Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες από τις κιθάρες σας. Δείξτε τες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι υποχρεωτικός ο σχολιασμός, ο καθένας όπως αισθάνεται!

 

 

Δημήτρη, εκείνο το Strat headstock μου αρέσει πάρα πολύ σε Tele, πιστεύω ότι τους πηγαίνει πάρα, πάρα πολύ!

 

το cbs headstock....

πάντα μου άρεζε....σ αυτήν. Ιδίως το layout του telecaster deluxe....

Το ίδιο πάλι στην squier δεν μου αρέσει καθόλου

Ενώ της tele στην squier είναι κούκλα.

 

Μάλλον όπως συνηθίσει το μάτι.

Αντίθετα δεν χωνεύω καθόλου το 50's headstock. Με τίποτα....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  Gibson les paul studio '97

  Fender Lonestar Stratocaster '97

  Partcaster με διάφορα parts

  Fender Classic player 50's Stratocaster 2013

 

Και σε 5-6 μέρες περιμένω να μου έρθει μια πολύ όμορφη ''κυρία'' από Γερμανία.....  >:D

 

 

 

Aμάν πλακώσανε τα παστέλ... λυώνω. Απ' όσες έχουν αναρτηθεί (sorry παιδιά) , οι κιθάρες σου με ψήνουν περισσότερο μαζί με την tele του Superfunk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...μετά απο πολλές αλλαγές έμεινα με τις παρακάτω 3 κιθάρες (αλλά ποτέ δεν ξέρεις :P)

 

index.php?action=dlattach;topic=1502.0;attach=55088;image

 

Στην παραπάνω φωτογραφία:

 

Gibson R7 (Tom Murphy) με Voodoo 59 neck και Dirty Fingers (70's) bridge

 

MJT partscaster strat με CS69 μαγνήτες, custom made μπράτσο απο ένα τύπο στη Γερμανια (leoguitars) fat U, 1 ίντσα πάχος 10 radius flame maple/rosewood round edges, callaham γέφυρα, cts, κλπ. Την ξεκίνησα σαν ένα low budget project με μεταχειρισμένα parts αλλά το αποτέλεσμα ήταν πολύ ικανοποιητικό και την κράτησα (αν ξέρει κανένας πως να βγάλω το decal χωρίς να χαλάσει το βερνίκι ας μου πει)

 

Και αυτή:

?ui=2&ik=9473b9b819&view=fimg&th=15c1d8282ae47650&attid=0.1&disp=inline&safe=1&attbid=ANGjdJ-m5lr5xLfvJyZfja-VeA4LxFW4h99LJgc5r_s5A8-7u3ir-8T4uSWjUCE-tywDtFwYanxP_tHL6jx8rHXaMIv93axeN7kZ7jcLhlFaO-0lFcXDEbOPUHOWZrc&ats=1495143766840&rm=15c1d8282ae47650&zw&sz=w1364-h631

 

Gene Baker B3 Driftwood. Μαόνι, neck through, dimarzio area T και 2 mini humbuckers, all stock. Η αγαπημένη μου.

Περισσότερες φωτό σε αυτό το ριβιού (http://www.guitar-bass.net/gear/b3-phoenix-driftwood-review/) μιας και έτυχε να έχω την αυτή κιθάρα του ριβιού. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμάν πλακώσανε τα παστέλ... λυώνω. Απ' όσες έχουν αναρτηθεί (sorry παιδιά) , οι κιθάρες σου με ψήνουν περισσότερο μαζί με την tele του Superfunk.

 

H αλήθεια είναι ότι τόσο eye-candy στο παρόν thread δεν είναι και ό,τι καλύτερο για να καταπολεμήσει κανείς το G.A.S. του....  ;D

 

Η αγαπημένη μου στρατ είναι μάλλον η μεξικάνα (classic player 50's), αν σε ψήνει και βρεις μια καλή προσφορά στις αγγελίες χτύπα την αλύπητα....Βέβαια δεν ''τραβάει'' πολύ στα γκάζια λόγω 50's μαγνητών, οπότε καλό είναι να υπάρχει μια les paul εκεί κοντά για το... αντιστάθμισμα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίτη (και τελευταία για την ώρα) ηλεκτρική: Harley Benton ST-62

 

 

dIZ8fTK.jpg

 

 

Η πρώτη μου Strat-style κιθάρα, για να εξοικειωθώ με αυτές και να δώ τί μου αρέσει, τί όχι και για να χρησιμεύεσει σαν βάση αναβαθμίσεων και πειραματισμών. Μέχρι στιγμής έχει νέα γέφυρα (Wilkinson με full-size steel block) και νέα ηλεκτρικά / μαγνήτες (Fender Noiseless). Εντάξει, οι αναβαθμίσεις την πήραν σε άλλο επίπεδο από αυτό που ήταν αλλά για τα χρήματά της, ακόμα και stock είναι μια πολύ καλή κιθάρα στην οποία μπορεί να στηριχτεί κάποιος και να παίξει και live.

 

Για την ώρα την χρησιμοποιώ για blues-ιές (αν και προτιμώ τις άλλες μου κιθάρες για αυτά), για ambient πειραματισμούς, όταν χρειάζομαι κάτι πολύ "φωτεινό" ηχητικά αλλά και για surf, όπου το "spank" που έχει είναι απαραίτητο. Οι μαγνήτες είναι όλοι τους χρήσιμοι σε όλες τις θέσεις, κάτι όχι δεδομένο σε άλλες Strat από ότι διαβάζω. Για να βάλω μια βάση σύγκρισης, την συγκεκριμένη την προτιμώ χίλιες φορές από μια standard Mexico-made Strat, χωρίς να χρειάζεται να αναφέρω και την διαφορά τιμήες μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο τις πολλες που περασαν απ' τα χερια μου, εχουν μεινει αυτες:

 

H modern Gilmour strat μου. Φυσικα συναρμολογημενη απο κομματια. Εξαιρετικα ευελικτη (λογω emg spc k exg) και με το καλυτερο μανικι που εχω δει ποτε σε fenderοειδες με νερα και ταστοδουλεια που εχω δει μονο σε custom shop fender. Α, το μανικι ειναι απο classic vibe strat, στο οποιο εχω αλλαξει το logo.

 

IMG_4104_zps5rmej2ut.jpg

 

Η κλασσικη Gilmour black strat, επισης απο κομματια και duncans SSL5, SSL1, SSL1. Μανικι απο classic player, καλο μεν αλλα καμμια σχεση με αυτο της squier classic vibe.

 

IMG_4103_zpsvmpqssmp.jpg

 

H κλασσικη μου στρατ για ολους του υπολοιπους αγαπημενους μου στρατ players. H strat που παιζει τα παντα. Απο knopfler μεχρι Σπαθα, μεχρι μπουζουκια  ;D ;D. Fender classic player 60's me fralin Vintage hots.

 

IMG_4105_zps21xn5wkn.jpg

 

Kαι ενταξει, μπορει να ειμαστε fenderιαρηδες, αλλα και οι les paul, εχουν ψυχη. Gibson Les paul classic 2003 (ειμαι φαν των λεπτων μπρατσων), με duncan Custom Custom (sh11) k Duncan Jazz.

 

IMG_4106_zpsunil8kha.jpg

 

Καποτε ειχα και μια Lake placid blue, double bound tele, αλλα ψηφιστηκε για αποχωρηση.  ::) ::) ::)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΤΟΙΑ ΣΑΒΟΥΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΙΣ ΡΕ NOIZ;;;;;

I'm not bored. I've just got an incredibly boring face.

-Charlie Watts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fender American Standard Stratocaster ash body 2007

Gibson studio 2012 (εχει γινει απο επαγελματια 59αρα)

.....τα μωρά μου.... :) :)

 

η δουλειά που σου εκανε πανω στην γκιμπσον ειναι συγκλονιστική. το θυμαμαι που το είχες ανεβασει θεμα. μπραβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δουλειά που σου εκανε πανω στην γκιμπσον ειναι συγκλονιστική. το θυμαμαι που το είχες ανεβασει θεμα. μπραβο

να ειναι καλα ο Νικόλας.....ευχαριστω otto :D

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου