Προς το περιεχόμενο

αναζήτηση:μικρή αναλογική κονσόλα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω μια μικρή και φτηνή αναλογική κονσολίτσα για το στουντιάκι μου! Θέλω τουλάχιστον 4 κανάλια και να μην ξεπερνάει τα 200 Euro.

Tí μου προτείνετε;

Τί θα πρέπει να προσέξω για να κάνω μια σωστή επιλογή;

 

ΤΗΑΝΧ!

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με feather αλλά θα πρότεινα επίσης κάποια κονσόλα με αρκετά κανάλια, ίσως και περισσότερα απ' όσα χρειάζεσαι τώρα (στο μέλλον δεν ξέρεις...) ώστε να είσαι κομπλέ σε κάθε περίπτωση. Ακόμα, καλό θα ήταν προσέξεις την ποιότητα των faders, τους διάφορους τύπους συνδέσεων και την εργονομία των ρυθμιστικών. Μια επιλογή με βάση αυτά που ρώτησες είναι η Samson MDR-6 με 6 κανάλια, πολύ καλή για ηχογραφήσεις σε PC, καλή ποιότητα γενικά και τιμή κάπου 180-200 ευρώ νομίζω.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πολύ καλές κονσόλες αλλά μήπως είναι εκτός των ορίων τιμής που έθεσε ο vangelisorfas; Είδα κάτι 12-κάναλες Mackie και κάνανε κάπου 800+ ευρώ, πόση διαφορά να έχουν οι αντίστοιχες με 6 ή 8 κανάλια;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Προτείνω την Behringer Eurorack UB-1202 η οποία κοστίζει 117 ευρώ.

Την έχω δοκιμάσει και σαν προενίσχυση είναι αξιοπρεπής για low budget home studios.Το EQ της βέβαια ( Hi, Mid, Low) είναι υποτυπώδες και πολύ μέτριο ηχητικά συγκρινόμενο με μια αντίστοιχη Mackie ή Spirit. Είναι όμως αναμενόμενο μια υλοποίηση κάτω από 200 ευρώ να εμπεριέχει και κάποιους ποιοτικούς συμβιβασμούς όσον αφορά την κατασκευή και τον ήχο. Θεώρησέ την σαν μια αγορά που απλά θα σε βοηθήσει να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς θεαματικές επιδώσεις. Όταν αποφασίσεις να αγοράσεις κάτι που θα σου μείνει , προτείνω μια Mackie Onyx 1220.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου