Προς το περιεχόμενο

Μια βοήθεια σχετικά με την MOSS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται να αλλάξω το Pa50 μου (θα πήγαινα σε Pa800) αλλα μάλλον δεν θα πάρω αυτό.

θέλω κάποιο workstation που ΄(αν γίνεται/υπάρχει) να πέρνει την κάρτα επέκτασης ΜΟSS.

Γνωρίζει κάποιος αν το Pa1x ή το Pa1x elite πέρνει αυτή την επέκταση?

 

Ευχαρίστως ακούω και άλλες γνώμες (αλλά σε KORG παρακαλώ).

(Αν δεν γίνεται αύτό που λέω,πολύ λυπάμαι που πήρα εδώ και 4-5 μήνες το TR76 της KORG).

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry φίλε Chris αλλά τη MOSS board τη δέχονται μόνο τα Triton και το Karma. Δεν παίζει να βάλεις MOSS σε Pa, άρα σε βλέπω να χτυπάς μεταχειρισμένο Triton αν τη θες τόσο πολύ...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ που απάντησες τόσο γρήγορα.

Alchemist άκουσα MOSS και έπαθα,αυτός ο μόνος λόγος που ψάχνω αλλαγή.

Κατα τα άλλα στο TR έχω (απίστευτους) ήχους.

 

Και πάλι σε ευχαριστώ φιλαράκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ που απάντησες τόσο γρήγορα.

Alchemist άκουσα MOSS και έπαθα' date='αυτός ο μόνος λόγος που ψάχνω αλλαγή.

Κατα τα άλλα στο TR έχω (απίστευτους) ήχους.

 

Και πάλι σε ευχαριστώ φιλαράκο.[/quote']

Παρακαλώ mate! :wink:

Βασικά, γιατί δεν ψάχνεις για κανένα μεταχειρισμένο Z1 αφού σ' αρέσει τόσο ο ήχος του αντί να αλλάξεις το μισό σου setup; Όχι και πολύ εύκολο να βρεις αλλά πιστεύω θα αξίζει.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chris χαλάρωσε ρε συ λίγο. Μην βγάλεις αχρηστο το tr σε 5 μήνες. Κατα την άποψή μου ναι η moss απογειώνει τις δυνατότητες αλλα κατα τα άλλα triton και tr δεν απέχουν και πάρα πολύ οσον αφορά βασικά πράγματα(Ξέρω τι λέω έχω το le και το extreme με moss). Εντάξει το extreme έχει σχεδόν τετραπλάσια δείγματα αλλά για το είδος μας δεν σου χρειάζονται. Το άλλο καλό είναι η δυνατότητα χρήσης 5ifx ταυτόχρονα. . Για μένα εφόσον έχεις άμεση πρόσβαση στο extreme δεν αξίζει να πάρεις άλλο triton. Παρτε μια moss και καθαρίσατε! Ασε που και το CZ-101 δε νομίζω να σε έχει πουλήσει όσον αφορά solo lead.

 

Aντε να έρθει και το δικό μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και ξέχασα να αναφέρω βέβαια οτι απο ότι έχω ακόυσει πολλόι (ακόμα και χρήστες moss) θα ζήλευαν μερικούς απο τους ήχους που έχεις στο ΤR. Ειπαμε καλή η moss αλλά μην θεωρείς αποτυχία το tr. Tέλος Μαϊου θα σου στείλω διαφορα καλούδια.

 

Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα Νίκο τι εννοείς,αυτά τα λίγα που άκουσες όμως στο TR πίστεψε με έγιναν με πάρα πολύ κόπο για να αγγίξω αυτή τη φυσικότητα στουσ ήχους.

Ένα Breath μου λείπει τώρα άλλα έρχετε και αυτό :)

 

Όσο για την πρόταση σου Alchemist δεν ξέρω κατα πόσο θέλω να αγοράσω μεταχειρισμένα πλήκτρα (εχουν δει πολλά τα μάτια μου) και σίγουρα άλλες δυνατότητες έχει ένα απλό Ζ1 και άλλες ο ήχος του Ζ1 με τις δυνατότητες ενός Triton Studio/Extreme απο πίσω πιστεύω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Βρέθηκε (εδώ και πολύ καιρό.απλά ειπα να ενημερώσω το θέμα):

 

Triton Extreme Work Station 61

EXB-MOSS Board

Ατελείωτες μνήμες για το Sampler του.

 

Ευχαριστώ.

 

Χρήστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

το korg trinity v3 εχει πανω την επεκταση moss,εχω ενα trnity v3 και ειναι αριστο και μαλιστα με σχεδων ολα τα oscilator του z1  ακομα και phicical modeling.παρε ενα τετοιο,δεν ειναι πολυ ακριβο μεταχειρησμενο πλεων,εγω το 99 το ειχα παρει 1.000.000 δρχ  :'(

με 700 περιπου το βρισκεις και ειναι μια ιδιαιτερη μηχανη συνθεσης η access που εχει που δεν την διαθετει κανενα αλλο οργανο της εταιριας..cool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα Νίκο τι εννοείς,αυτά τα λίγα που άκουσες όμως στο TR πίστεψε με έγιναν με πάρα πολύ κόπο για να αγγίξω αυτή τη φυσικότητα στουσ ήχους.

Ένα Breath μου λείπει τώρα άλλα έρχετε και αυτό :)

 

Όσο για την πρόταση σου Alchemist δεν ξέρω κατα πόσο θέλω να αγοράσω μεταχειρισμένα πλήκτρα (εχουν δει πολλά τα μάτια μου) και σίγουρα άλλες δυνατότητες έχει ένα απλό Ζ1 και άλλες ο ήχος του Ζ1 με τις δυνατότητες ενός Triton Studio/Extreme απο πίσω πιστεύω :)

 

το triton δεν εχει ολου τους αλγορυθμους και oscilator του Ζ1,επομενος λυπαμαι αλλα δεν μπορει να βγαλει πολους απο τους καλυτερος ηχους του Ζ1 το triton...αρα δεν θα ελεγα αυτα που ειπες παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου