Προς το περιεχόμενο

Free acoustic drum loops


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@npap

Εγω δυστυχώς δε μπορώ να το επιβεβαιώσω στην πράξη γιατί δεν το έχω το Reaper.

 

Απλά έκανα λίγο online research και κατέληξα ότι ο Media Explorer του Reaper είναι αυτό που χρεiαζόταν ο bluesbrain.

 

Από αυτά που βλέπω πάντως σε διαφορα tutorials, ο Media Explorer έχει repeat και αρκετά άλλα καλούδια, που αξίζει να τα δει ο bluesbrain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα πάντως ο Media Explorer του Reaper ενώ τα wav files (όπως και όλα τ'άλλα...) τα παίζει κανονικά, τα .rx2 files δεν τα ανοίγει.... Όλα αυτά σε windows με την 5:35 έκδοση του Reaper. 'Εψαξα στο Νετ και στο user manual του Daw μήπως βρω λύση, αλλά τζίφος....

  Κατά τ'άλλα, ευχαριστώ Νίκο για τα πολύ ωραία wav :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σε μένα πάντως ο Media Explorer του Reaper ενώ τα wav files (όπως και όλα τ'άλλα...) τα παίζει κανονικά, τα .rx2 files δεν τα ανοίγει.... Όλα αυτά σε windows με την 5:35 έκδοση του Reaper. 'Εψαξα στο Νετ και στο user manual του Daw μήπως βρω λύση, αλλά τζίφος....

 

κρίμα Φώτη μου... ελπίζω να βρεις τελικά άκρη γιατί αν σε ενδιαφέρει να χρησιμοποιήσεις τις λούπες και πέρα από τα original tempo με τα οποίο παίχτηκαν, σίγουρα τα rex αρχεία είναι πιο λειτουργικά (midi δυνατότητες) και σε πιο ακραίες αλλαγές ταχύτητας έχουν πιο ποιοτικά αποτελέσματα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cigaret13, φίλε κατέβασε τη τελευταία έκδοση από το site αν θες.

 

Η v5.76 του Reaper που έχω, τα παίζει κανονικά χωρίς θέμα.

 

(σε λειτουργικό windows 7).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου