Προς το περιεχόμενο

ΤOTO Live at Montreux Jazz festival 1991


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πάντως για πολλά δάκρυα- κουβάδες και βάλε σου λέω- ρίξε μια ματιά στο live για τα 35 χρόνια τους από την Πολωνία  8)

 

Είναι απλά απίστευτο- παιξίματα, ήχος, τα πάντα όλα...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τους δω σύντομα αλλά δυστυχώς έχουν μικρό playlist...

λογικα θα τους δεις με αυτον τον drummer...

βρε ποιον μου θυμιζει....ποιον μου θυμιζει...

 

περα απο την πλακα το βιντεακι που ποσταρε ο Περικλαρας..ειναι απο τα λιγα HD videos με το original σχημα...και οι Πορκαρεοι ειναι απλα out of this world.

Ευτυχισα να δω ΤΟΤΟ επισης πριν μερικα χρονια {με simon Philips} στην Αθηνα..στο γηπεδο baseball αν δεν κανω λαθος...

Ωραια βραδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχισα να δω ΤΟΤΟ επισης πριν μερικα χρονια {με simon Philips} στην Αθηνα..στο γηπεδο baseball αν δεν κανω λαθος...

Ωραια βραδια....

 

Είμουν και εγώ σε εκείνη την συναυλία, Ιούλιος του 2006. Φοβερή εμφάνιση και των Toto αλλά και των Socrates. Oι Phlilips και Lukather πήγαν και έδωσαν συγχαρητήρια στον Μάκη τον Γιούλη(drummer των Socrates) μετά το τέλος της συναυλίας...

Ήταν μια από τις τελευταίες συναυλίες του Mike Porcaro λίγο πριν αρωστήσει...

Toto, η μπάντα που παίζει τα πάντα !!!

Μια από τις αγαπημένεμες μου μπάντες ever.

Είναι ένα συνεχές σεμινάριο οι άνθρωποι, τί να λέμε...

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα τους δεις με αυτον τον drummer...

βρε ποιον μου θυμιζει....ποιον μου θυμιζει...

 

περα απο την πλακα το βιντεακι που ποσταρε ο Περικλαρας..ειναι απο τα λιγα HD videos με το original σχημα...και οι Πορκαρεοι ειναι απλα out of this world.

Ευτυχισα να δω ΤΟΤΟ επισης πριν μερικα χρονια {με simon Philips} στην Αθηνα..στο γηπεδο baseball αν δεν κανω λαθος...

Ωραια βραδια....

 

ναι οντως στο παλιο αεροδρομιο ηταν , σε καποιο γηπεδο baseball ? (η κατι αλλο )  , μαλιστα την ημερα εκεινη ειχε και αλλες ροκ συναυλιες , μια στην Μαλακασα και μια καπου αλλου  (αν δεν κανω λαθος dream theater και iggy pop με καθε επιφυλαξη λεω τα ονοματα  )  και ειχα μια ανησυχια οτι πρωτη φορα Ελλαδα θα παιζαν σε αδειες εξεδρες , τελικα ομως ο χωρος γεμισε .

 

Τους ειχα δει αλλη μια φορα πιο πριν στο Royal Albert Hall και ετσι εκεινο το βραδυ απο πλευρας ηχου δεν με εντυπωσιασαν ,ισως γιατι ο ανοιχτος χωρος δεν ευνοει για τοσο καλο ηχο .

Ασχημη εντυπωση  εκεινη την βραδια μου εκανε το ανιαρο ( για τα γουστα μου ) και τελειως αταιριαστο σχημα(κατα την γνωμη μου ) που επαιξε πρωτο , το οποιο σαφως και ειναι πολυ ιστορικο συγκροτημα με αναγνωρισμενους Ελληνες μουσικους και και και , αλλα κατα την ταπεινη μου γνωμη χαλασαν την διαθεση μεγαλου μερους του κοινου  . Μπορει σε αρκετους μουσικους  να ειναι αρεστοι,να ειναι μεγαλοι μουσικοι τα μελη του  κτλ κτλ  , αλλα κουρασαν  . Επειδη παρατηρουσα  το κοινο , υπηρχαν αρκετοι που ειχαν σκυλοβαρεθει και μαλιστα αυτο τραβηξε και καμποση ωρα με αποτελεσμα αρκετη μουρμουρα .  Αυτο απλα για την ιστορια και απο την δικη μου οπτικη για αλλους πιθανων ηταν η τελεια επιλογη .

 

Σχετικα με  τους Πορκαρεους οπως λες ,  ειναι κριμα τωρα τελευταια που ψηθηκε ο Steve Porcaro να μπει και αυτος στiς περιοδειες  οι αλλοι 2 πλεον να λειπουν . Και δεν τους ειδαμε και τους 3 μαζι . Πιθανων πολυ παλια να ειχαν παιξει μαζι .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ημουν εκει με τα παιδια μου θα'' σιχτιριζα ''τον εαυτο μου.Μιας και ειμαστε οικογενειακως λατρεις TOTO & SOCRATES περασαμε καλα και αν δεν ηταν ο αερας θα φχαριστιομασταν περισσοτερο.@vagelism καλως τονε !!!!!!!!! :) :)

Μεγαλε χαρηκα  πολυ που επεστρεψες .Αντε να κουνησεις λιγο το drums & οτι....βαρατε!! ;D ;D

Θα τα λεμε και δια ζωσης ελπιζω. ;)

Ο Forrest μηπως σου θυμιζει τον Jeff Porcaro στο grooving ;Εμενα φατσικα μου θυμιζει εναν ηθοποιο που επαιζε τον γιο ενος Σωτσεζου ηγεμονα ο οποιος ειχε ''δωσει'' τον Mel Gibson στους Εγγλεζους !!Ταινια : Braveheart. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ημουν εκει με τα παιδια μου θα'' σιχτιριζα ''τον εαυτο μου.Μιας και ειμαστε οικογενειακως λατρεις TOTO & SOCRATES περασαμε καλα και αν δεν ηταν ο αερας θα φχαριστιομασταν περισσοτερο.@vagelism καλως τονε !!!!!!!!! :) :)

Μεγαλε χαρηκα  πολυ που επεστρεψες .Αντε να κουνησεις λιγο το drums & οτι....βαρατε!! ;D ;D

Θα τα λεμε και δια ζωσης ελπιζω. ;)

Ο Forrest μηπως σου θυμιζει τον Jeff Porcaro στο grooving ;Εμενα φατσικα μου θυμιζει εναν ηθοποιο που επαιζε τον γιο ενος Σωτσεζου ηγεμονα ο οποιος ειχε ''δωσει'' τον Mel Gibson στους Εγγλεζους !!Ταινια : Braveheart. 8)

ο Shannon γνωριζω οτι ειναι πρωτο ονομα στο Nashville σαν σεσσιον ντραμμερ ..αλλα ειδικα σε αυτο το Md festival επρεπε να πληρωσει πνευμ. δικαιωματα στην οικογενεια του Jeff..

μεχρι και οι μορφασμοι του ιδιοι ειναι..

την καλημερα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου