Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα σε hi fi


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θέλω να φτιάξω ένα set up με audio interface, μικρόφωνο, mpc, midi keyboard και κιθάρα. έχω 2 πολύ καλά hi fi ηχεία Και θέλω να τα συνδέσω εκεί είναι επικίνδυνο? Υπάρχει περίπτωση να σκάσουν? Αν βάλω di box για την κιθάρα θα λύσω το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Pitsikos said:

...Υπάρχει περίπτωση να σκάσουν? 

Όχι αν είσαι προσεκτικός. Ανοίγεις με το volume στο μηδέν και ανεβάζεις ένταση, τα μεγάφωνα θα σου δείξουν πόσο αντέχουν. Θες και ενισχυτή αν δεν είναι ενεργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Με την κιθάρα και τους τυπικούς ήχους που όλοι αγαπάμε, χλωμότατο. Με τα synth όμως και τα resonant φίλτρα, τους βγάζεις τα μάτια εύκολα. Το έχω δει να συμβαίνει, και δεν ήταν ευχάριστο 😱💀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κιθάρα δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να μην το παρακάνεις.

Για σιγουριά βάλε και έναν κομπρέσορα κανονικό ή vst

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manosx είπε

 Με την κιθάρα και τους τυπικούς ήχους που όλοι αγαπάμε, χλωμότατο. Με τα synth όμως και τα resonant φίλτρα, τους βγάζεις τα μάτια εύκολα. Το έχω δει να συμβαίνει, και δεν ήταν ευχάριστο 😱💀

και τα ακουστικά με τα συνθ και τετοιους ήχους χωρίς προσοχή αμα δεν ειναι καλά.......................

 χρουτς χρουτς και τζζζζζζζζ μετα.

 Και έμενα μικρό κανένας δεν μου έλεγε κάποια πράγματα, τα ανακάλυψα ....... the hard way,

 Μέχρι και με τα vst θέλει προσοχή.

 Ευτυχώς τώρα πια έχω εμπειρία και προσέχω πάρα πολύ, ακόμα και τα ας το πουμε πιο επαγγελματικά ακουστικά και ηχεία που έχω.

 Καλό ειναι να έχεις στο daw στο master κανάλ και κανα limiter γιατι μερικά preset σε κάποια vst είναι............ σκοτώστες χαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου