Προς το περιεχόμενο

(Ούτε) όλοι μαζί μπορούμε


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ρε συ trolley, οκ κοβω τις καροτιες, αλλα απαντηστε μου σε ενα ερωτημα μονο: Δεν σας ανησυχει οτι ο σκαι καρπωνεται στα ματια του κοσμου (του μεσου ανθρωπου ας πουμε) μια φιλανθρωπικη δραση στην οποια συνεισεφερε κανεις δεν ξερει τι περα απο την διοργανωση; Δεν σας απασχολει οτι ενα μμε προσπαθει να δωσει συγκεκριμενο κοινωνικο image ενω παραλληλα αφενος διαπλεκεται (τεραστιο απληρωτο χρεος) και αφετερου εχει σαφη πολιτικη θεση; (και για να σας προλαβω παρεμφερη γνωμη εχω και για την κρατικη). Τοσο ευκολο ειναι να ξεπλυθει κανεις δλδ και εσεις μου λετε πως τα χω μπλεξει;

 

Τεσπα, τελευταιο ερωτημα που θετω στο νοιζ απ οτι φαινεται μιας και ελαβα και προειδοποιηση για αναρμοστη συμπεριφορα.

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ που λεει και ο cos.

 

 

ΟΛΟΙ οι τηλεοπτικοί σταθμοί έχουν πολιτική θέση.

ΟΛΟΙ έχουν χρέη (ναι, ακόμη και η ΕΡΤ)

ΟΛΟΙ χρειάζονται καλύτερο επικοινωνιακό προφιλ (διότι κάποιοι σαν εσένα πιστεύουν ότι η Κοσιώνη είναι απλώς μία ωραία γυναίκα που παίρνει υπερόγκο μισθό).

 

ΦΤΩΧΟΙ υπάρχουν αρκετοί.

 

ΟΠΟΤΕ, ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα, όποιος θέλει ας οργανώσει οποιοδήποτε είδος φιλανθρωπικής δραστηριότητας. Το ότι το έκανε ο ΣΚΑΙ δεν απαγορεύει σε κανέναν άλλο να το κάνει.

 

Το θέμα του νήματος δεν είναι αυτό, αλλά το κοινό απαιτεί άλλο υλικό, απ' ότι φαίνεται.

 

Trolley, καλορίζικο το Νόιζ!  Καλές δουλειές και με εκατομμύρια μέλη...... 

  Ελπίζω να το πήρες καλή τιμή....

 

Το νοιζ είναι υπερβολικά ακριβό.

Κανείς δεν έχει αρκετά ώστε να το διεκδικήσει.

Ούτε καν ο ΣΚΑΙ.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 419
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επίσης δε συμφωνώ με το Στράτο περί του ότι έβαλε τον πολιτικό λόγο στο τραγούδι. Αν εξαιρέσεις 1-2 σχετικά "πολιτικά" κομμάτια δηλαδή, ο (σπουδαίος) στίχος του είναι υπερρεαλιστική ποίηση που μιλούσε, εκτός των άλλων, για μια ουτοπία αδελφοποιημένη και ελεύθερη ενώ αργότερα έκανε και πολύ βαθειά κοινωνική κριτική. Πολιτικός λόγος λοιπόν με την πολύ ευρεία έννοια αλλά αν το πάρουμε έτσι σίγουρα δεν ήταν ο πρώτος.

Σπύρο μου δεν είπα ότι ήταν ο πρώτος.

Φυσικά και δεν ήταν.

Και όταν μίλησα για "πολιτικό λόγο" εννοούσα ακριβώς αυτό που γράφεις. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΟΛΟΙ οι τηλεοπτικοί σταθμοί έχουν πολιτική θέση.

ΟΛΟΙ έχουν χρέη (ναι, ακόμη και η ΕΡΤ)

ΟΛΟΙ χρειάζονται καλύτερο επικοινωνιακό προφιλ (διότι κάποιοι σαν εσένα πιστεύουν ότι η Κοσιώνη είναι απλώς μία ωραία γυναίκα που παίρνει υπερόγκο μισθό).

 

ΦΤΩΧΟΙ υπάρχουν αρκετοί.

 

ΟΠΟΤΕ, ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα, όποιος θέλει ας οργανώσει οποιοδήποτε είδος φιλανθρωπικής δραστηριότητας. Το ότι το έκανε ο ΣΚΑΙ δεν απαγορεύει σε κανέναν άλλο να το κάνει.

 

Το θέμα του νήματος δεν είναι αυτό, αλλά το κοινό απαιτεί άλλο υλικό, απ' ότι φαίνεται.

 

Το νοιζ είναι υπερβολικά ακριβό.

Κανείς δεν έχει αρκετά ώστε να το διεκδικήσει.

Ούτε καν ο ΣΚΑΙ.

 

 

Ναι ξερω γω θες να μοιρασεις υλικο για τη στηριξη των ατομων με ειδικες αναγκες και παρκαρεις το βανακι σου πανω στη ραμπα.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι αραχτός στην ξαπλωστρα τώρα και μαυριζω την κορμαρα μου.

Χαχαχαχαχα.

 

Στις παραλίες να αραξουμε όλοι μαζί μπορούμε!!!!!

Χαχςχαχςχαχα.

 

Αλληλεγγύη και βοήθεια με κάθε τρόπο για τους συνανθρωπους μας που έχουν ανάγκη.

Όλοι μαζί αλλά και ο καθένας ξεχωριστά μπορουμε. ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ σημαίνει ΦΩΣ!!! '

 

Και όποιος έχει πρόβλημα με αυτά που είπα και με μισεί ας έρθει να μου ζητήσει το λόγο.

Θα τον βάλω να φάει καρπούζι μέχρι να σκάσει. Χαχαχαχαχα

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μιλησα ΜΟΝΟ για τα χρεη στο ελληνικο δημοσιο (αρα στους ελληνες πολιτες) απο φορους που αναλογουν στο 2% (τρομακτικο ποσοστο) επι των ακαθαριστων εσοδων. Και αυτα ειναι 2 εκ. Αυτα πανε και σε τομεις οπως η υγεια και η παιδεια, απαραιτητες υποδομες και προϋποθεσεις για κοινωνικη αλληλεγγυη, δικαιοσυνη και ευημερια.

 

ΔΕΝ μιλησα για τα συνολικα χρεη μαζι με δανεια κτλ που δεν τα θεωρησα ουτε εγω σχετικα, τα οποια πρεπει να ειναι τουλαχιστον μια ταξη μεγεθους πανω.

 

Κατα τ αλλα βαζει ο κοσμος τον οβολο του και καλα κανει και βγαινει ο σκαι φορεας αλληλεγγυης και φιλανθρωπιας και εγω τρωω λεω ασχετες πολιτικες μπαρουφες και παιρνω προειδοποιησεις με προσωπικα μυνηματα για αναρμοστη συμπεριφορα.

 

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα του νήματος δεν είναι αυτό, αλλά το κοινό απαιτεί άλλο υλικό, απ' ότι φαίνεται.

Διαφωνώ παντελώς.

Το κοινό θέλει ακριβώς αυτό το υλικό, όταν υπάρχει και "κοινωνικό περιεχόμενο", πράγμα που φαίνεται και από την συμμετοχή του.

Όταν δεν υπάρχει  "κοινωνικό περιεχόμενο", βολεύεται με Χριστίνα Κολέτσα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Κατα τ αλλα βαζει ο κοσμος τον οβολο του και καλα κανει και βγαινει ο σκαι φορεας αλληλεγγυης και φιλανθρωπιας και εγω τρωω λεω ασχετες πολιτικες μπαρουφες και παιρνω προειδοποιησεις με προσωπικα μυνηματα για αναρμοστη συμπεριφορα.

 

Συνεχίζεις όμως να χαλάς ένα θέμα με άσχετες συζητήσεις προσπαθώντας να εξηγήσεις ότι αγωνιάς μη τυχόν και καρπωθεί ο ΣΚΑΪ την όποια θετική εικόνα μπορεί να σχετίζεται με τη διοργάνωση ενός πάρτι.

 

Για τον Σαββόπουλο λέγαμε, για τα τραγούδια, για τις ενορχηστρώσεις και για το αν υπάρχει πράγματι κάτι ζωντανό στο Ελληνικό τραγούδι.

 

Μέχρι που αισθάνθηκες ότι πρέπει να παίξεις τη (χιλιοπαιγμένη) κασέτα.

Please μην το συνεχίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν υπάρχει  "κοινωνικό περιεχόμενο", βολεύεται με Χριστίνα Κολέτσα.

 

Τώρα που είπες Κολέτσα... Η Καλομοίρα έλειπε αυτή τη φορά. Γιατί;

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζονται τα σβησμενα ποστ, τα προειδοποιητικα προσωπικα μηνύματα κτλ.

 

Harilatron, οτι θες πες το δημοσια. Και τις προειδοποιησεις.

 

Μπορεις να με διαγραψεις κιολας.

Ζητώ συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά ρε παιδιά (αναφέρομαι και στον Χάρη) σταματήστε το, σας παρακαλώ.

 

Ας μην ξανασβηστεί άλλο μήνυμα (αν δεν παραβαίνει κανονισμούς) κι ας είναι offtopic.

Από όσα είδα δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας σπουδαίος λόγος για τον οποίο σβήστηκαν.

Κρίμα είναι.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για αντιδικίες τέτοιου είδους.

Απλά η γνώμη μου.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μιας και ειμαστε ακομη στο οφτοπικ (αναλογως πως θα το δεις βεβαια), δεν εχω δει αναλογη κινητοποιηση σε διαφορα θεματα οπου πετιουνται στο ασχετο κατι κοτσανες περι "σοβιετιας" κλπ και τα κανουν φουτανα,οσο εδω που τελικα δεν ειναι και τοσο ασχετο το σχολιο οτι ο ΣΚΑΙ ενω χρωσταει στο δημοσιο (=στους πολιτες) το παιζει φιλανθρωπος.

 

Κλεινω την παρενθεση και αν ξαναγυρισει η κουβεντα στο τεχνικο-καλλιτεχνικο συνεχιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου