Προς το περιεχόμενο

Serj Tankian's 7 Notes Challenge, Accepted-pipityri


pipityri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ο Serj Tankian και ο πολιτιστικός φορέας Creative Armenia  προκύρηξαν έναν διαγωνισμό σύνθεσης με δύο κανόνες: το τεμάχιο να ξεκινάει με τις συγκεκριμένες 7 νότες και να είναι το πολύ μέχρι 3 λεπτά. Από κει και πέρα, κάνει ο καθένας ό,τι τον φωτίσει.

Το In The Rain With Matching Haircuts, για βιολί και πιάνο, είναι η συμμετοχή μου. Σε ένα ιδανικό σύμπαν θα το είχα στείλει παιγμένο από αληθινούς μουσικούς, αλλά-και μέρες που ναι-ντρέπομαι να ζητάω από φίλους και συναδέλφους να κάνουνε πράγματα τζάμπα.Ειδικά πράγματα που προυποθέτουν μελέτη. Οπότε, έκανα την καρδιά μου πέτρα και έστειλα το midi. Δε γαμείς.

Θα ήθελα-και δημόσια-να ευχαριστήσω τον φίλο noizά, τον γνωστό, αγαπητό και υπεργαμάτο ΑΜΤΜΛ που, εν μέσω τρεχάματος γενκότερου, βρήκε τον χρόνο να ασχοληθεί με με διάφορα θέματα midi μαγείας, να μου δώσει τα φώτα και τους ήχους του και, ίσως το σημαντικότερο, να μοιραστεί μεταμεσονύχτια heart warming χα χα χα χα χα. Κώστα, σε ευχαριστώ εκ βαθέων. (Βέβαια, αν κερδίσω το ταληράκι, θα κάνω πως δεν σε ξέρω. χα χα χα χα) ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Με μια λέξη (δύο δηλαδή): avant garde

 

Δύσκολο άκουσμα, αλλά ενδιαφέρον. Best of luck στον διαγωνισμό. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ήθελα-και δημόσια-να ευχαριστήσω τον φίλο noizά, τον γνωστό, αγαπητό και υπεργαμάτο ΑΜΤΜΛ που, εν μέσω τρεχάματος .................................................

 

Φίλε μου, καλή επιτυχία σου εύχομαι και εδώ για το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ πόνημά σου.

Όπως ξέρεις και τα παμε, το ευχαριστήθηκα σε κάθε στιγμή. Τα θέματα είναι πραγματικά και τεχνικά όμορφα και εμπνευσμένα και στο πιάνο και στο βιολί.

 

Θα σου πω μόνο πως στην τελική μίξη που ακούω τώρα μάλλον το πιάνο ήθελε ελάχιστα ανέβασμα σε γενική ένταση και στο βιολί έβαλες λίγο παραπάνω reverb, χαρακτηριστικά σε ένα σημείο πικάρει πολύ, με την αντήχηση. Τώρα βέβαια ασχέτως αν έχω δίκιο ή μου φαίνεται, το έχεις καταχωρήσει, αλλά ήθελα την πω την παρατήρηση.

 

Πάλι καλή επιτυχία πάντως και μπράβο σου φίλε μου. ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!! ΜΠΡΑΒΙΣΣΙΜΟ!!!!!!!

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ προχώ το κομμάτι....(δεν θα μπορούσε να είναι αλλιώς)....

 

 

 

 

 

(αν ξέραμε και τι είναι το ατμλεξμτλ....)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικός pipityri, συναισθηματικά εγκεφαλικός, ή μήπως εγκεφαλικά συναισθηματικός?

Ωραία "διαταραγμένη" σύνθεση.

 

Μπράβο στον cos που βοήθησε, αν και κεφαλαιοκράτης. :D

 

Βέβαια, αν κερδίσω το ταληράκι, θα κάνω πως δεν σε ξέρω.

Δεν τον ενδιαφέρει κύριος, θα κερδίσει όλη την NI αυτός στην κλήρωση, και μετά .... δεν θα μας μιλάει.

Θα είναι κλεισμένος σπίτι καμιά πενταετία, και θα ... παίζει.

 

 

Καλή επιτυχία. :)

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου