Προς το περιεχόμενο

αγορά αρμονίου


edessaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να κάνω μια αγορά αρμονίου και θα ήθελα να μου κάνετε προτάσεις.Είμαι αρχάριος σχετικά,θα ασχοληθώ κυρίως με λαϊκό,παραδοσιακό,σκυλέ ρεπερτόριο.Τα χρήματα που θέλω να διαθέσω δεν είναι πάρα πολλά,σίγουρα κάτω από 1000.Γύρω στα 800 ευρώ θα είναι.Οι σκέψη μου ήταν να παραγγείλω το pa50 από τον Θωμά,αλλά με φρέναρε το γεγονός όταν μου είπε κάποιος ότι οι ρυθμοί που περιλαμβάνει δεν είναι οι ίδιοι με αυτούς που έχουν τα αρμόνια από την Ελλάδα.Ισχύει κάτι τέτοιο.Επίσης έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο?Αξίζει να δώσω 100 ευρώ παραπάνω και να το πάρω από Ελλάδα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

λοιπον φιλε τα προβληματα αυτα ειναι πλεον παρελθον! :D και σε μενα τα ιδια πραγματα ειχαν πει!!λοιπον το πα50(το εχω) ειναι μια παρα πολυ καλη,αρτια επιλογη που θα σε ικανοποιησει!!αποδοση ηχου τρομερη και παρα πολλες επιλογες!!οσον αφορα τους ρυθμους τους εχω εγω και μπορω να σου τους στειλω με μεηλ οκ?εχω βεβαια την εντυπωση οτι καποιοι πουλανε αυτους τους ρυθμους αλλα θα σε γελασω αν αξιζουν!!ειναι μια συλλογη με ελληνικους ρυθμους και φυσικα δε μπορουν να λειπουν τα σκυλε! :D

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αρχικό όμως θα έχει τους ίδιους ρυθμούς με αυτούς που θα έχει το αρμόνιο αν το αγοράσω από το μουσικόραμα για παράδειγμα?Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις.Απλά θα ήθελα να έχω 5 ρυθμούς τσιφτετέλια ρούμπα,ζεμπέκικο σε καλή ποιότητα.Από όμοιο δείγμα θα μπορέσω να πάρω τους ρυθμούς?Γιατί ο δάσκαλός μου διαθέτει το όργανο αγορασμένο από Ελλάδα.Επίσης είναι εύκολο το πέρασμα των ήχων από τον υπολογιστή στο αρμόνιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρα!!οι ρυθμοι που θα σου στειλω ειναι παρα πολυ καλοι!!κι εφοσον δεν εχεις ιδιαιτερες απαιτησεις ειναι στα μετρα σου!!η εγκατασταση τους στο αρμονιο ειναι πολυ ευκολη!!αν και βεβαια θα σου προτεινα να τους χρησιμοποιεις απευθειας απο τη δισκετα!!δεν επηρεαζει σε κατι αυτο!! :D

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δισκέτα περνιούνται με απλή αντιγραφή?Και αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει τα άλλα ερωτήματα.Επίσης μπορεί να αναπαράγει αρχεία midi?πχ να βάζω εγώ ένα τραγούδι και αυτό να κάνει αναπαραγωγή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι νομίζω οτι το korg pa50 καλό είναι, αλλά εγώ θα σου πρότεινα το Yamaha PSR-A1000 το οποίο εκτώς απο τους pop-rock, latin κτλ ρυθμούς , έχει τέτοιους που θέλεις, Ελληνικούς, Τουρκικούς,Αραβικούς κα.

Επίσης έχει και πολλούς και ωραίους ήχους, όπως βιολιά, ακορντεόν,κανονάκι,μπουζούκι,κα

Αλλά... κάνει περίπου 1300¤!

Επωμένος αν το Pa50 είναι ποιο φτηνό, πάρτο, θα έχεις και ρυθμούς απο τον theopas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το psr γενικώς δε μου αρέσει.Ούτε καν στην εμφάνιση.Μου φαίνεται πολύ ερασιτεχνικό.Και γενικότερα γουστάρω πολύ τα korg.Λίγο στα προηγούμενα ερωτήματα μόνο με τους ρυθμούς και τα άλλα να απαντήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον με θηκη νταμπερ πενταλ και βαση θα σου βγει πιο φ8ηνο απότι αν το αγορασεις εδω!!κατα τα αλλα η διαφορα καμια!!μονο στην τιμη! :)

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου