Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το πιο παλιό σας πετάλι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι εκδοχές είναι δυο:

α) είτε αυτό που έχετε  κρατήσει περισσότερα χρόνια από άλλα (ημερολογιακά) , δηλαδή είναι πιο παλιό στη συλλογή σας, είτε

β) είναι αυτό που μπορεί μεν να το αγοράσατε πιο πρόφατα από άλλα, αλλά είναι πιο παλιό ηλικιακά-χρονολογικά (vintage κλπ).

 

Απ' τα πετάλια μου αυτό που είναι το πιο παλιό και στις δυο περιπτώσεις, είναι ένα φθαρμένο πλέον Bad Monkey απ' όταν είχαν πρωτοκυκλοφορήσει το 2004 (το κουτί του γράφει επάνω τιμή... 50 ευρώ, από ελληνικό μαγαζί :)

 

img_2418-jpg.69041

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ένα Bespeco Weeper, αγορασμένο ρεφενέ από φίλους για τα γενέθλια μου (μάλλον το 2001).

 

width=600 height=399https://reverb-res.cloudinary.com/image/upload/s--wg-It1dT--/a_exif,c_limit,e_unsharp_mask:80,f_auto,fl_progressive,g_south,h_620,q_90,w_620/v1481461123/pgf6uazjtnt4jjiriapy.jpg[/img]

 

Υπέροχο και ονειρεμένο, period. Του ήπια το αίμα πολύ πριν μπλέξω με Noiz επομένως το πάταγα με όλο ο τετραψήφιο βάρος μου μη γνωρίζοντας αν είναι true bypass και αν ταιριάζει με τους μαγνήτες μου. Ah, to be young again...  :D

Πιθανολογώ ότι αναπαύεται ενδόξως στο πατρικό μου!

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Jen Fuzz III του 1974 μου το χάρισε καλός μου φίλος. Είναι στυλ Fuzz Face αλλά αρκετά πρίμο πετάλι.

 

Μια χαρά φαίνεται για μισό αιώνα (περίπου) ζωής που έχει!

Πρίμο = "κόβει" στο μιξ, δεν.ειν.κακό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

00001425.jpg

 

αυτό.

Από το 1976 περίπου. 750 δραχμές τότε.

έμπαινε μεταξύ κιθάρας και καλωδίου.

 

το έχω ακόμα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είπες τώρα...

 

Ο πρώτος ενισχυτής ήταν ένας Peavey Rage 15 και προσπαθούσα να παίξω το Civil War.

Έλα όμως που έπρεπε να πατάω την παραμόρφωση με το χέρι όταν έμπαινε η βρωμιά...

Πήγα και αγόρασα με (άκουσον-άκουσον) 30,000 δραχμές ένα Marshall Jackhammer μαζί με ένα Bespeco volume - wha (2 σε 1) που δεν θυμάμαι πόσο έκανε.

Όλως παραδόξως, ότι εξοπλισμός αναφέρθηκε, υπάρχει ακόμα κι ας έχει περάσει απ'τα χέρια μου από τότε το μισό noiz, το μισό Thomann και μισή αγορά της Ελλάδας.

 

Όλα αυτά, κάπου στις αρχές του millenium.

 

Ωραίο thread...!!!

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για πετάλι μόνο, ένα crybaby, αγορασμένο το '94 το οποίο είναι ακόμα μάχιμο μετά από αλλαγή χράτσα-χρούτσα ποτενσιομέτρου. Κάπου υπήρχε και ένα κίτρινο boss overdrive κάτι, που το είχα πάρει μεταχειρισμένο την ίδια εποχή αλλά έχει χαθεί μεταξύ μετακομίσεων...

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Marshall Shredmaster αγορασμένο μεταχειρισμένο στα μέσα '90.

    Budda BudWah+  αγορασμένο μόλις ήρθε Ελλάδα το 2000.

 

β) Electro-Harmonix Small Stone V1 (1976) αγορασμένο πριν μερικά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου