Προς το περιεχόμενο

Μια κιθαρα ή πολλες....ιδου η απορια....


omnio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν απο 1-2 χρονια ειχα 5 ηλεκτρικες και 2 κλασικες. Εδωσα τις 3 και 1 και εμεινα με 2 και 1

Λάθος, μεγάλο λάθος.

Αν είχες γράψει τότε το πρόβλημά σου, όλοι θα στεκόμασταν στο πλάι σου, και θα είχαμε βρει μια λύση, να σε βγάλουμε απ' την "προσωπική σου κόλαση".

 

Η αληθεια ειναι οτι η γυναικα μου λειτουργει αναποδα. Οταν την εβαλα στην θηκη, με εκραξε κιολας γιατι χαλασα την ομορφια του χωρου.....

Σπάνια περίπτωσις, χρειάζεται λεπτός χειρισμός με χειρουργική ακρίβεια για να μην ξεφύγει η κατάσταση.

Πρέπει να συμβουλευτώ την βιβλιογραφία μου.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θες να πεις δηλ. ότι δεν υπάρχει ιδιώτης/επιχείρηση/κράτος που φαλήρησε επειδή επένδυσε υπερβολικά  με σκοπό την ανάπτυξή της αλλά τελικά είχε τα αντίθετα αποτελέσματα?

 

Άστο καλύτερα. Είναι πολλοί οι λογιστικοί αριθμοδείκτες που δείχνουν την "υγεία" μιας εταιρείας.

 

Για να συμμετέχω κι εγώ στη κουβέντα, για βοηθάτε και πέστε και μένα τι σημαίνει αυτή η έκφραση "εχομιακιθάρα mono"; Παλιό εφέ είναι; Τώρα είναι stereo τα καινούρια;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στάνταρ πρέπει να την κρατήσεις, δεν το συζητώ.

 

 

...την γυναίκα. Για την κιθάρα, τα'παμε.  ;)

Προσοχή!!!!!!

Μην δίνετε συμβουλές στην τύχη, υπάρχει κίνδυνος.

Άντε δηλαδή και την κράτησε.

Έτσι? Χωρίς καμία  συμπεριφορική "παρέμβαση"?

Μπορεί να έχουμε χειρότερα μετά.

 

Και όταν μιλάμε για cs (αν είδα καλά) τότε χρειάζεται ακόμα μεγαλύτερη προσοχή...

... στις γυναίκες.

 

EDIT : Να δώσω εδώ μια τάξη μεγέθους για την σοβαρότητα του προβλήματος φίλε omnio.

Αν η γυναίκα σου ήταν "φυσιολογική", θα χρησιμοποιούσες το ιστορικά επιτυχημένο παράδειγμα με τα σερβίτσια, και (το πιθανότερο) θα έλυνες το πρόβλημα.

Τώρα είναι "ανάποδα" η κατάσταση.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πανε!!! Εδω ειχα μια std 90s (honeyburst) και μου ελεγε...: πολυ μου αρεσει αυτη η ροζ κιθαρα; Ποια ροζ; Θα σας πω αμεσως, η θηκη της ηταν η καφε με το ροζ υφασμα....

honeyburst les paul κιθαρα με καφε θηκη και ροζ υφασμα = ροζ κιθαρα.

 

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ????????????

 

 

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για να συμμετέχω κι εγώ στη κουβέντα, για βοηθάτε και πέστε και μένα τι σημαίνει αυτή η έκφραση "εχομιακιθάρα mono"; Παλιό εφέ είναι; Τώρα είναι stereo τα καινούρια;

 

 

Σημαίνει από το 2007 και έπειτα, παίζω με μία και μοναδική κιθάρα από κάθε είδος (μία ηλεκτρική  και μία ακουστική). Telecaster και dreadnaught.  Πρόβες, live, ηχογραφήσεις, αναψυχή. That's all. Bέβαια, να τονίσω ότι στα πλαίσια της εργασίας, παίζω κάθε μέρα με 2-3-4 διαφορετικές κιθάρες αλλά 5λεπτα maximum. Παίζει το ρόλο του σαφώς. Είναι εποχιακό μάλλον. Απλά αυτή η εποχή για 'μένα κρατάει 10χρόνια τώρα. Μάλιστα υπήρξε περίοδος τραγικά μεγάλη (3 χρόνια) που δεν αγόρασα τίποτα κιθαριστικό (πέρα από πένες και χορδές, άντε και κανα kapo). Ελπίζω να μην υπάρξει ξέσπασμα, όχι τίποτ' άλλο, πρέπει να τις φτιάνω και μόνος μου... ;D

 

 

Άστο καλύτερα. Είναι πολλοί οι λογιστικοί αριθμοδείκτες που δείχνουν την "υγεία" μιας εταιρείας.

 

Αν είναι να χάσουμε την υγειά μας, καλύτερα να μην ξέρουμε :)

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια τη φορα. Εχω κλασσικη παιδια οποτε παντα γυρναω στη κλασσικη και μαλλον αυτη θα μου 'λειπε αν δεν ειχα.....αλλα δεν μετανοιωνω που εχω και τις υπολοιπες αφου η καθε μια ειναι  κορυφαια στον τομεα της οπως η Ric και η McIlroy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μετανιώσει για κάθε όργανο που έδωσα/έπρεπε να δώσω. Enough said.

 

Έχω 5 κιθάρες αυτή την στιγμή και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μου φτάνουν τα λεφτά ν'αλλάζω χορδές σε όλες όσο συχνά θα'θελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ έχει θηλυκό άρθρο το αποζητούμε σε πλήθος και δεν ικανοποιούμαστε μέχρι να αποκτήσουμε και αυτήν που δεν έχει υπάρξει ακόμη.

 

 

Εξαιρείται η παντόφλα η κρεββατομουρμούρα και η πεθερά.  ;)

 

 

O0 ;D

 

Εγώ πάντως έχω αρκετές κιθάρες. Είμαι χομπίστας κιθαροσυναρμολογητής και εφαρμόζω την Μαραθώνια Ρήση "Παίζω με τις κιθάρες που φτιάχνω ο ίδιος"

Οπότε με βλέπω να σταματάω να αποκτώ κιθάρες , όταν και εφόσον σταματήσω να κατσαβιδιάζω.

Άρα στην ψηφοφορία είμαι με τις πολλές.

Ελπίζω να μην πρόσφερα τίποτα στην συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου