Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια φίλοι! GAS-ώθηκα!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To κακό με τις Gretsch είναι ότι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) έχουν μονοδιάστατο ήχο.

 

Και αυτός είναι για Country και Rockabily... Εγώ δεν παίζω τίποτα από τα 2... :roll:

 

οτι θες παιζεις & σιγουρα το μονο που δεν ειναι ο ηχος τους ειναι μονοδιαστατος....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ηλια, εχεις τις 2 πιο all around κιθαρες του πλανητη, θες και 3η all around??? :lol:

 

παρε παιδι μου ενα jazzoκιθαρο, αφου εξ αρχης αυτο ηθελες... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κακό με τις Gretsch είναι ότι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) έχουν μονοδιάστατο ήχο.

 

Και αυτός είναι για Country και Rockabily... Εγώ δεν παίζω τίποτα από τα 2... :roll:

 

οτι θες παιζεις & σιγουρα το μονο που δεν ειναι ο ηχος τους ειναι μονοδιαστατος....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο Μιχάλης!

 

Ηλία, έχεις την τύχη να διαθέτεις 2 φανταστικές Στρατ, που άλλοι ψάχνουν... στο Custom Shop για να αποκτήσουν (μη με προκαλέσει κανείς γι'αυτό... το γράφω μετά λόγου γνώσης). Έχεις μια επίσης φανταστική (ειδικά με τις τελευταίες/επερχόμενες αλλαγές) Τέλε.

 

Εγώ δε νομίζω ότι σου λείπει μια 335 για να σου πω την αλήθεια. Το extreme τζαζοκίθαρο από την άλλη μπορεί να σε 'περιόριζε' περισσότερο απ'όσο πρέπει, τουλάχιστον τώρα. Γι'αυτό νομίζω ότι ένα full σκάφος, με 2 humbuckers, είναι η απολύτως καλύτερη λύση. Play it safe, but not TOO safe. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και γιατί όχι

αυτή

που την ζαχαρώνω τόσο καιρό (καταραμένη φτώχεια...)

 

Αυτή ήταν η πρώτη που πρότεινα στον Ηλία όταν άρχισε να παραμιλάει για 335 :lol: :lol: εγώ τουλάχιστον αυτή θα έπαιρνα...

 

Καμμιά σχέση με την original Viking βέβαια (είχα την... 'ατυχία' να παίξω με 2 τέτοιες... εδώ πάει το καταραμένη φτώχια... :? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έψηνα/ψήνω την AF105NT, αλλά χρήμα μηδέν.... Προς τα εκεί θα πήγαινα πάντως μάλλον, χωρίς όμως ιδιαίτερο λόγο, δεν έχω παίξει με καμία, απλά απ'ότι έχω δει/διαβάσει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και γιατί όχι

αυτή

που την ζαχαρώνω τόσο καιρό (καταραμένη φτώχεια...)

 

την κοιταω και γω εδω και καιρο οπως ολες τις hagstrom, αλλα μου διεφευγε σε αυτο το χρωμα...ΤΙ ΟΜΟΡΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ???? 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το extreme τζαζοκίθαρο από την άλλη μπορεί να σε 'περιόριζε' περισσότερο απ'όσο πρέπει' date=' τουλάχιστον τώρα. Γι'αυτό νομίζω ότι ένα [b']full σκάφος, με 2 humbuckers[/b], είναι η απολύτως καλύτερη λύση. Play it safe, but not TOO safe. :wink:

 

Συγνώμη αλλά με μπέρδεψες!!!

 

Oι 2 όροι που έκανα bold δεν είναι ταυτόσημοι???

 

:roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου