Προς το περιεχόμενο

¶θλια Εξώφυλλα


Ritchie22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια δεν χρειαζετε να γιουχαρετε ενα τετοιο συγκροτημα που εστω και με αυτη την ενδυμασια εχει βαλει ενα λιθαρακι στην ιστορια του heavy metal.

hell aint a bad place to be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πέστα...γιατί ο όχλος υπάρχει παντού.

 

Ας βγει κάποιος που αν δεν έχει την δισκογραφία τους, τουλάχιστον ας έχει 5 δισκάκια και έχει ακούσει και μερικά πράγματα στη ζωή του και θα σεβαστώ την γνώμη του.

 

Δεν γίνεται όμως να μην έχεις ακούσει αυτό που δεν σου αρέσει... Γιατί αν κάποιος πει οτι "δεν έχουν ούτε ένα καλό τραγούδι" 3 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν:

1. Να μην ακούει metal γενικά. Να είναι άσχετος με το ιδίωμα δηλαδή.

2. Να μην έχει ακούσει κάτι παραπάνω από μερικά τραγούδια "στο πόδι".

3. και τέλος να νομίζει οτι epic είναι κάποια μυστήρια παραλλαγή πίτσας με άγρια μανιτάρια.

 

Δεν γουστάρεις; ΟΚ, το σέβομαι και το εκτιμώ. Τα διαφόρα απαξιωτικά σχόλια όμως θα μπορούσαν να λείπουν.

 

Οι Manowar δεν είναι Πέγκυ Ζήνα να βγάλουν σουξέ. Πρέπει να μπεί το τραγούδι στην ψυχή σου για να το καταλάβεις.

 

Μετά από 20 χρόνια που τους παρακολουθώ και όλη (albums, EP's, bootlegs, singles) την δισκογραφία τους ελπίζω να μου επιτρέψετε να πω την γνώμη μου, έτσι δεν είναι;

 

Για να μη παρεξηγηθώ, δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένο, απλά κάνω μια πολύ γενική περιγραφή του status που επικρατεί με άσχετους που κρίνουν χωρίς να γνωρίζουν. Αυτά που γράφω δεν ισχύουν μόνο για αυτή την μπάντα αλλά και για πολλές άλλες στον χώρο του Metal. Όσοι ακούμε ακόμα metal είμαστε στόχοι σχολίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δόκτορα ανήκεις σε αυτούς που τους λατρεύουν. Δικαίωμά σου.

 

Epic δεν είναι μόνο οι manowar! Εκτός και αν δεν είδες πχ τα 2 συγκροτήματα (και άλλα πολλά που μπορώ να σου απαριθμήσω) που σου ανέφερα, ή έκανες πως δεν τα είδες, μπας και δώσεις κάποιο επιπλέον βάρος στα λόγια σου!

 

Για το αν είναι η Πέγκυ ζήνα του μεταλ 1 θα σου πω. ΕΙΝΑΙ. Τόσο hail metal brothers και άλλα χαζά και ανόητα τέτοια, μόνο αυτό το συγκρότημα τα λέει και από ένα σημείο και μετά καταντάει μονότονο και κουραστικό!

 

Προφανώς και δεν ξέρεις ότι υπάρχουν πάρα πολλοί, οι οποίοι απλά τους συχαίνονται και είναι και αυτοί μεταλάδες! Περίεργο ε; Η μήπως δεν είναι, επειδή απλά δεν τους γουστάρουν (την υπεργκρουπάρα σου, που όποιος πει κακιά κουβέντα.....), ούτε ως εικόνα, αλλά ούτε ως μουσική;

 

Τώρα για όλους τους σχολιασμούς σου τους αφήνω για την πάρτη σου. Ούτε έθιξα ποτέ κάποιον που τους ακούει ούτε τίποτε άλλο. Εσύ το κάνεις όμως και μάλιστα και με σχολιασμούς ανόητους!

Προφανώς τέτοιες νοοτροπίες είναι υπεύθυνες για την εικόνα και στην τελική για το χάλι της μουσικής αυτής

 

 

ΥΓ Ω ναι έχω κι εγώ τους δίσκους τους και ακούω κι εγώ επί 12ετίας μεταλ, δεν έχω 10 δίσκους μόνο και δεν διαβάζω πλέον σαβουροπεριοδικά!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια χαλαρωστε λιγακι. :lol:

δεν τρεχει και τιποτα. δεν μπορουν ολοι να αρεσουν σε ολους...

τωρα, φιλε boukaw7 μπορει ο δοκτωρ να ειπε δυο λογακια παραπανω αλλα, ενταξει, οι αποψεις του καθενος ειναι δεκτες...

τωρα θα μου πεις "κι αν καποιος το παρακανει με καποιους σχολιασμους του?" και θα σου απαντησω πως αφου βρισκομαστε φιλοξενουμενοι σε ενα ελευθερο φορουμ, ο καθενας θα λεει οτι θελει... αν κατι ειναι ακραιο, μπορουμε με μια ηρεμη συζητηση να το κοντρολαρουμε...

αμαν πια με τις ιντριγγες και τις κοντρες με κατι τετοια θρεντ... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες από μένα κανά σχολιασμό ή καμιά κόντρα; Το αντίθετο. Τόσες και τόσες κουβέντες επί μουσικής και κανείς δεν έχει εκφραστεί απαξιωτικά ως προς το πρόσωπο του άλλου!

¶λλοι ξεκινούν και μετά πετούν και το απίστευτο κλισε των forum: δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα!!!!

 

Και αυτό που λες ότι είναι ελεύθερο φορουμ και ο καθένας μπορεί να πετά ότι θέλει το ξανασυζητάμε! Αν δεν θίγει κανέναν μαζί σου!

 

Εδώ με τον κολλητό μου σφαζόμαστε περί του συγκεκριμένου θέματος (Manowar), οπότε δείχνει αυτό αν παίρνω στα σοβαρά τέτοιου είδους κουβέντες. Αλλά ως το σημείο, κάποιος πίσω από μια οθόνη να αρχίσει να κρίνει και να λέει, να λέει, να λέει, επειδή κάποιος του έθιξε την γκρουπάρα του, πάει πολύ.

Ή μήπως είμαι λάθος; Μπας και πρέπει να δω και κανά Γιατρό; :lol: :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται οτι η ελευθερια σε καθε φορουμ ειναι μεχρι το σημειο που καποιος θιγει τους υπολοιπους. τοτε πρεπει να επεμβαινουν οι mods, ομως εδω δεν υπηρξε κατι τετοιο...

 

απλα "ενιωσα" μια τεταμενη ατμοσφαιρα... :lol:

 

ισως να χρειαζεσαι και εσυ τον γιατρο σου (μπορει και εγω... ) :lol: :lol:

 

 

υγ. εμεις οτι "διαφορες" εχουμε παντως, θα τις λυσουμε στο γηπεδο... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου