Προς το περιεχόμενο

Ex Girlfriend's Perfume - Μια φορά θυμάμαι (Αρλέτα Cover)


dimitris1993

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με μεγάλη χαρά και περηφάνια σας παρουσιάζουμε την διασκευή μας στο τραγούδι της Αρλέτας "Μιά φορά θυμαμαι".

 

Στίχοι: Γιώργος Παπαστεφάνου

Μουσική: Γιάννης Σπανός

Διασκευή: Ex Girlfriend's Perfume

 

Filmed @ Vault Theatre and edited by Alexis Loukas & Petros Hatzianastassiou

https://www.facebook.com/Alexis.Loukas.K?pnref=eh

https://www.facebook.com/petrosha?ref...

 

Recorded & Mixed at White Studios in Kipsely, Athens, Greece & by the great Greggy K.

 

Mastered by George Bousounis @ Online Recording Masters

 

Backing Vocals: REN

 

Directed by Petros Hatzianastassiou, Evi Xenaki & Alexis Loukas

 

Montaz, Edit, Effects, Post Production, Coloring by Alexis Loukas

 

Camera, Lights by Petros Hatzianastassiou, Alexis Loukas & Alexandros Stigas

 

Makeup Artist: Dimitra Chrouta

 

Starring:

 

Emia Politi

Mairy Gkrouvra

George Skiadopoulos

Giannis Krontiras

Dimitris Plessas

Alexis Loukas

 

Thanks to Vault Theatre Plus

 

Follow us @ Facebook:

 

https://www.facebook.com/ExGirlfriendsPerfume/

 

Ελπίζουμε να σας αρέσει παιδιά! :) :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το συγκεκριμένο κομμάτι ανήκει στη μικρή, εκλεκτή και καθαρά υποκειμενική λίστα μου, με τίτλο "δεν αγγίζουμε ή αγγίζουμε πολύ προσεκτικά", εξεπλάγην ευχάριστα γιατί μου άρεσε πολύ η διασκευή σας ...μέχρι την αλλαγή στο 2:33, την οποία θεωρώ αχρείαστη και ουσιαστικά άλλο κομμάτι.

 

Αλλά that's just me και στο κάτω-κάτω μπορώ να το ακούω μέχρι εκεί.  :)

 

Πολύ καλό βίντεο. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απόλαυσα.

Εύγε !

 

υ.γ. Θα μπορούσε να είχε και δικό σας μεστό στίχο και να είναι κάτι μοναδικό.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλες σας οι δουλειές και αυτή η διασκευή στα αυτιά μου ακούγονται πάντα δημιουργικές και αναδεικνύουν σε κάθε ευκαιρία το ταλέντο σας, την φρεσκάδα (ιδιαίτερα για τις δικές σας δουλειές) και τι να πω άλλο. Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω , απλα ηθελα να πω μια καλή κουβέντα.

 

Δυστυχώς δεν κατάφερα να σας δω από κοντά γιατί είχα πρόθεση προσωπικά αλλά δεν έκατσε, θα το κάνω καποια στιγμή γιατί το θέλω να σας δω live.

 

Αξιοι!!!! Μπράβο!!!

 

Για άλλη μια φορα δηλώνω fan και καλή συνέχεια και επιτυχία σε ότι κάνετε!!!!! Πραγματικά μπράβο για όλα!!!!!!! εύγε!!!!!!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλά!

 

Live Αθήνα κάνουμε αρκετά οπότε θα χαρούμε να σε δούμε σε κάποιο και να τα πούμε και από κοντά! Αν όχι χαιρόμαστε που σου αρέσουν οι δουλειές μας! :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

όντως ευχάριστη έκπληξη μια και το αποτέλεσμα προσπερνώντας τις "ευκολίες" που προσφέρει μια "πιασάρικη" (πόσω μάλλον και δημοφιλής ήδη) μελωδία, φανερώνει γρήγορα ότι έχει πέσει πολύυυυυ δουλειά και ψάξιμο ξανά και ξανά μέχρι κάποια στιγμή να πείτε "φτάνει" τι άλλο θα χωρέσει... ;D

 

η παραγωγή λίγο “thin” για τα γούστα μου… δεν ξέρω τι υλικό είχε ο υπεύθυνος για το mastering αλλά με άφησε με την αίσθηση ότι μπορούσε κάτι καλύτερο ως προς αυτό… αλλά γενικά χωρίς κάτι προς “ψόγο” (πλην ίσως κάποιων υποκειμενικών παρατηρήσεων στα πλαίσια της άποψης και του γούστου που δεν έχουν νόημα σε ολοκληρωμένες δουλειές)… εν  πολλοίς μια χαρά και δύσκολα θα βρεθεί μέσος ακροατής να παραπονεθεί…  ;)

 

από τα κομμάτια που ενώ το είδος δεν θα χωρούσε σε κάποια playlist μου, ήδη το έχω ακούσει  3 φορές... :)

ΜΠΡΑΒΟ σε όλους τους συντελεστές λοιπόν με μια ιδιαίτερη μνεία σε όσους εμπλάκηκαν στην ενορχήστρωση…

 

ΥΓ. κάποια περάσματα στις κιθάρες μου θύμισαν έντονα τον SF… τόσο που έψαχνα μήπως και τον βρω κάπου στα credits…  ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο πιο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ , ΑΛΗΘΙΝΟ και ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ  ειναι το καλλιτεχνικο πονημα οταν εκφραζεται στην ΜΗΤΡΙΚΗ γλωσσα του καλλιτεχνη!

 

;)

 

Μπραβο παιδια ,αναμενω και ΔΙΚΑΣ σας κομματια με ΕΛΛΗΝΙΚΟ στιχο (οπως πρεπει δηλαδη).

 

(εμενα μου αρεσε και το break)

 

 

κάποια περάσματα στις κιθάρες μου θύμισαν έντονα τον SF… τόσο που έψαχνα μήπως και τον βρω κάπου στα credits

 

;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλά παιδιά για τα σχόλια σας τα λαμβάνουμε όλα υπ'όψιν.Σκοπεύουμε να κυκλοφορήσουμε τον 2ο δίσκο μας σε ελληνικό στίχο οπότε ευελπιστούμε να αρέσει η συγκεκριμένη διασκευή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου