Προς το περιεχόμενο

Η καλύτερη μάρκα που δεν αγόρασα ποτέ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εγώ δεν έχω τίποτα που να θυμίζει fender (ούτε είχα ποτέ).

 

Έχω φεντεροειδή, και τέλε και στρατ αλλά λεφτά στην fender δεν θα'δινα ΜΕ ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ. Παρομοίως και για Gibson, με πολύ συγκεκριμένες εξαιρέσεις. Ειδικά δε εν έτει 2017, που οι εναλλακτικές είναι άπειρες και σαφέστατα λιγότερο υπερτιμημένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοίως και για Gibson, με πολύ συγκεκριμένες εξαιρέσεις. Ειδικά δε εν έτει 2017, που οι εναλλακτικές είναι άπειρες και σαφέστατα λιγότερο υπερτιμημένες.

Να σου πω.

Gibson έχω (φθηνό μοντέλο) και είμαι υπερευχαριστημένος μ' αυτήν.

Επίσης είχα κατά καιρούς πολλές και διαφορετικές Gibson (ES 333, ES 135, Les Paul Standard), οι οποίες ήταν όλες υπέροχες (ίσως να είμαι τυχερός).

Όμως τις πήρα σε πολύ λογικές τιμές (ίσως και φθηνότερα από άλλες "φθηνές" εναλλακτικές), και η πιο πρόσφατη ήταν του 2005 ή 2006 (δεν θυμάμαι).

 

Για την ώρα έχω μια Gibson sg (το απόλυτο axe για μένα), μια Les Paul (όχι Gibson), μια Peavey T-15 (η πρώτη μου ηλεκτρική), ένα jazz σκάφος, μια κλασσική και μια ηλεκτρακουστική.

 

Μου λείπουν, μια semi, τα φεντεροειδή Strat και Tele, μια ηλεκτροκλασσική (η κλασσική μου είναι περίπου 37 χρονών), και μια Gypsy style (Selmer-Macaferri style) από τα βασικά.

 

Βέβαια δεν θα έλεγα όχι σε μια superstrat με floyd (δύο διπλοί να σπλιτάρουν, ένας μονός, φωτογραφίζοντας εδώ τις Carvin ή Godin με piezo γέφυρα και midi access), και σε μια άταστη.

 

Αυτά. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Yamaha SG2000 ως εφηβικό όνειρο, που δεν θυμάμαι καν γιατί αργότερα δεν την απέκτησα ανάμεσα στις πολλές άλλες που πέρασαν από τα χέρια μου... ::)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια Fender Classic Player 60s Sonic blue....

 

Κι εγώ χαλβάδιαζα την 50s...  ;D

 

Εμένα αυτή που μου έχει μείνει είναι μια υπέροχη ακουστική Guild - μου είχε πέσει το σαγόνι, αλλά τσιγγουνεύτηκα επικράτησε η λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yamaha SG2000 ως εφηβικό όνειρο, που δεν θυμάμαι καν γιατί αργότερα δεν την απέκτησα ανάμεσα στις πολλές άλλες που πέρασαν από τα χέρια μου... ::)

νατονε κι αλλος για sg2000!

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου