Προς το περιεχόμενο

Η ιστορία μιας κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

oi Tele λογω Tim Jeff Buckley που επαιζε με μια tele του 83 δεν ειναι τελειως χωμα οπως οι strat)... ειναι αξιοπρεπη οργανακια & επισης εχουν  FLAT μπρατσα (12") που καποιοι γουσταρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TONOYΣ... ;D

 

Αν και οι "φτηνιαρικες"  83 strats με τα cost cutting measures (tremolo της πλακας που απλα δεν δουλευε,υποδοχη βυσματος πανω στο pickguard κτλ) που εφαρμοζε τοτε η CBS πνεοντας τα λοισθια εχουν κακο ονομα στην vintage αγορα και χαμηλη αξια (oi Tele λογω Jeff Buckley που επαιζε με μια tele του 83 δεν ειναι τελειως χωμα οπως οι strat)... ειναι αξιοπρεπη οργανακια & επισης εχουν  FLAT μπρατσα (12") που καποιοι γουσταρουν.

 

1983 Fender Stratocaster: Wutzdog Guitars - Finest Vintage Guitars

 

Εγώ αν ήθελα ακόμη μια all-around strat θα έψαχνα μια ακόμα 83άρα.

Περιέργως, σε μια έρευνα που έκανα αφού άνοιξα το thread, όσοι μιλούν για 83άρες στρατ λένε για το πόσο resonant είναι (όπως έγραψα κι εγώ). 12άρι radius, medium jumbo frets, ελαφριά, όχι περιττά σκαψίματα στο σώμα (το jack στο picjguard - δεν μου έλειψε ποτέ το δεύτερο tone).

Σίγουρα δεν είναι παραδοσιακή, και ίσως γι'αυτό χαλιέται ο περισσότερος κόσμος.

 

Αλλά ναι, το μανίκι έχει όντως τόνους λούστρο. Που δεν σπάει με τίποτα. Να φανταστείτε ότι η κιθάρα έχει αλλάξει τάστα από τη χρήση... αλλά το λούστρο εκεί.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά για μένα δεν τίθενται αυτά τα πράγματα.

Αν το όργανο είναι καλό, και στημένο σωστά, τι 59, τι 64 τι 83.

Και που έχει η στρατ το παραδοσιακό χωνευτό τζακ τι έγινε, προσωπικά μου έχει βγεί ουκ ολίγες φορές. Όπως επίσης και στην τελε.

Και που έχει ένα tone?

 

Αν βολεύει τον μουσικό τέλος.

 

αναμείνατε για ιστορία απόκτησης telecaster deluxe πριν πολλάαα χρόνια.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου