Προς το περιεχόμενο

Monarchy Majesty - τι λέτε για το πετρουτσοκίθαρο;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα με τρομάζει πολύ το 20 DB GAIN BOOST VOLUME KNOB..

 

Στα χέρια του JP που καταλαβαίνει πως πρέπει να ακούγεται η κιθάρα στην μίξη, πότε να βγαίνει μπροστά και πότε να κάνει πίσω θα είναι πολύ χρήσιμο..απλά όμως τρομάζω στην ιδέα του πως θα χρησιμοποιηθεί από τους υπόλοιπους wannabe JP (συμπεριλαμβάνω και εμένα) που όλο το Live είναι ένας πόλεμος με τον ηχολήπτη που δεν καταλαβαίνει την υπεροχή της κιθάρας μας σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα όργανα και συνέχεια μας χαμηλώνει, οπότε και χρειαζόμαστε ενισχυτές που πάνε στο 11..

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν και midi ready, και είχε άλλο ένα tone και άλλο ένα vol (για κάθε μαγνήτη ξεχωριστά), και έναν μεσαίο μονό μαγνήτη ακόμα, αν επίσης είχε split για τους διπλούς, και ένα knob να επιλέγεις όποιον συνδυασμό μαγνητών θέλεις, θα ήταν καλή. :D

 

Το boost δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, το παίρνεις και αλλιώς.

 

Steve Morse

 

morse-23.jpg

 

steve-morse-tele-body-630-80.jpg

 

Μετα το 10:20 και οταν αναφερεται στους διακοπτες οποιος καταλαβε ειναι θεος

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσες φορές και να το κοιτάξω, πάντα διαβάζω το " πετρουτσοκίθαρο " λάθος..  :-[

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανιασιακα καταλαβαινω γιατι δεν αρεσει σε μερικους, αν και ειμαι φαν. Εργονομικα ομως αναμφιβολα το κιθαρονι σκιζει! Η καλυτερη προσβαση στα τελευταια ταστα απο ολες τις κιθαρες της αγορας και με το μικρο της σωμα να διευκολυνει το δεξι χερι, απ'την αλλη. Τα knobs σχηματιζουν μια καμπυλη που ακολουθει την φυσικη κινηση του χεριου και ειναι  βουτηγμενα μες στο σωμα και κωνοειδη ωστε να μην εμποδιζουν. Liberating guitar.  :)

  • Ευχαριστώ 1

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσα μέσα τελικά. Στους περισσότερους δεν αρέσει. Κι εμένα στην αρχή με ξένισε πολύ αλλά ρε παιδιά οι νέες που έχουν "ξύλινη" εμφάνιση θα έλεγα ότι είναι πολύ ομορφες. Επίσης η μαύρη νέα βερσιόν κρύβει την εμφανισιακή της ιδιαιτερότητα.

 

1600-Majesty6Marr_620.jpg.768756fd329dbed5bb2f619ff49cdb96.jpg

gilyiu0kak5nvmpj4y4d_1024x1024.thumb.jpg.757c131665c83c6687f076e9ca25529c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω χάλια είναι...

Αφού ρε παιδιά υπάρχει ο χρυσός κανόνας στο σχέδιο.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A7%CF%81%CF%85%CF%83%CE%AE_%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AE

Γιατί κανένας δεν τον ακολουθεί;

Πωπω και στο ξύλο πιο αηδία...

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα που το πας αλλα μου δημιουργησες την ιδεα εταιριας κιθαρας με επωνυμια GR, guitars employing the Golden Ratio made with pride in GReece.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω χάλια είναι...

Αφού ρε παιδιά υπάρχει ο χρυσός κανόνας στο σχέδιο.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A7%CF%81%CF%85%CF%83%CE%AE_%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AE

Γιατί κανένας δεν τον ακολουθεί;

Πωπω και στο ξύλο πιο αηδία...

 

Ναι ρε Ray. Γιατί τόσο χάλια δηλαδής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου