Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το πιο παλιό σας πετάλι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωτο και πιο παλιο το Dunlop classic wah. Το πιο παλιο σε κατασκευη το Tonebone Hot British του '08. Επομενος στοχος καποιος κομπρεσσορας που μου λειπει.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτή τη στιγμή το παλιότερο που έχω είναι ένα boss vb2 του 81,

έτος γέννησης μεγάλων κιθαριστών.  ;D

 

 

 

Το 1981 φίλε  Ζάππα είναι έτος κυκλοφορίας ΓΙΓΑΝΤΙΩΝ albums, από μουσικά μεγαθήρια, πρωτίστως...  ;)

 

 

 

Το παλαιότερο πετάλι μου, και χρονολογικά και πρακτικά, στο board μου  είναι το Wampler Sovereign. Αρχικά είχε κυκλοφορήσει μόνο για το Guitar Center στην Αμερική και δεν ήταν διαθέσιμο στην Ευρώπη. Από τα demos έπαθα πλάκα και το ήθελα όπως και δήποτε. Ένας φίλος από το MyLesPaul forum προσφέρθηκε να βοηθήσει, αν και μένει στην μαγευτική... Αλάσκα! Έτσι και έγινε, το πετάλι έκανε την βόλτα του μέχρι το Anchorage, δοκιμάστηκε, πιστοποιήθηκε και έφτασε στη ζεστή Μεσόγειο καμιά 20-αριά μέρες μετά. Το αγαπημένο μου βρωμοπέταλο, δεν το αφήνω με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Jen Fuzz III του 1974 μου το χάρισε καλός μου φίλος. Είναι στυλ Fuzz Face αλλά αρκετά πρίμο πετάλι.

 

Ναι και το δικό μου αυτό είναι.

Έχω να το συνδέσω πάνω από 30 χρόνια - πραγματικά.

Θυμάμαι ότι τότε ακουγόταν θεϊκά (φυσικά...).

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και το δικό μου αυτό είναι.

Έχω να το συνδέσω πάνω από 30 χρόνια - πραγματικά.

Θυμάμαι ότι τότε ακουγόταν θεϊκά (φυσικά...).

 

Δεν το συνδέεις πάλι, να δεις;

Εχω αγοράσει δυο φορές το ίδιο πετάλι γιατί κάποια στιγμή νόμισα ότι δεν μου άρεσε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου