Προς το περιεχόμενο

αγορα ηλεκτρικης κιθαρας για εκμαθηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκτός από το ότι βιάζεσαι (υπερβολικά) με τον τρόπο αυτό κουράζεις τα μέλη του φόρουμ με αποτέλεσμα να μην καταφέρεις να πάρεις σωστή απάντηση.

 

1. πρώτα μαθαίνεις να πιάνεις κιθάρα και μετά το παίζεις Gary Moore.

2. Σιγά σιγά έρχεσαι εδώ και ρωτάς και με τον ΚΑΙΡΟ και τις απαντήσεις θα τις βρίσκεις μόνος σου (και με βοήθεια). Αλλά δεν γίνεται να τα μάθεις και να τα βρεις όλα και να γίνεις Moore από την μέρα μηδέν.

3. Πάρε κάτι να ξεκινήσεις. Εστω ό,τι νάναι. Θα περάσει καιρός να βγάλεις δυό νότες σωστές. Και μετά θα καταλάβεις τι χρειάζεσαι. Θα περάσει πολύς καιρός.

4. Ο Moore παίζει αν δεν κάνω λάθος το κομμάτι αυτό σε Lespaul. Οπότε χρειάζεσαι είτε Lespaul (δεν σου φτάνουν με τίποτα) είτε μια epiphone είτε μια strat HSS.

5. Ενισχυτή πάρε καλύτερο. Αυτόν που σου προτείνανε.

Εγώ λεω τον katana και μια epiphone lespaul.

Αντε μεγειά.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mαλλον παρεξηγήθηκα ρωτάω συγκεκριμένα για τον ήχο του Gary moore που μου αρέσει όχι για να τον βγάλω τώρα αλλά επειδή τώρα θα δώσω τα λεφτά να μην κάνω λάθος αγορά για αργότερα που θα το ψάχνω. Ευχαριστώ και παλι

  Οι φράσεις που τόνισα στο κείμενο σου δεν συνάδουν με την ψυχολογία ενός κιθαρίστα.... Η άνευ τέλους αναζήτηση του ήχου μας, έχει καρφωθεί (και δεν λέει να φύγει η πουτ@ν@) στο μυαλό μας.  Το ξαναλέω..., εφόσον θέλεις μάθε και άσε για αργότερα τα του ήχου σου....                               

  Edit:  Με πρόλαβε ο τζαζίστας πιο πάνω..... :laugh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Οι φράσεις που τόνισα στο κείμενο σου δεν συνάδουν με την ψυχολογία ενός κιθαρίστα.... Η άνευ τέλους αναζήτηση του ήχου μας, έχει καρφωθεί (και δεν λέει να φύγει η πουτ@ν@) στο μυαλό μας.  Το ξαναλέω..., εφόσον θέλεις μάθε και άσε για αργότερα τα του ήχου σου....                               

  Edit:  Με πρόλαβε ο τζαζίστας πιο πάνω..... :laugh:

 

βασικά άμα μάθει (άμα) θα το παίξει με οποιαδήποτε κιθάρα και να έχει. ;)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά άμα μάθει (άμα) θα το παίξει με οποιαδήποτε κιθάρα και να έχει. ;)

Όταν (πάντα ήμουν αισιόδοξο παιδί...) μάθει έπονται οι ερωτήσεις για πεταλάκια-εφέ... Εκεί να δεις, Bill777, μπέρδεμα! :laugh: 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον παρεξηγήθηκα ρωτάω συγκεκριμένα για τον ήχο του Gary moore που μου αρέσει όχι για να τον βγάλω τώρα αλλά επειδή τώρα θα δώσω τα λεφτά να μην κάνω λάθος αγορά για αργότερα που θα το ψάχνω. Ευχαριστώ και παλι

Παρε την epiphone και τον Boss katana 50 combo και αυτα τα δυο θα σε καλυψουν για τον ηχο που σε ενδιαφερει να εχεις στο μελλον.

Η κιθαρα καποια στιγμη μετα απο καιρο δεν θα σε ικανοποιει 100% και εχωντας μαζεψει χρηματα για αναβαθμιση θα την αντικαταστησεις.  (εκτος αν θελεις να την κρατησεις για παντα ως την πρωτη σου κιθαρα)

Ειναι μια κιθαρα που εχει καλη μεταπωλητικη αξια  κι ετσι θα μπορεσεις να παρεις κατι καλυτερο.

Τον ενισχυτη δεν θα χρειαστει να τον αναβαθμισεις. Ακομα κι οταν θελησεις να παρεις κατι καλυτερο/διαφορετικο, αυτον θα τον κρατησεις για αλλες δουλειες πχ home use μελετη, ευκολη (plug 'n play) ηχογραφηση στο πισι κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν (πάντα ήμουν αισιόδοξο παιδί...) μάθει έπονται οι ερωτήσεις για πεταλάκια-εφέ... Εκεί να δεις, Bill777, μπέρδεμα! :laugh: 8)

 

παίζει και το άμα (έστω όταν) μάθει να μη θέλει να παίξει αυτό το κομμάτι...  ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε την epiphone

Η κιθαρα καποια στιγμη δεν θα σε ικανοποιει και εχωντας μαζεψει χρηματα για αναβαθμιση θα την αντικαταστησεις.  (εκτος αν θελεις να την κρατησεις για παντα ως την πρωτη σου κιθαρα)

Ειναι μια κιθαρα που εχει καλη μεταπωλητικη αξια  κι ετσι θα μπορεσεις να παρεις κατι καλυτερο.

 

  Δάσκαλε, Les Paul με βιδωτό μπράτσο; ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Δάσκαλε, Les Paul με βιδωτό μπράτσο; ::)

Δεν πειραζει.

Οτι και να παρει τωρα, θα το αλλαξει του χρονου.

Μεχρι τοτε θα τον καλυψει.

Θα της κανει κι ενα καλο setup να ειναι σωστη και ευκολοπαιχτη και θα ειναι μια χαρα.

Εγω θα κοιταγα και στα μεταχειρισμενα.  (και τωρα δλδ αυτο κανω, δεν αγοραζω καινουριες κιθαρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Οποτε για να καταληξουμε  ... απο ενισχυτη μαλλον τον katana αφου τον λετε ολοι , σιγουρα θα ειναι καλυτερος απο τον spider...

 

απο εκει και περα ειτε παρω την squier HSS ειτε την epiphone , πχ απο Νακα , οταν στελνουν την κιθαρα την στελνουν σεταρισμενη?  η πρεπει να τους το ζητησω εγω με εξτρα χρεωση?

 

Ρωταω γιατι ειμαι επαρχεια Κερκυρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως ειναι σε κουτα οπως ηρθε απο το εργαστασιο. Ολο και κατι θελει ρυθμισμα.

 

Θα πω κατι για τελευταια φορα και ας πεσει κατω.

Για low badget καινουριο οργανο VFM θα επαιρνα αυτη https://www.thomann.de/gb/harley_benton_cst_24t_ocean_flame.htm

Εχει κι αλλα χρωματα, πανω δεξια, Show variations of this product .

Μια που ειναι πιο φτηνη, ειναι γιατι δεν εχει τρεμολο. Καλυτερα να εχει, γιατι ειναι και καλο.

Συγκριτικα με την epiphone (που η ατρεμολη harley ειναι κοντα στην τιμη) ειναι η μερα με τη νυχτα και εμφανισιακα και λειτουργικα και απο ποιοτητα υλικων (ξυλα καβαλαρης μαγνητες κλειδια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου