Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή set μαγνήτες


orestis evg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Έχεις ακούσει τον Custom; Τον Custom 5; Είναι πολύ ποιοτικοί μαγνήτες.

 

Anyway, ξεφεύγει η κουβέντα, οι GAS είναι όντως πολύ καλοί.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο εγω σε περιμένω οποτε θελεις να φερεις την κιθαρα σου με τον JB σου ή όποιον αλλον έχεις Dimarzio ή Duncan και θελεις να ακουσεις τον παλιο JB ...Super Distortion...Double whammy για να σου λυθει η απορία για το τοτε και το τωρα....Κινεζικες μπάρες μαγνητισμενες μετα το χυτηριο....Κινεζικο σύρμα κι αλλα που δεν χρειαζεται να τα ξερετε ολοι που αγοραζετε Brand names και ηχο με τα ματια...

 

 

Εσυ φιλε κρατα αυτο που σου ειπα εγω και συμφωνησαν κι οι προλαλισαντες..

σωστος φιλε...τετοιες πληροφοριες δε πρεπει να βγαινουν προς τα εξω!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GAS & bareknuckle η ψήφος μου

 

Το σετ JB/59 το χρησιμοποιεί πολύ η Σεκτερ στις μπλακτζακ . Είχα κάποτε μια τέτοια και είναι πάρα πολύ καλό σετ . Ειδικά για χαρντ ροκ / μέταλ

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τσεκάρω τους gaz..... ανέφερα τους συγκεκρημένους fishman διότι έχουν το 2nd voice (ουσιαστικα split coil) με  πολυ καλή προσσέγιση κατά τη γνώμη μου, τα γκάζια του μ υπεραρκούν και την ποιότητα της fishman (πολυ καλή εμπειρία με προιοντα της εταιριας στο παρελθον). Σαφώς η τιμή τους είναι ένα θεμα καθως ειναι απ τους πιο ακριβούς της αγοράς....επίσης θα συμφωνήσω 100% ότι στην Ελλάδα θελουμε 2-3 χρονια για να μαθουμε κατι σχετικό με just released gear....

 

Δεν αποκλείω κατι ούτε είμαι αφοριστικός προς κάποια εταιρία....οπότε προτείνεται ελεύθερα

Με ενδοιαφέρει κυρίως μοντέρνος ήχος.... με ενδοιαφέρει να επεκτείνω το εύρος της κιθάρας χωρίς να χαλάσω τελείως την ταυτότητα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Κινεζικες μπάρες μαγνητισμενες μετα το χυτηριο....Κινεζικο σύρμα...

 

Δηλαδη εσυ αγοραζεις μπαρες που εχουν μαγνητιστει πριν το χυτηριο?

"If we don't succeed, we run the risk of failure."

- George W. Bush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ή ευτυχώς οι κιθαρίστες έχουμε διαφορετικά αυτιά και γούστα γι' αυτό υπάρχουν τόσες πολλές εταιρίες που κατασκευάζουν μαγνήτες και κάθε μία έχει και πολλά διαφορετικά μοντέλα. Η φάση με τους μαγνήτες είναι λίγο trial and error. Αγοράζεις, δοκιμάζεις, δε σου αρέσουν, τους πουλάς, παίρνεις άλλους, σου αρέσουν, μετά από κάμποσο καιρό αποφασίζεις ότι δε σου αρέσουν ή ότι τους βαρεθηκες ή ότι δε σε καλύπτουν και πας για άλλα. Νταβαντούρι να γίνεται και να ικανοποιείται ο ψυχισμός μας  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου