Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με ανελέητο buzzzzzz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως στην τελευταια φωτο το μπρατσο φερνει λιγο σα να εχει περασει ενα...ΤΣΕΡΝΟΜΠΙΛ!Ισως καποιο ταστο ειναι χαλαρο και ψιλοπαιζει...

 

Κοιτάω κοιτάω δεν βλέπω κάτι.  ???

 

Παρεμπιπτόντως, κάπου πήρε το μάτι μου πως (βάσει μίστερ Ντάνκαν) το θέμα μπορεί να συμβεί αν δεν είναι RW/RP ο μεσαίος. Θεώρησα πως, εφόσον έχουμε hum-cancelling καταστάσεις στις θέσεις 2&4 θα'ναι, το σιγούρεψα κιόλας με μια γκετοπυξίδα. Ούτε αυτό το θέμα.

 

Με προβλημάτισε κι ο SF κι ο προλαλήσας που είδε πυρηνικά και είπα μπας και ταιριάζει το μπράτσο της affinity να κάνω μια τράμπα αλλά ατυχήσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοιτάω κοιτάω δεν βλέπω κάτι.  ???

Είδες που τελικά ... πρέπει να την παίζεις καθαρή? ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα λοιπόν και άλλα saddles. Καμία απολύτως διαφορά. Έτσι για την ιστορία μόνο γιατί δεν ελπίζω και πολύ πλέον. Μόνο ν'αλλάξω μαγνήτες έμεινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα λοιπόν και άλλα saddles. Καμία απολύτως διαφορά. Έτσι για την ιστορία μόνο γιατί δεν ελπίζω και πολύ πλέον. Μόνο ν'αλλάξω μαγνήτες έμεινε.

 

Δεν είναι οι μαγνήτες όπως τα λες.

Μήπως είναι το truss rod;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι οι μαγνήτες όπως τα λες.

Μήπως είναι το truss rod;

 

Δοκίμασα κάθε ρύθμισή του τις τελευταίες μέρες χωρίς κανένα αποτέλεσμα, καλύτερα ή χειρότερα.

 

Σε μια στιγμή αγνής ιδιοφυίας όμως (;D), χρησιμοποίησα μια άλλη κιθάρα ως... μαγνήτη και βουαλά! κανένα μπρπμραραραμπρ. Μαγνήτες τελικά το πόρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να ντρέπεται; Επειδή είναι κινεζιά; Πελάτης είναι. Κι αν ο μάστορας έχει ψηλά τη μύτη, υπάρχουν πολλοί εντάξει τύποι στην αγορά.

Καμία ντροπή λοιπόν.

Κι ο δικός μου , μου έλεγε "μην την πάρεις την κλάσικ βάιμπ Μιχαλάκη, αν τη βάλουμε σε γλάστρα θα φυτρώσει" και τώρα μου λέει "έχεις τις καλύτερες φθηνές κιθάρες που έχω δει"!  ;D

Δηλαδή όταν του πηγαίνω τη Harley Benton του ανιψιού μου να τη σετάρει, τι πρέπει να πει; Ότι δεν την καταδέχεται; Αστεία πράγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποίησα μια άλλη κιθάρα ως... μαγνήτη και βουαλά! κανένα μπρπμραραραμπρ.

Τι λες τώρα βρε!

Θα αγοράσεις άλλη κιθάρα και θα την προσαρμόσεις σαν καπάκι, ή θα βάλεις τους μαγνήτες από την πάνω μεριά των χορδών? ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζοντας τι παίζει με τους μάστορες εδώ (κι όχι μόνο...), αυτή είναι η αντίδρασή μου:

 

 

 

Και απλά αστειευόταν ο μαυροκόρακας.  ;D

 

 

Τι λες τώρα βρε!

Θα αγοράσεις άλλη κιθάρα και θα την προσαρμόσεις σαν καπάκι, ή θα βάλεις τους μαγνήτες από την πάνω μεριά των χορδών? ;D ;D ;D ;D

 

Και θα τ'ονομάσω... backbuster!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου