Προς το περιεχόμενο

Walking with Mr Young-cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Ένα καινούριο μου κομματάκι......Έλεγα να το κάνω να "μοιάζει" με κάποια τραγούδια του Mr Neil, αλλά τελικά μάλλον δεν τα κατάφερα....Εντυπώσεις, κρητικές :D, όλα ευπρόσδεκτα..... :)  [soundcloud]

[/soundcloud]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μπορεί να μην περπάτησες με τον κύριο Young, αλλά μάλλον τον ακολούθησες.

Τον ήχο τον πέτυχες.

Στην αρχή το ακκόρντο σου βγήκε σαν την εισαγωγή του everyting is coming up roses, αλλά εντάξει, έτυχε.

Τώρα στο 2.30 κάτι θέλησες να κάνεις, που δεν το κατάλαβα ακριβώς και ξαφνικά στο δρόμο μας βγήκε ο κύριος Harrison και μάλιστα πολύ καλός.

Και τελικά ψηφίζω περισσότερο το β μέρος του κομματιού μετά το 2.40

 

Πάντως ξέρεις κάτι?

εκτός του ότι όλα σου τα κομμάτια έχουν την υπογραφή σου, που σίγουρα είναι αρχικά θετικό, μετά όμως μπορεί να βγαίνει και σε αρνητικό.

Και επίσης όλα αυτά φωνάζουν ότι θέλουνε vocals. Είναι στημένα για vocals που δεν έρχονται ποτέ.

Πχ ώρες ώρες αναπολώ εκείνο που έγραψες πριν λίγους μήνες, με την παρλάτα για τη βροχή, πως το λέγανε.

Ειλικρινά στο λέω, εμπλούτισέ τα. Ίσως με κάτι σαν απαγγελία, κουβέντα. Μπορεί να σε ξενερώνει γιατί θες να το κάνεις Instrumental, αλλά σίγουρα υπάρχει κομμάτι του Young χωρίς φωνή?

 

Και νομίζω ότι το έβγαλες απ το φούρνο γρήγορα, για να προλάβεις την πελατεία!

Σηκώνει βελτίωση.

Όχι ότι δεν στέκεται, ότι δεν ξοδεύτηκε χρόνος.

 

Αν μη τι άλλο πρέπει να κατάλαβες ότι έχουμε γίνει πιά πολύ απαιτητικό ακροατήριο !

Συνέχισε ! :)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..................................

  Δημήτρη για το συγκεκριμένο κομμάτι έγραψα πέντε (ναι 5....) μέρη και τελικά κράτησα μόνο δύο γιατί, πέρα του ότι μεγάλωνε ανησυχητικά..., εντέλει όμως μου ακούγοταν αλλοπρόσαλλο! Το πρώτο ακόρντο από το 1ο μέρος είναι η Em7 στα πρώτα τάστα και το 1ο απ'το δεύτερο μέρος η Dmaj7. Ακόρντα που ο Young τα έχει "ξεφτιλίσει"...... 

  Τον Χάρισον που τον άκουσες;  ακόμα απορώ.....!  Beetles ποτέ δεν άκουσα στα σοβαρά....

 

    Απαγγελίες βαρέθηκα να κάνω πια....!  Το έχω πάρει απόφαση πλέον ότι δεν με θέλει η φωνή, γι'αυτό το ξανάριξα στα ινστρουμένταλ.  Για το κομμάτι έχεις δίκιο, σήκωνε μια φωνή, αλλά όπως προείπα βαρέθηκα να απαγγέλνω.

   

    Όσον αφορά την ομοιότητα των ασμάτων μου, μου λείπουν τα καινούρια ερεθίσματα...ότι και αν σημαίνει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι' εγώ άκουσα τον 3rd Beatle αλλά και σε κάποια σημεία τον Gilmour (στο 2ο και καλύτερο μέρος του κομματιού).

  Για τον Gilmour δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.... ;)  Για το 3ο σκαθάρι ακόμα απορώ..... ???  Έν αντιθέσει πάντως με σας Sir, το 1ο μου αρέσει περισσότερο..... ::) 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Beetles ποτέ δεν άκουσα στα σοβαρά....

 

Φαινεται, καθως γραφονται Beatles.  ;D

 

Στα του κομματιου μου αρεσε για βραδινο ακουσμα. Ακουω και επιρροες σε σημεια απο Edge ή ειναι τυχαιο?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται, καθως γραφονται Beatles.  ;D

 

;D ;D ;D ;D

Ακουω και επιρροες σε σημεια απο Edge ή ειναι τυχαιο?

  ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΟ!!!!!!! Μα εντελώς!  Ίσως όμως λίιιιγο από Satriani.... 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κάποια σημεία τον Gilmour (στο 2ο μέρος του κομματιού).

Θα συμφωνήσω εμφατικά.

Το όλο κλίμα του 2ου μέρους με πήγε προς Floyd μεριά.

Παίρνω εδώ την ευκαιρία να μιλήσω για την φωνή.

Ναι, το κομμάτι φωνάζει για φωνητικά.

Ναι, ο Φώτης θεωρεί ότι δεν τραγουδάει καλά.

 

Σκέψου όμως κύριε Φώτη μου, ότι και ο Waters, είχε έναν "περίεργο" τρόπο ερμηνείας με (πολλές φορές) απλές μελωδίες και όχι ιδιαίτερα μακριά από την απαγγελία (που την "έχεις").

 

Θα πρότεινα να δοκιμάσεις να κάνεις κάτι αντίστοιχο.

Το αποτέλεσμα θα το δεις (και θα το αξιολογήσεις) εσύ.

Δεν χρειάζονται φωνάρες και υπερβολές. :)

 

Που ξέρεις? ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνω εδώ την ευκαιρία να μιλήσω για την φωνή.

Ναι, το κομμάτι φωνάζει για φωνητικά.

Ναι, ο Φώτης θεωρεί ότι δεν τραγουδάει καλά.

  Που ξέρεις? ;)

  Το κομμάτι μπορεί να φωνάζει για φωνητικά Στράτο μου, αλλά ο Φώτης δεν θεωρεί ότι δεν τραγουδάει καλά....ο Φώτης το ξέρει ότι δεν τραγουδάει καλά...!   

  Προσπάθησα, αλήθεια λέω, αλλά είμαι από αυτούς που είναι γεννημένοι φάλτσοι!  Εντάξει, στην "μελωδική πρόζα..."  ίσως να τα καταφέρνω λίγο καλύτερα (λαίμαι τώρα... ::)) αλλά μέχρι εκεί!  Το κακό όμως είναι ότι όσα κομμάτια μου έχω φτιάξει με απαγγελία, δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος*.....και αυτό δεν είναι καλό!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου