Προς το περιεχόμενο

αγορά αρμονίου


edessaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτίθεται οτι οι επαγγελματίες επιζητούν το καλύτερο, δεν παίζουν με αρμόνια, αλλα με synth που προσφέρουν τεράστιες δυνατότητες και δεν είναι περιορισμένα σαν τα αρμόνια :wink:

 

Το psr απλά είναι προορισμένο για πιο ανατολίτικα πράγματα, οποτε για τη χρήση που το θέλεις (αποτι καταλαβα) μια χαρα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

synth εννουσα φίλε boukaw7' date='οχου

[/quote']

 

Μιλάς για synth ενώ τόση ώρα για παραδείγματα φέρεις αρμόνια;

 

 

κούω τι λένε γνωστοί μου και το λέω κ εγώ άσχετα αν δεν στέκει...

 

Αν δεν στέκει μην το πετάς. Πολύ απλά. Αν πετάς κάτι και κάποιος άλλος σε ρωτάει, φρόντιζε να απαντάς με στοιχεία και όχι με αέρα. Αυτά

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα φίλε, δεν μου αρέσει ο τρόπος που μηλάς οκ?

Να πω οτι έχω μπερδευτεί πάρα πολύ απο τότε που γράφτηκα σε αυτό το forum.

Όταν λες να μη πετάω με αέρα αν δεν είμαι σίγουρος έχεις απόλυτο δίκιο.

αυτά :oops: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι μπερδεύτηκες ακριβώς σε αυτό το forum; Για πες μας δηλαδή

 

Επειδή βρέθηκαν κάποια άτομα που σου είπαν ότι τα yamaha καλά είναι, αλλά όχι κορυφαία; Ή που κάθεσαι και λες ότι λες και όταν σε ξαναρώτησαν που στηρίζεις τις απόψεις σου, απλά απάντησες από κάποιους φίλες επαγγελματίες; Να μας έλεγες τουλάχιστον και ποιοι είναι αυτοί! Κι εγώ θα μπορούσα να κάτσω, να λέω το μακρύ και το κοντό μου και όταν με ρωτήσουν που τα στηρίζω αυτά, απλώς να ανταπαντώ από κάπου!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σου λεει ο boukaw7 ποιος επαγγελματιας παιζει με αρμονιο και οχι με synth ελαχιστοι(μετρημενοι στα δακτυλα) σε μπουζουξιδικα και αυτα μην φανταστεις τιποτα ιδιαιτερο....τις πλακας....παρακμιακα... και μαλιστα ακομα και εκει παιζουν με τις κορυφαιες σειρες pa80 και pa1x...Ποιος παιζει με το yamapa που ανεφερες????το οργανο ειναι κουδουνι μπροστα σε καθε αλλο απο αποψη ηχων,κλαβιε...το μονο που αξιζει ειναι η ποικιλια ρυθμων που εχει(arabian,turkish,iranian etc.) αυτο οφειλω να το παραδεχτω...αλλα η πιστοτητα των ρυθμων ωστοσο ειναι λιαν επιοικως μετρια....Ααα και σε οσα λεγονται περι ποιοτητας των αρμονιων της yamaha εναντι των αλλων εταιριων εγω θα σας απαντησω με μια ερωτηση...Γιατι οι περισσοτεροι που καταφευγουν στην αγορα αρμονιου αγοραζουν Korg και δεν παιρνουν Yamaha και προτιθενται να δωσουν 3000 ευρω για ενα PA1X και δεν δινουν τα ιδια περιπου χρηματα για ενα PSR-9000(PRO) η ενα TYROS??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι μπερδευεστε?

υπαρχουν επαγγελματιες που χρησιμοποιουν synths τυπου triton motif κτλ, και υπαρχουν επαγγελματιες που χρησιμοποιουν arrangers τυπου PA80, kentron κτλ

επισης υπαρχουν πολλοι που χρησιμοποιουν ταυτοχρονα synths και arrangers.

Και τα synths και τα arrangers ειναι επαγγελματικα οργανα και χρησιμοποιουνται αναλογα την περισταση και τις αναγκες των live

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για να μην παρεξηγηθώ, να διευκρινίσω απλώς ότι το ξέσπασμά μου έχει να κάνει με μόνο ένα πράγμα. Και σε αυτό και σε άλλο thread όποιος έλεγε ότι τα yamaha δεν είναι καλά τότε έπεφτε απάντηση του στυλ:

Να ρωτήσω κάτι: το Korg PA50 δεν είναι κατώτερο απο το Yamaha psr-a1000?

Γιατί πολλοί επαγγελματίες έτσι λένε.

Και ήδη μια φορά του έγινε 1 παρατήρηση (και όχι από μένα) στο να τεκμηριώνει σωστά την άποψή του :wink:

 

Και δεν λέει να καταλάβει ότι άλλο πράγμα τα synth και άλλο τα αρμόνια! Συνέχεια τα συγκρίνει μεταξύ τους

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΤΙ ΈΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΈΙ???

Στο ποιά η διαφο΄ρ αμεταξύ synth Και αρμόνιο

Αλλά δεν μπορώ να κάνω νέο ποστ για να το ρωτήσω.................

 

Φίλε boukaw7 τι να σου πω.....

Φίλε μου , αντι να κάθεσε να σχολιάζεις εμένα συμβούλεψε τους ανθρώπους που κάνουν ερωτήσεις(μέσα σε αυτούς κ εγω)

 

 

 

 

Κούλαρε λίγο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΤΙ ΈΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΈΙ???

Στο ποιά η διαφο΄ρ αμεταξύ synth Και αρμόνιο

 

Δίχως ίχνος ειρωνείας και εντελώς σοβαρά. Το εννοείς αυτό που ρωτάς, ή πλάκα μου κάνεις;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου