Προς το περιεχόμενο

O oρισμός του shred?


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το shredding κατ' εμέ τουλάχιστον, είναι ένα σπορ και όχι μουσικό είδος.

 

Κιθαρίστες- αθλητές

 

απλά να βαράει ένας αδιάφορος χαβάς από πίσω ίσα για ν'απλώσουν την πραμάτεια τους οι shredάδες  :o :o :o ;D ;D :D  χωρίς έλεος και σταματημό, όχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω.

 

  όλες οι νότες legato/ σε superstrat με φλόυντ/ με rack ψυγείο γεμάτο με φέτες

 

Για τον Μπατη τι να πω,ακομα και η μπερουκα του αποτυχημενη,δεν τον αντεχω. ;D

 

  Ατάκες που ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ.... συνεχίστε!!  ;D ;D ;D        SHRED!!

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επισης αρέσκομαι Νιλ Ζαζα και Ριτσι Κοτζεν, ειδικα στα καινούρια του με winery dogs.

 

Δεν ειδα σατριανι, πετρουτσι και γκιλμπερτ και ανησυχώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε από Πετρουτσι αυτό είναι τοπ

 

και σρεντινγκ και συναίσθημα και όλα

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με άλλα λόγια, αφού μαζεύει τόσα views ποιος ο λόγος να τρέχεις από δω κι από κει και να κουβαλάς κιθάρες και πεταλιέρες δεδομένου του ότι μπορείς να "δουλεύεις" απ' το σπίτι;

 

 

 

Αυτό δεν αφορά μόνο το shred , αλλά όλη τη μουσική γενικότερα, και είναι από τα πολύ καλά του youtube.

 

Από την άνεση του σπιτιού σου/ στούντιου σου, MONO με άτομα που έχεις επιλέξει, παρουσιάζεις τη δουλειά σου χωρίς να χρειάζεται να συχνοτίζεσαι τον οιοδήποτε.

 

Εξαιρετικό παράδειγμα το Live From Daryl's House .

 

Μου αρέσει πολύ η ιδέα είτε ως παραγωγός είτε ως ακροατής.

 

Δεν θα πήγαινα ποτέ να δω Live, αλλά με την άνεσή μου βλέπω πολλά Live από το σπίτι του Ντάρελ.

Αν φέρνει και εισόδημα....χαρα Θεού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν θα πήγαινα ποτέ να δω Live, αλλά με την άνεσή μου βλέπω πολλά Live από το σπίτι του Ντάρελ.

 

 

Γιατί όπως θυμάμαι έπαψες να πηγαίνεις σε λάιβ. Καλά θυμάμαι;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιατί όπως θυμάμαι έπαψες να πηγαίνεις σε λάιβ. Καλά θυμάμαι;  ;D

 

Καλα θυμασαι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]MONO με άτομα που έχεις επιλέξει, παρουσιάζεις τη δουλειά σου χωρίς να χρειάζεται να συχνοτίζεσαι τον οιοδήποτε.

 

[...]

 

Γιατί όπως θυμάμαι "η κολαση ειναι οι αλλοι" κατά τη γνώμη σου. Καλά θυμάμαι;  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηξερα τι σημαινει ο ορος "shred". Εκατσα να διαβασω 2-3 σελιδες απο το θεμα... για να κατατοπιστω. Πριν ξεκινησω να παιζω ηλεκτρικη, οταν ακομα ημουν στα ονειρα δλδ, εβαζα και εβλεπα τετοια βιντεο. Ακρως εντυπωσιακα, σαν φαντασιωση. Δεν μπορουσα με τιποτα να ακουσω classic blues διοτι οι κιθαριστες ηταν ξενερωτοι. Βεβαια, μολις αρχισα να παιζω τραγουδια και σολο, δεν μπορεσα να ξαναακουσω sheedding. 1ον με πηγαινει πισω διοτι βλεπαω, τεχνικα, ποσο πισω ειμαι, 2ον δεν εκπαιδευει το αυτι μου, ουτε γαλουχει την μουσικοτητα μου, και 3ον βαριεμαι τοσο να ακουω οργανο να "φτυνει" ολες τις νοτες μαζεμενες, οσο βαριεμαι να βλεπω και αγωνες dragster...

 

Ειναι βαρετο και ανουσιο να ακουσεις πανω απο 3 λεπτα τετοιου ειδους "ασκησεις", διοτι για μουσικη δεν προκειται. Και μου θυμισε κατι που ειχα διαβασει εδω μεσα σε παλιοτερο θρεντ, οτι σημασια παιζουν τοσο οι νοτες που παιζεις, οσο και εκεινεις που δεν παιζεις.

 

Και φυσικα, πλεον, το αυτι μου καταδεχεται να ακουει με ιδιατερη ευχαριστηση 60s και 70s...

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου