Προς το περιεχόμενο

¶θλια Εξώφυλλα


Ritchie22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε boukaw7 YOURE NOT MY FRIEND αφού YOURE NOT INTO METAL το πιασες το υπονοούμενο εεεε;;;

 

quiz: σε τι διαφέρει ένας καινούργιος δίσκος των MANOWAR με έναν παλιό τους;

 

απάντηση: πιό πολλές γκόμενες με τεράστια βυζιά στο εξώφυλλο, πιό ηλίθια ονόματα κοματιών στο οπισθόφυλλο.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε boukaw7 YOURE NOT MY FRIEND αφού YOURE NOT INTO METAL το πιασες το υπονοούμενο εεεε;;;

 

quiz: σε τι διαφέρει ένας καινούργιος δίσκος των MANOWAR με έναν παλιό τους;

 

απάντηση: πιό πολλές γκόμενες με τεράστια βυζιά στο εξώφυλλο' date=' πιό ηλίθια ονόματα κοματιών στο οπισθόφυλλο.[/quote']

Πλάκα πλάκα το είδατε το νέο εφώφυλλο;;;;;

 

 

όχι;

 

για πάρτε εδώ... http://www.manowar.com/godsofwar/ (πηγαίνετε εκεί που λέει album cover)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουστ ρε! Οι μισοί τους λατρεύουν και οι άλλοι μισοί τους ΜΙΣΟΥΝ. Προφανώς και ανήκω στους δεύτερους.

 

μου φαινεται οτι ζηλευεις γιατι δεν μπορεις να βαλεις και εσυ τετοια δερματινα σωβρακακια και γιλεκα... 8) :lol:

 

σου λεω...ξεχνα τις ποζεριες τους και κρινε τα τραγουδια τους...

για τις ποζεριες τους και εγω μαζι σου...

αλλα κατι κομματαρες που εχουν γραψει ειναι απιστευτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα τραγούδια τους έχω τους manilla και τις epic κυκλοφορίες του bathory. Οπότε δεν θα πάρω!

 

Μόνο 1 τραγούδι μου αρέσει από αυτούς και αυτό μισό. Ουστ.....

 

Και μου αρέσει η μπάκα μου! :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεν αντέχουν όλοι τους Manowar. Βλέπετε για μερικούς είναι υπέρ του δέοντος αντρική η μουσική τους και "χαλιούνται"...

 

Τώρα όσο αφορά το αν έχουν βγάλει κανένα αξιόλογο τραγούδι δεν θα απαντήσω. Σέβομαι το γεγονός οτι υπάρχουν και άνθρωποι με προβλήματα ακοής (θα έλεγα άσχετοι εκτός του Metal που έχουν ακούσει 5-10 τραγούδια και έχουν βγάλει συμπέρασμα αλλά είμαι ευγενικός).

 

Σας πείραξαν οι γκόμενες στα εξώφυλλα; Ε, πάρτε τότε δίσκους των Village People... Οι υπόλοιποι δεν μπορούμε να αρνηθούμε τη φύση μας και μας αρέσουν οι γυναίκες.

 

Τώρα για τα σωβρακάκια ούτε εμένα μου άρεσαν, αλλά όπως γράφω στο προηγούμενο Post πιο πάνω, αν δεν ψάχνεις για γκόμενους κλείνεις τα μάτια και ακούς (αν μπορείς φυσικά...).

 

Λίγο θέλουν μερικοί να μειώσουν την προσφορά του Alice Cooper ή του David Bowie τώρα επειδή είχαν τραβηγμένο Image (αμφότεροι έκαναν Live φορώντας γυναικεία ρούχα και make up). Μη τρελαθούμε τώρα!

 

Οι Manowar μεσα από την μουσική τους αναβίωσαν μια εποχή που όσο και να μη θέλουν να το καταλάβουν ορισμένοι αυτό ήταν το ντύσιμο των πολεμιστών. Σε λίγο θα μας πείτε οτι οι αρχαίοι ήταν πουστράκια επειδή φόραγαν χλαμύδες και "φούστες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά εμένα δεν με πείραξαν ΚΑΘΟΛΟΥ τα γκομενάκια στα εξώφυλλα γιατρέ μου! :D :D :D

 

Απλά μαζί με τα γκομενάκια θα ήθελα να βάλουν και λίγη μουσική στο δισκάκι ρε γαμώτο, πολλά ζητάω; Σαν (κακό) σάουντρακ είναι το καινούργιο, γεμάτο ίντρο και άουτρο!

 

Τα πρώτα τους τουλάστιχον ήταν αξιοπρεπή. Είχαν ΚΑΙ κομμάτια μέσα! :)

 

Ααα και οι αρχαίοι δεν φόραγαν φούστες επειδή ήταν πουστράκια, φόραγαν για να αερίζονται τα παπάρια τους και να σκίζουν τους οχτρούς πιό εύκολα!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντόκτορα, πολύ μακριά το πας. Αυτά που λες δεν έχουν καμιά σχέση. Οι άνθρωποι οπτικά είναι ανήλεη καρακιτσαρία.

 

Για να είμαι ειλικρινής, ενώ μαρέσει να τους ακούω, τα κλιπάκια τους δε βλέπονται.

 

Ορίστε κάτι σχετικά καλό:

 

 

 

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 1η φορά που άκουσα το Gods Of War, και 'γω στράβωσα. Αλλά μετά αν σκεφτείς οτι ο δίσκος είναι concept, δικαιολογείς τα intros και τις αφηγήσεις. Είναι η αφήγηση μιας ιστορίας.

 

Πάντως η διάρκεια είναι 1 ώρα και 15 λεπτά και περιέχει 15 τραγούδια οπότε τα Intros ΔΕΝ κλέβουν χρόνο από τα τραγούδια όπως λένε όσοι ΔΕΝ έχουν ακούσει τον δίσκο (αλλά προφανώς έχουν διαβάσει τις άθλιες κριτικές των περιοδικών). Οι σημερινοί δίσκοι μετά βίας φτάνουν τα 45 λεπτά διάρκειας. Σκέψου το...

 

Ξέρετε πόσος χρόνος χρειάζεται για ένα review δίσκου; 10 λεπτά. Και δεν το λέω εγώ αλλά φίλοι μου που κάνουν αυτή τη δουλειά. Αν η εισαγωγή δεν τους κάνει κλικ, πάτάνε το next.

 

Πάντως ο δίσκος είναι πολύ καλός 7.5 / 10 για να πάρεις μια ιδέα (και είμαι και αυστηρός...). Κακός δίσκος ήταν το Louder Than Hell. Αυτός ναι! Το Gods Of War όμως είναι πολύ καλύτερος!

 

Αααα, μη ξεχνάμε οτι τσάκισαν κάτι λούληδες στο Live τους που λέγανε κάτι παπαρίτσες οτι δεν μπορεί ο Adams να τραγουδήγει κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 1η φορά που άκουσα το Gods Of War' date=' και 'γω στράβωσα. Αλλά μετά αν σκεφτείς οτι ο δίσκος είναι concept, δικαιολογείς τα intros και τις αφηγήσεις. Είναι η αφήγηση μιας ιστορίας. [/quote']

 

Oκ, σεβαστό. Εμένα δεν μου αρέσει. Μου ακούγεται σαν να έχει πάρει κάποιος 15 ιντρο-αουτρο και να τα έχει ξεχειλώσει. Πάμε παρακάτω.

 

Πάντως η διάρκεια είναι 1 ώρα και 15 λεπτά και περιέχει 15 τραγούδια οπότε τα Intros ΔΕΝ κλέβουν χρόνο από τα τραγούδια όπως λένε όσοι ΔΕΝ έχουν ακούσει τον δίσκο (αλλά προφανώς έχουν διαβάσει τις άθλιες κριτικές των περιοδικών).

 

Όντως δεν κλέβουν' date=' αν δεχτώ πως η διάρκεια του κανονικού δίσκου δεν υπερβαίνει το μισάωρο.

 

Οι σημερινοί δίσκοι μετά βίας φτάνουν τα 45 λεπτά διάρκειας. Σκέψου το...

 

Εδώ μας τα χαλάς. Δίσκο 45 λεπτά έχω να βρώ εδώ και ΠΑΑΑΑΡΑ πολύ καιρό. Το συνήθες φαινόμενο είναι 35-50 λεπτά μουσικής με άλλα τόσα σαβουρογεμίσματα.

 

Ξέρετε πόσος χρόνος χρειάζεται για ένα review δίσκου; 10 λεπτά. Και δεν το λέω εγώ αλλά φίλοι μου που κάνουν αυτή τη δουλειά. Αν η εισαγωγή δεν τους κάνει κλικ' date=' πάτάνε το next. [/quote']

 

Ναι αλλά αυτοί που κάνουν τέτοια ριβιούζ α) είναι για τον πέος και β) δουλεύουν σε περιοδικά που είναι και αυτά για το πέος. Αν πάρεις στα σοβαρά τέτοια άτομα έχεις χάσει με γκόλ από τα αποδυτήρια!

 

Πάντως ο δίσκος είναι πολύ καλός 7.5 / 10 για να πάρεις μια ιδέα (και είμαι και αυστηρός...). Κακός δίσκος ήταν το Louder Than Hell. Αυτός ναι! Το Gods Of War όμως είναι πολύ καλύτερος!

 

Οκ' date=' σεβαστό και αυτό. Γνώμη σου είναι άλλωστε.

 

Αααα, μη ξεχνάμε οτι τσάκισαν κάτι λούληδες στο Live τους που λέγανε κάτι παπαρίτσες οτι δεν μπορεί ο Adams να τραγουδήγει κλπ.

 

Ο Αdams όντως έχει καλή φωνή, απλά δεν έχει τίποτα της προκοπής πλέον για να τραγουδήσει...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου