικά. Με το mini ασχολήθηκα αρκετά, ακόμη και με την παραμετροποίηση του. Αξίζουν τα χρήματα τους. Ως μεταχειρισμένα ειναι ακόμη καλύτερα, τα πουλάς ξανά και δεν χάνεις σεντς. Όμως το mx200 συνδεδεμένο σε send return (το χε κολλητός μου) ειναι άλλη κλάση, σε ήχο και δυνατότητες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς οι αποπάνω, το ξέρετε ότι έχετε τρομαχτικά ίδιο άβαταρ;;;; ;D ;D ;D

 

νόμιζα ότι ο dimsonic απαντάει...στον εαυτό του και λέω WTF ??? ;D

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου