Προς το περιεχόμενο

Live Looping Mashup by Elise Trouw


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεχρι να πας να τη βρεις θα έχει πάει αυτή 51 ρε

Σώπα βρε.

Θα δεις ότι στο επόμενο βίντεο της θα με έχει βάλει και μένα σε μια λούπα να της παίζω να της παίζω να της παίζω να της παίζω να της παίζω να της παίζω να της παίζω

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

You got a strong point here, pal

 

Εκτός αν φοράει τίποτα "ψείρες" που δεν είδα (το είδα και σε κινητό το video , ούτε 3 ιντσες οθόνη )  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός αν φοράει τίποτα "ψείρες" που δεν είδα (το είδα και σε κινητό το video , ούτε 3 ιντσες οθόνη )  ;D ;D ;D

Στο 1:46 στο δεξί αυτάκι της.

 

Στράτε είσαι σίγουρος ότι θες γυναίκα μουσικό για ταίρι...;  ::) >:D

Όχι βέβαια. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στο 1:46 στο δεξί αυτάκι της.

 

Επειδή ήθελα να είμαι δίκαιος με το κορίτσι......σηκώθηκα από κρεβάτι, πήγα στουδιο....ανοιξα pc.....το είδα ξανα όλο.....πήρα snapshot. ;D ;D

 

Και ναι, φαινεται να φοράει ψειρες.

nozi-thread.jpg.4e35dbab5425dbae63043e9fb1393ade.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοράει και στα δυο, επιβεβαιώνω.

 

Γίνεται δηλαδή;

Δεδομένα:

- η φωνή είναι πηγμένη στα reverb για να αμβλύνει/διασκεδάζει την διαφορετική απόσταση που έχει κάθε φορά από το μικρόφωνο όταν τραγουδάει

- φοράει ακουστικά

- σίγουρα κάποιος ανοιγοκλείνει τις λούπες και όχι μόνο: η κιθάρα επανέρχεται σε κάποια φάση χωρίς να φαίνεται να την ενεργοποιεί κάπως, όταν αφήνει το μπάσο κάποιος λογικά θα κλείνει το volume του, και το ίδιο θα πρέπει να γίνεται και με τα μικρόφωνα (όταν παίζει τύμπανα να κλείνει της φωνής κ.ο.κ.)

Άρα, με πόσους το κάνει εν τέλει;

(δεν θέλω πονηρούς συνειρμούς)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άρα, με πόσους το κάνει εν τέλει;

(δεν θέλω πονηρούς συνειρμούς)

Φώτη, μην την υιοθετάς ρε, άσε.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φοράει και στα δυο, επιβεβαιώνω.

 

Γίνεται δηλαδή;

Δεδομένα:

- η φωνή είναι πηγμένη στα reverb για να αμβλύνει/διασκεδάζει την διαφορετική απόσταση που έχει κάθε φορά από το μικρόφωνο όταν τραγουδάει

- φοράει ακουστικά

- σίγουρα κάποιος ανοιγοκλείνει τις λούπες και όχι μόνο: η κιθάρα επανέρχεται σε κάποια φάση χωρίς να φαίνεται να την ενεργοποιεί κάπως, όταν αφήνει το μπάσο κάποιος λογικά θα κλείνει το volume του, και το ίδιο θα πρέπει να γίνεται και με τα μικρόφωνα (όταν παίζει τύμπανα να κλείνει της φωνής κ.ο.κ.)

Άρα, με πόσους το κάνει εν τέλει;

(δεν θέλω πονηρούς συνειρμούς)

 

Θελει ένα στην καμερα και εναν στο looper /mixer minimum

(αναφορικά με το live recording -video και ήχο).

 

Μετα στο Post production όσους θέλει (δεν μας ενδιαφέρει-γιατι ΦΥΣΙΚΑ ο ήχος ειναι επεξεργασμένος. ακουμε τα τυμπανα- mix-master video editing κ.λ.π)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εδώ με δυο το κάνει.

Και μάλιστα live.

 

 

 

Αλλά ψάχνοντας λίγο το κανάλι της (subscribed φυσικά, τι εννοείς), είδα ότι το έχει ξανακάνει το εγχείρημα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως , αν και οκ το λύσαμε το θέμα με τις ψείρες, εξακολουθεί πιο πολύ από όλα , να μου κάνει εντύπωση το εξής.

 

Οκ τα παίζει realtime, αλλά στο τέλος που μπαίνει κανονικά με τα τύμπανα, και με αυτές τις ψείρες, πως είναι δυνατόν να ακούει .ο,τι ακούει από τα ακουστικά και όχι ΜΟΝΟ τα τύμπανα , στον φυσικό τους ήχο μάλιστα, που φυσικά υπερκαλύπτουν (όσο σιγά και να παίζει) ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

 

Όταν γράφω video εγώ τα τύμπανα, και συνήθως φοράω ακουστικά μεγάλα (καλύπτουν όλο τα αυτί- όχι κλειστού τύπου, γιατί πρέπει να ακούω και τι παίζω ;D)  όπου (από τα ακουστικά) ακούω ή το κομμάτι ή μετρονόμο, ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ πολύ να ακούσω από τα ακουστικά.

 

 

Η αλήθεια είναι ότι βαράω παραπάνω δυνατά από ό,τι θα βαρούσα γιατι γράφει πιο θεατράλε στο Video  ;D...αλλά λεμε τωρα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως , αν και οκ το λύσαμε το θέμα με τις ψείρες, εξακολουθεί πιο πολύ από όλα , να μου κάνει εντύπωση το εξής.

 

Οκ τα παίζει realtime, αλλά στο τέλος που μπαίνει κανονικά με τα τύμπανο, και με αυτές τις ψείρες, πως είναι δυνατόν να ακούει .ο,τι ακούει από τα ακουστικά και όχι ΜΟΝΟ τα τύμπανα , στον φυσικό τους ήχο μάλιστα, που φυσικά υπερκαλύπτουν (όσο σιγά και να παίζει) ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

 

Όταν γράφω video εγώ τα τύμπανα, και συνήθως φοράω ακουστικά μεγάλα (καλύπτουν όλο τα αυτί- όχι κλειστού τύπου, γιατί πρέπει να ακούω και τι παίζω ;D)  όπου ακούω ή το κομμάτι ή μετρονόμο, ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ πολύ να ακούσω από τα ακουστικά.

 

Η αλήθεια είναι ότι βαράω παραπάνω δυνατά από ό,τι θα βαρούσα γιατι γράφει πιο θεατράλε στο Video  ;D...αλλά λεμε τωρα  ;D

 

 

Δεν ξέρω, πάντως φαίνεται να ακούει (δεν παίζει και τρομακτικά δυνατά).

 

Ψάχνω το κανάλι της και εκτός από συμπαθέστατη είναι και πολύ ταλαντούχα. Μερικές φορές με τρομάζει το πόσο ταλαντούχα είναι ορισμένα παιδιά.

Δες και αυτό, όπου παίζει μόνο τύμπανα... (μάλλον είναι το βασικό της όργανο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου