Προς το περιεχόμενο

Η καλύτερη μάρκα που δεν αγόρασα ποτέ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η καλύτερη μάρκα που δεν αγόρασα ποτέ είναι η Yamaha.

 

Έχω παίξει εκτενώς τέσσερις (Edit: τρεις) διαφορετικές κιθάρες από αυτή τη μάρκα (μια φτηνή, δύο μεσαίας τιμής) και μου έχουν αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις και οι τρεις.

Τη φτηνή μάλιστα όταν τη δανείστηκα δεν ήθελα να τη δώσω πίσω. Είχε και καταπληκτικό σετάπ που έκανε τα πράγματα χειρότερα (για τον ιδιοκτήτη).

 

Anyway ποια είναι η καλύτερη μάρκα που δεν αγοράσατε ποτέ;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε συ μοντ στο Guitars and Amps είμαστε...  O0

 

Συγγνώμη, παρεξήγησα.

Ο καθένας με τον καημό του.....δείξτε κατανόηση.  ;D ;D ;D

 

Όχι κιθαριστικά "απωθημένα" δεν έχω.

Μια Gretsch  μου λείπει  (ούτε είχα ποτέ)....αλλά μαζεύω λεφτα για πόρσε.  ;D ;D ;D ;D

 

Υ.Γ. Η πρώτη μου ηλεκτρική  κιθάρα ήταν μια Yamaha Se112 (τότες ήταν hot οι RGX).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει το νόημα του θέματος

 

οπότε για να είμαι οντοπικ, εννοείς να έχουμε δοκιμάσει-έχουμε άποψη αλλά να μην δώσαμε τελικά το ποσό για να την αγοράσουμε;;

 

ή εντελώς θεωρητικά ;;

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει εκτενώς τέσσερις διαφορετικές κιθάρες από αυτή τη μάρκα (μια φτηνή, δύο μεσαίας τιμής) και μου έχουν αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις και οι τρεις.

 

Καλύτερα να μη δει ο ιδιοκτήτης αυτό το πόστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει το νόημα του θέματος

 

οπότε για να είμαι οντοπικ, εννοείς να έχουμε δοκιμάσει-έχουμε άποψη αλλά να μην δώσαμε τελικά το ποσό για να την αγοράσουμε;;

 

ή εντελώς θεωρητικά ;;

 

Εννοώ κιθάρες που εκτιμήσαμε αλλά δεν τις αγοράσαμε, όχι λόγω ακρίβειας, αλλά για άλλους οποιουσδήποτε λόγους.

Στην περίπτωση μου, τότε, ήταν επειδή δεν έγραφαν Fender.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

    Η PRS.

 

    Τις εκτιμώ πολύ σαν όργανα αλλά δεν αγόρασα ποτέ γιατί δεν έγραφαν Fender ή Gibson.

 

    Επειδή όμως καλός-χρυσός ο φετιχισμός και η λόξα, αλλά πρέπει η κιθάρα εκτός από την τρέλα σου να καλύπτει και τις ανάγκες σου, αρχίζω να μετανιώνω για αυτη την παράλειψη, καθώς μια PRS με coil split θα ήταν αρκετά all around για την δουλεια που την θέλω. Θα μου πείτε και οι fender-gibson έχουν παρόμοιες επιλογές αλλά λόγω του φετιχισμού που ανέφερα παραπάνω, τις ήθελα όσο πιο ''παραδοσιακές'' γίνεται.  ;D

 

    Bέβαια σκέφτομαι να διορθωσω την παράλειψη αυτή σύντομα και η επόμενή μου αγορά να είναι μια καλή SE (δεν με πειράζει να μην ειναι USA στην συγκεκριμένη περίπτωση). Απλά φέτος επειδή έδωσα αρκετά σε gear (να'ναι καλά η Gibson και η Radial...) λέω να κάνω λίγο κράτει για του χρόνου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου