Προς το περιεχόμενο

Live Looping Mashup by Elise Trouw


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αν ήταν live το video recording, από πού ακούει και τραγουδάει/πάιζει;

Ακουστικά δεν βλέπω να φοράει.

Αν ακούει από τα monitors που έχει πίσω της, σε σχέση με το πυκνωτικό mic και τη θέση του (για να μην πω για το  Drum Miking ) θα γινόταν ο χαμός από feedback.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παιδιά, είναι live looping και με ένα take στην κάμερα (το γράφει στην περιγραφή του βίντεο) . Εξάλλου αυτό το καταλαβαίνεις αν παρατηρήσεις ότι ακούγονται τα πάντα στο πυκνωτικό μικρόφωνο της φωνής (όταν ακουμπάει τις μπαγκέτες, όταν στρίβει κλπ). Τα drums που παίζει στο τελευταίο μέρος ας πούμε είναι με κάποια "ψιλολαθάκια" που είναι αδύνατον να τα έπαιξε μετά σαν πλέημπακ...

Αυτό που ρωτάω είανι αν πατάει κιόλας τα footswitches , γιατί στο ρεφρέν χαώνομαι λίγο.

Τα μαλλιά, ΟΚ, είναι αθόρυβα στο μικρόφωνο :)

 

δεν μου κάθεται καλά σα να είναι live-live, δεν λέω ότι δεν γίνεται ή ότι η συγκεκριμένη δεν μπορεί κλπ.

 

Αν είναι, ίσως χειρίζεται άλλος τον εξοπλισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάλλου αυτό το καταλαβαίνεις αν παρατηρήσεις ότι ακούγονται τα πάντα στο πυκνωτικό μικρόφωνο της φωνής (όταν ακουμπάει τις μπαγκέτες, όταν στρίβει κλπ). Τα drums που παίζει στο τελευταίο μέρος ας πούμε είναι με κάποια "ψιλολαθάκια" που είναι αδύνατον να τα έπαιξε μετά σαν πλέημπακ...

Αυτό που ρωτάω είανι αν πατάει κιόλας τα footswitches , γιατί στο ρεφρέν χαώνομαι λίγο.

Τα μαλλιά, ΟΚ, είναι αθόρυβα στο μικρόφωνο :)

Δεν πρόσεξα αν πατάει τα "πως τα λένε" ... το άρωμά της όμως σκοτώνει.

Και τα μαλλιά της ωραία τα φτιάχνει, τώρα που θα την υιοθετήσει ο Φώτης, λέω να πάω να ζητήσω το χέρι της ...

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σας ρε σεις που τα προσέξατε όλα αυτά....! :o  Sorry για το ψιλοofftopic ::)

 

Εσύ έχεις λουμπάγκο, είσαι ελεύθερος γιατρού, δικαιολογείσαι!

 

Περαστικά κιόλας!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου κάθεται καλά σα να είναι live-live, δεν λέω ότι δεν γίνεται ή ότι η συγκεκριμένη δεν μπορεί κλπ.

 

Αν είναι, ίσως χειρίζεται άλλος τον εξοπλισμό

 

Αυτό λέω κι εγώ . Είναι τρομερά άνετη και ποζερού - το'χει χαλαρά και σίγουρα είναι προβαρισμένη , ακόμη και στο timing.

Απλώς μου φαίνεται ψιλοκουφό να ανοιγοκλείνει switches , γι' αυτό ρώτησα αν γίνεται.

 

Ενώ λόγου χάρη, στην παρακάτω τύπα, την Tash Sultana, αν την έχετε υπόψη (από youtuber , κάνει πλέον και solo συναυλίες στην Αγγλία), τα βλέπουμε όλα (μέχρι και η αδελφή της βγαίνει από την κουζίνα σε κάποια φάση ).

Εχει και καλύτερα βίντεό της πλέον ανεβασμένα, αλλά βάζω αυτό γιατί με αυτό έκανε το break και την έμαθε ο κόσμος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανασκέψου το

Τι ήθελες και το έγραψες αυτό?

Μόλις το διάβασα έκλεισα εισιτήριο για Αλεξάνδρεια.

Φώτη, πότε με το καλό την περιμένεις?

Αυτή 18 χρονών κι εγώ 51.

Υπάρχει κάτι καλύτερο?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ήθελες και το έγραψες αυτό?

Μόλις το διάβασα έκλεισα εισιτήριο για Αλεξάνδρεια.

Φώτη, πότε με το καλό την περιμένεις?

Αυτή 18 χρονών κι εγώ 51.

Υπάρχει κάτι καλύτερο?

 

Μεχρι να πας να τη βρεις θα έχει πάει αυτή 51 ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν live το video recording, από πού ακούει και τραγουδάει/πάιζει;

Ακουστικά δεν βλέπω να φοράει.

Αν ακούει από τα monitors που έχει πίσω της, σε σχέση με το πυκνωτικό mic και τη θέση του (για να μην πω για το  Drum Miking ) θα γινόταν ο χαμός από feedback.

 

You got a strong point here, pal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου