Προς το περιεχόμενο

New project "ESCAPE"


loucas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dimsonic ευχαριστώ πολύ.

Όπως είπα κατά καιρούς υπάρχουν εξαιρετικές δουλειές από φίλους στο forum πουντις ακούω με θαυμασμό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Tango 4EVE  request by Fusuiongtr !

Ποιος Al Di Meola και παπαριές, ο Σπύρος Πανουργιάς κύριοι. 8)

Και η σύνθεση σκοτώνει επίσης.

 

Πραγματικά δεν αξίζω τέτοιων καλών σχολίων.

Συμφωνώ, αξίζεις καλύτερων παλικάρι μου.

 

 

Στο επόμενο cd  εάν ποτέ υπάρξει

Τι εννοείς?

Μόλις σταματήσει ο καύσωνας θα αρχίσω προετοιμασία.

Αυτή την φορά πολλά κομμάτια, κανόνισε. :D :D

Φυσικά σε πειράζω Λουκά, πάρε τον χρόνο σου, και .... εδώ είμαστε. :)

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εξαιρετική δουλειά, μπράβο σε όλους! Μου άρεσε πολύ το παίξιμο σου,

ειδικά στο Rhoads-ωραίο φραζάρισμα-αλλά και γενικότερα η προσέγγιση

σου στη μελωδία. Συνθετικά, μου άρεσε ιδιαίτερα το Escape Route. 

 

Το σόλο του Στράτου είναι, θεωρώ,  από τις πιο δυνατές στιγμές.

 

Δεν μου άρεσε η χροιά που έχουν τα τύμπανα-μου φαίνεται υπερβολικά

σκληρή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πολύ όμορφες συνθέσεις, ωραίες ενορχηστρώσεις και πολύ καλά παιξίματα...

πολλά μπράβο... πρώτα δικαιωματικά στον Λουκά, αλλά και σε όλους όσους συμμετείχαν σε αυτήν του την εμπνευσμένη προσπάθεια (με μια μικρούλα ιδιαίτερη μνεία στον Στράτο μια που οι αδυναμίες δεν κρύβονται  :) )...

 

ΥΓ. δεν έχει ιδιαίτερο νόημα και αποφεύγω πια να μιλάω για μια παραγωγή που έχει ολοκληρωθεί και κυκλοφορεί, ειδικά αν έχει γίνει με μεράκι και μάλιστα προσφέρεται χωρίς χρηματικό αντίτιμο, αλλά αυτά τα "κατσαρολέ" πιάτα, η θολούρα χαμηλομεσαία με το μπάσο που ενίοτε λασπώνει την περιοχή και οι ανεπεξέργαστες χαμηλές οκτάβες σε κάποια pads και οι "βρώμικες" στα μεσαία των ηλεκτροακουστικών, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου "μειώνουν" την πλήρη απόλαυση της μουσικής όπως όταν ακούω από ένα μέτριο PA και όταν εκτιμώ μια δουλειά συνολικά δυστυχώς δεν μπορώ να αποκόψω το καθαρά μουσικό μέρος της από το τεχνικό (μεγάλο μου ελάττωμα)...

 

συγχωρήστε με αν χαλάω λίγο την ατμόσφαιρα (και δεν ήθελα φιλότιμα να αναφερθώ καθόλου στην παραγωγή μια και είσαστε όλοι ευχαριστημένοι) αλλά θεωρώ ότι δεν θα σεβόμουν την γνώμη μου ο ίδιος αν δεν την καταθέσω "ολόκληρη" έστω και σαν δημιουργική επισήμανση για την επόμενη δουλειά...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα "κατσαρολέ" πιάτα, η θολούρα χαμηλομεσαία με το μπάσο που ενίοτε λασπώνει την περιοχή και οι ανεπεξέργαστες χαμηλές οκτάβες στα pads και οι "βρώμικες" στα μεσαία των ηλεκτροακουστικών, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου "μειώνουν" την πλήρη απόλαυση της μουσικής όπως όταν ακούω από ένα μέτριο PA και όταν εκτιμώ μια δουλειά συνολικά δυστυχώς δεν μπορώ να αποκόψω το καθαρά μουσικό μέρος της από το τεχνικό (μεγάλο μου ελάττωμα)...

 

συγχωρήστε με αν χαλάω λίγο την ατμόσφαιρα

Κάθε επισήμανσή σου Νίκο μου είναι για καλό. :) :-*

 

Πάντως να ξέρετε, ότι τα καλύτερα κομμάτια  του cd (για τα γούστα μου), δεν τα έχετε ακούσει. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε npap ευχαριστώ για τις επισημάνσεις.

Όσο πολλά ξέρεις τόσο πιο πολλά βλέπεις και ακούς στην μουσική.

Τεχνικά θα μιλήσω:

Είναι σωστά όσα είπες αλλά την ευθύνη για ότι δεν ακούγεται τέλεια είναι δική μου και όχι του ανθρώπου που του πήγα τα δείγματα.

Οι συνθήκες ,ο χώρος, ο χρονος που είχα να τα γράψω ,η πίεση εξωγενών παραγόντων με ανάγκασαν να τρέξω και να παραβλέψω κάποια τεχνικά θέματα.

Εξάλλου όπως είπαμε η όλη προσπάθεια δεν έχει οικονομικό σκοπό αλλά όπως όλοι εδώ καταθέτουμε μέρος του εαυτού μας απολαμβάνοντας μουσική και ενσαρκώνοντας τις ιδέες μας.

Πάντως είναι σωστά  αλλά "εντοπίζονται" από ανθρώπους που ξέρουν καλά από PA .

Ευχαριστώ ,απλά ο σκοπός μου γενικότερα είναι :stick to the idea .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα .

Μιας και η ζέστη συνεχίζεται ας βαλουμε 1-2 τραγουδάκια πιο cool .

Το πρώτο Usiku chama (night party ) το έγραψα θέλοντας να τιμήσω την Μητέρα των ρυθμών Αφρική και γράφτηκε με Αφρικανικά όργανα όπως Balafon,Kalimba,African harp και άλλα και αρχικά ήθελα να υπάρχει ένας ρυθμός αλλά τελικά μου βγήκε μισο αφρικανικος -  μισο reggae (κατα προσέγγιση πάντα) .

Το δεύτερο Rio to Vegas ήταν μια ιδέα split με πρώτο άνοιγμα κατι απο Βραζιλία και κατόπιν κάτι απο Δυτική ακτή με ένα ρυθμό το κάθε ένα και ένα τρίτο bossa .

Καλή ακρόαση και ευχαριστώ για τα χρήσιμα και ειλικρινά σχόλια.

Usiku_chama.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική δουλειά louca από εσένα και όλους τους συντελεστες και τον μπυρόβιο τον fusion.

 

Η ενορχήστρωση και τα θέματα δίνουν μια πολύ όμορφη ατμόσφαιρα.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια στις δουλειές σου :-)!!!!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου