Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια φίλοι! GAS-ώθηκα!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αφού ξεπέρασα με μεγάλη δυσκολία το προηγούμενο GAS, τώρα που ξεφορτώθηκα όλα μου τα πετάλια, άρχισε το επόμενο....:roll:

 

Δεδομένου ότι δεν έχω πολλά χρήματα για ξόδεμα, σκέφτομαι να προβώ σε μία από τις εξής πιθανές αγορές:

 

1) Epiphone Sheraton

 

155028.jpg

 

2) Johnson 335 style

 

1.jpg

 

3) Ακόμη ΜΙΑ STRAT (Classic Player 60s...)

 

196764.jpg

 

Τι λέτε??????

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι υπάρχει και μια 4η επιλογή:

 

Να κρατήσω τα λεφτουδάκια μου, και να στρωθώ απλά στη μελέτη με τις κιθάρες που έχω...:roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμένα μου αρέσει η Sheraton σε natural ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

 

Από τις classic player προτιμώ την 50's αλλά είμαι αποφασισμένος να πάρω και τις 2 κάποια στιγμή 8)

 

Αλλά όπως είπες και συ, προτίμησα να στρωθώ στη μελέτη προς το παρόν (όταν χαλαρώσω λίγο και από τη δουλειά μου).

 

Αλήθεια, ποιές κιθάρες έχεις τώρα;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Strat εχεις οποτε ξεχνα το για μια ακομη..

 

Αυτην την ειχα και ΣΚΟΤΩΝΕΙ (& με bigsby & χωρις)

 

1.jpg

 

η Epiphone ειναι επισης εξαιρετικη :wink:

 

η εντυπωσιακοτερη κιθαρα ομως του...σατανα :lol: (δηλ. με humbuckers) που εχω παιξει ειναι αυτη

 

http://www.hagstromguitars.com/superswede.html

 

εχω παρει 4 μεχρι στιγμης για διαφορα φιλαρακια μου και πιστεψε με απλα δεν συντρεχει λογος να αγορασεις οτιδηποτε αλλο,mark my words.. :wink:

 

παναλαφρη & κανει οτι δεν κανει η Les Paul αλλα και οτι κανει :lol:

Εξωπραγματικη ποιοτητα κατασκευης & πανεμορφοι μαγνητες... (εχει ομως λεπτο μπρατσο σε προειδοποιω)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου αρέσει πολύ η Sheraton αλλά φοβάμαι 2 πράγματα:

1) Επειδή είμαι single-coil-άκιας μήπως την πάρω, ξενερώσω και επιστρέψω στην παλιά, καλή και δοκιμασμένη λύση των strat.

2) Παίρνοντας μια 335-like κιθάρα, φοβάμαι ότι πάντα θα μου μείνει το απωθημένο να αποκτήσω μια αυθεντική 335...:roll:

 

 

Αλήθεια' date=' ποιές κιθάρες έχεις τώρα;[/quote']

 

collection-2.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εντυπωσιακοτερη κιθαρα ομως του...σατανα :lol: (δηλ. με humbuckers) που εχω παιξει ειναι αυτη

 

http://www.hagstromguitars.com/superswede.html

 

Από πού και πόσο??

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι υπάρχει και μια 4η επιλογή:

 

Να κρατήσω τα λεφτουδάκια μου' date=' και να στρωθώ απλά στη μελέτη με τις κιθάρες που έχω...:roll:[/quote']

 

γιατι αν παρεις δηλαδη την sheraton και δεν εχεις λεφτα,δεν θα στρωθεις να μελετησεις..; :)

εμενα η sheraton μου αρεσε παρα πολυ παντως που ειχα παιξει...χτυπα την να εχεις καποια εμπειρια και απο τετοιου ειδους κιθαρες κατα την γνωμη μου..και εγω ολο το σκεφτομαι αλλα δεν κανω την κινηση... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Επειδή είμαι single-coil-άκιας μήπως την πάρω, ξενερώσω και επιστρέψω στην παλιά, καλή και δοκιμασμένη λύση των strat.

2) Παίρνοντας μια 335-like κιθάρα, φοβάμαι ότι πάντα θα μου μείνει το απωθημένο να αποκτήσω μια αυθεντική 335...icon_rolleyes.gif

 

1)Η HAGSTROM εχει και 25 1/2" σκαλα και φανταστικο COIL TAP οποτε δεν θα σου λειψει το twang & το σκασιμο

 

2)Αν σε παρηγορει ειχα 3 αυθεντικες 335 & 345 & 355 και η Sheraton τις παιζει ΧΑΛΑΡΑ στα ισια (ειδικα τα νεα μοντελλα τα οποια εχουν και υπεροχους μαγνητες...) η Johnson γκρετσιζει λιγο περισσοτερο λογω των GFS NASHVILLE

που φοραει αλλα κατασκευαστικα πεταει και αυτη...(παντως αν θελεις VIBE παρε την Sheraton που ειναι αλλωστε και επανεκδοση original μοντελλου)

 

α,ο ΘΩΜΑΣ τις εχει γυρω στο 500αρικο :wink: στην Ελλαδα δεν νομιζω να τις φερνει κανενας.. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου