Προς το περιεχόμενο

GOJIRA - Silvera (Full Cover)


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφέρομαι στην συνολική τονική καμπύλη (equalizer) του ακούσματος σε σχέση με το σημείο αναφοράς. Υπάρχει μια διαφορά άποψης. Τίποτα σημαντικό.

Και αυτό το ρώτησα γιατί δεν έχω καταλάβει αν το ηχογράφησες και επεξεργάστηκες προσωπικά σαν άσκηση ή το εκτέλεσες μόνο μουσικά.

Α οκ κάτι τέτοιο κατάλαβα ότι εννοούσατε, αλλά δεν ήμουν σίγουρος. Το κομμάτι αυτό, όπως και διάφορα άλλα στο κανάλι μου τα ηχογραφώ και τα μιξάρω ο ίδιος στο home studio που έχω. Εκτός από κάποιους τραγουδιστές που λόγο απόστασης δεν γίνεται να τους ηχογραφήσω εγώ ο ίδιος και μου στέλνουν τα tracks τους. Κατά τα άλλα όλη η άλλη διαδικασία (απ'την αρχή μέχρι το τέλος) είναι δική μου.

 

...υποθέτω η κιθάρα είναι κατεβασμένη δεν ξέρω πόσους τόνους ...

 

Κι όμως η κιθάρα είναι 1 τόνο κατεβασμένη!

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις γνώμες σας, καλές ή ντεμι. Δεν έχει σημασία. Σημασία έχει ο καθένας να λέει αυτό που πραγματικά πιστεύει και αυτό είναι που θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω και το γνήσιο, κυρίως για να δείξω ότι κατά την άποψη μου το cover είναι πάρα πολυ καλό . Και δεν έχω καθόλου γνώσεις μίξης/μαστερινγκ/ηχογράφησης.  Ακόμα μαθαίνω το όργανο . Κρίνω σαν ΑΚΡΟΑΤΗΣ

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου