Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες που υπήρξαν σε ένα αιώνιο-αέναο wishlist


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρίσκεται ήδη κοντά 20 χρόνια στη wishlist.

Και εκεί θα παραμείνει γιατί εσύ εισ' αριστοκράτισσα κι εγώ φτωχός μπατίρης...

 

000000111390621-00-500x500-B.jpg

 

 

 

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βρίσκεται ήδη κοντά 20 χρόνια στη wishlist.

Και εκεί θα παραμείνει γιατί εσύ εισ' αριστοκράτισσα κι εγώ φτωχός μπατίρης...

 

000000111390621-00-500x500-B.jpg

Την epiphone του Έλληνα φτωχού μπατήρη την έχεις ακουστά ;Χαχα αν οχι θα τη βρεις εδώ σε πολύ καλή τιμή,Σίγουρα αλλου θα την έχει και φθηνότερα.Λινκ απο Ελλάδα:

https://www.skroutz.gr/s/5584388/Epiphone-EJ-200CE-Natural.html

 

Edit:Δε σου λέω ότι είναι gibson.Αλλα σε καλή τιμή είναι το πιο κοντινό.Μετά βάση της φιγούρας της πάμε σε ρεμπέτικο κιθαρόνι gibson replica αλλά το handmade πληρώνεται πολύ ακριβά.Για να μην εχει αποσυρθεί μετά από 20 χρόνια να σου λέει πολλά αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φλερτ κραταει καμια 5ετια,αλλα μας προλαβαινουν διαφορα(μωρα,ενφια,εφοριες,το παιρνει πρεφα η γυναικα...κ.α)

 

αλλα που θα μου παει,δε θα χωρισω μια μερα!!!! ;D >:D

02_FIREBIRDS.jpg.55c088896dab46bb2b51ad2a6af069c6.jpg

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το φλερτ κραταει καμια 5ετια,αλλα μας προλαβαινουν διαφορα(μωρα,ενφια,εφοριες,το παιρνει πρεφα η γυναικα...κ.α)

 

αλλα που θα μου παει,δε θα χωρισω μια μερα!!!! ;D >:D

Μπα παραπάνω κρατάει ολόκληρη 20ετία.Αλλά λογικό είναι άλλος ο ακουστικός ήχος και αλλος ο ηλεκτρικός.Και εμείς παίζαμε μαντολινο αλλά οχι και  ηλεκτρονικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

το φλερτ κραταει καμια 5ετια,αλλα μας προλαβαινουν διαφορα(μωρα,ενφια,εφοριες,το παιρνει πρεφα η γυναικα...κ.α)

 

αλλα που θα μου παει,δε θα χωρισω μια μερα!!!! ;D >:D

 

Με τη βοήθεια φίλου, εδώ, το όργανο που παίζω τον τελευταίο χρόνο. Είναι από τις περιπτώσεις οργάνων που δεν με ενδιέφεραν ποτέ μα ποτέ, κι όταν την είδα από κοντά έπαθα κάτι. Μάλιστα τις προηγούμενες μέρες κορόιδευα κάποιον για την εργονομία τους ;D ;D. Δεν είναι το real thing αλλά τη δουλειά της την κάνει με το παραπάνω.

 

eightball2.jpg.3cea16517e44214e8cf2d5bcb91a3d54.jpg

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη βοήθεια φίλου, εδώ, το όργανο που παίζω τον τελευταίο χρόνο. Είναι από τις περιπτώσεις οργάνων που δεν με ενδιέφεραν ποτέ μα ποτέ, κι όταν την είδα από κοντά έπαθα κάτι. Μάλιστα τις προηγούμενες μέρες κορόιδευα κάποιον για την εργονομία τους ;D ;D. Δεν είναι το real thing αλλά τη δουλειά της την κάνει με το παραπάνω.

με αυτο δεν καταλαβα τι εννοεις?

 

υγ πες μου οτι επαιξες στο φλαμπουρο,εδω λουτρακι το καλοκαιρι???

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες από αυτές είναι σχεδιαστικοί θρίαμβοι πάντως. Αντικειμενικά μιλώντας.

 

θα το έλεγες εύκολα και βατερλώ....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H fender american deluxe stratocaster είναι και στη δικη μου wish list.Πολύ καλές και οι les paul ομως.Τώρα από την squier classic vibe telecaster,τι είναι αυτό που σ'αρέσει και την έχεις ξεχωρίσει ;

 

Θα προσθέσω και μια ακόμα εγώ:

Gibson ES 335

 

 

HS353P0FCNH1-Finish-Shot-jpg.aspx?KeepThis=true&TB_iframe=true&height=410&width=1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Τώρα από την squier classic vibe telecaster,τι είναι αυτό που σ'αρέσει και την έχεις ξεχωρίσει ;

 

Απλα, αν καλυψεις το λογοτυπο, και παιξεις στα τυφλα με μια τετοια, δεν θα πιστευεις αυτο που θα ακιυσεις και θα κρατας... :-X

 

Τι να πεις; Τους μαγνητες; Που στην ουσια ειναι Tonerider απο το ιδιο εργοστασιο; Το μανικι; Το σεταρισμα απο τους Κινεζους;;;!!!!  :o

 

Ειχα μια Squier Tele Classic Vibe Vintage Blond... Την πουλησα... (την σκοτωσα μαλλον) Και το μετανιωσα.... :'(

 

Μιλαμε για δεμενο οργανο. Μιλαμε για καλοσεταρισμενο απο την μαμα Σχιστοματα Κινα (και ομως ναι!) . Μιλαμε για απιστευτο ηχο και κλασσικο feel...

Δεν επρεπε να την δωσω...Τωρα εχω μαζεψει 4 κιθαρες, και δεν εχει χωρο (και στην τσεπη, ουπς, ψεμματα, στην τσεπη εχει βαθος αμετρητο!!!  ;D )

 

Οποιος δεν εχει παιξει με μια τετοια, απλα χανει. Εχει χυθει απειρο μελανι στο ιντερνετ για αυτες. Τοσο που σιγουρα εχει κανει ζημια στα πιο ακριβα μοντελα ;D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου