Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες που υπήρξαν σε ένα αιώνιο-αέναο wishlist


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το φλερτ κραταει καμια 5ετια,αλλα μας προλαβαινουν διαφορα(μωρα,ενφια,εφοριες,το παιρνει πρεφα η γυναικα...κ.α)

 

αλλα που θα μου παει,δε θα χωρισω μια μερα!!!! ;D >:D

 

Ολοι απο το ιδιο μαγαζι ψωνησαμε;;;!!!!!  ;D ;D ;D

 

 

Εμενα παντως μου το ξεκαθαρισε η γυναικα μου: Στην επομενη κιθαρα που θα παρεις, θα παρεις και δρομο!!! ;D ;D ;D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια goldtop les paul με p90.

 

Και, αν και δεν ειμαι φαν των κιθαρων σερβαντα, μια Pensa Mark Knopfler.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

με αυτο δεν καταλαβα τι εννοεις?

 

υγ πες μου οτι επαιξες στο φλαμπουρο,εδω λουτρακι το καλοκαιρι???

 

Είναι Epi Firebird vii 1963 reissue. Ok δεν είναι neck through αλλά αυτά είναι οργανοποιίστικες σαχλαμάρες. Ούτε "πατάει κάτω" καμιά Gibson. Έχει όμως, παραδόξως, τα banjo tuners της Kluson ενώ δεν τα έχω δει σε καμιά άλλη Epi. Όλα stock και με βγάζει ασπροπρόσωπο. Ούτε το πλαστικό nut έχω αλλάξει. Ψάξ' την. Με ένα καλό upgrade σε μαγνήτες, ηλεκτρικά και bridge, θα είναι super. Kαι το Μaestro, χάρμα, με λίγη δουλίτσα.

 

*ναι ήμουν στο Λουτράκι.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς μπόρεσα και πήρα κάποιες από τα απωθημένα μου αν και είμαι πιο εύκολος από αρκετούς, δηλαδή δεν με νοιάζει το όνομα στο headstock και δεν έχω vintagολαγνεία.

 

Από αυτές που θέλω και αναγκαστικά πρέπει να είναι το "real thing" μιας και κανείς δε βγάζει κλώνους είναι μια Gretsch White Falcon Singlecut και μία PRS 594 Singlecut.  Mία Jaguar, αυτή σίγουρα partcaster και μια Explorer, μου κάνει και Γιαπωνέζικη. Ή έστω Hamer!  Δε με χαλάει μια ES-355 (μου κάνουν και οι 335 ή 345) αλλά η 330 που έχω είναι τόσο καλή (αν και διαφορετική) που μπορώ να ζήσω μόνο με αυτή. Αν πιάσω τα Gibson σκάφη υπάρχουν πολλά που τα ήθελα αλλά δεν τα χρειάζομαι όπως η Byrdland SC και λοιπά jazzοηδή... Γενικά οι κιθάρες με μεγάλο σώμα που πολλοί λένε ότι είναι άβολες μου αρέσουν πολύ. Επίσης μία Anderson γιατί είχα και θα θελα να παραγγείλω μία με τα specs που θέλω και να τη κρατήσω αυτή τη φορά.

 

Από ακουστικές απωθημένο έχω τις Taylor γιατί έχω ακούσει κάποιες που με εντυπωσίασαν αλλά όποια έχει τον ήχο που θέλω και με βολεύει το μπράτσο μου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι Epi Firebird vii 1963 reissue. Ok δεν είναι neck through αλλά αυτά είναι οργανοποιίστικες σαχλαμάρες. Ούτε "πατάει κάτω" καμιά Gibson. Έχει όμως, παραδόξως, τα banjo tuners της Kluson ενώ δεν τα έχω δει σε καμιά άλλη Epi. Όλα stock και με βγάζει ασπροπρόσωπο. Ούτε το πλαστικό nut έχω αλλάξει. Ψάξ' την. Με ένα καλό upgrade σε μαγνήτες, ηλεκτρικά και bridge, θα είναι super. Kαι το Μaestro, χάρμα, με λίγη δουλίτσα.

 

*ναι ήμουν στο Λουτράκι.

ρε φιλε ειχες ηχαρα,εισαι κ παιχτουρα βεβαια...κ η επιφον κουκλαρα

 

Σαν υποκαταστατο κοιταω την επι του μποναμασα που εχει αρκετα ποιοτικα χαρακτηριστικα στα 600ε μονον

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ρε φιλε ειχες ηχαρα,εισαι κ παιχτουρα βεβαια...κ η επιφον κουκλαρα

 

Σαν υποκαταστατο κοιταω την επι του μποναμασα που εχει αρκετα ποιοτικα χαρακτηριστικα στα 600ε μονον

 

Ο ηχολήπτης κύριε. Αυτά που λένε "δαχτυλα και feel και ξερωγώ" είναι ψέμματα. Ας είν' καλά το line6 μου και ο alderbody με τα OCD, τα SparkleDrive, τα TrebleBooster και τα Wah του.

 

Nα σου πω την αλήθεια, πιο πολύ η βιμπρόλα μου έκανε κούκου σε αυτό το όργανο. Χωρίς αυτό μου φαίνεταιι άδεια...

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου