Προς το περιεχόμενο

Spyros Delta & Mat Black - Holy Diver (Dio)


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Νομίζω δεν αφήνει κανείς κάτι να πέσει χάμω που λέμε εμείς στην Αττική. 

Άσχετα με το θέμα, αν θέτε ανοίγουμε ένα άλλο με τίτλο: πόσο σημαντική είναι η προφορά στο τραγούδι.

Ποιός το ξεκινάει;

 

Σπύρο, εσυ ετοίμαζε το επόμενο. Τα απολαμβάνουμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vagelism είπε

Η γυναικα μου ειναι απο Αυστραλια..Ηρθε στην Ελλαδα πριν απο 10 χρονια..

Ουτε τα αγγλικα της με εψησαν

σορρυ...

Φυσιολογικο. Δεν μιλανε Αγγλικα οι Αυστραλοι :classic_biggrin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Spyros Delta said:

όταν δεν ξέρουμε για τι πράγμα μιλάει ένας στίχος και διαβαζωντας μόνο λέξεις, το μόνο που θα χωνευαμε θα ήταν το οδηγώ και σε σκέφτομαι που ειναι ευθυ και του δε ποιντ. :classic_biggrin:

συγνώμη τώρα μεταξύ μας, λες να μην ξέρω το άσμα...? :classic_ohmy::classic_tongue:

από την πρώτη στιγμή που το άκουσα, άσχετα με το αν μου άρεσε και η μουσική ή όχι, ξεράθηκα στο γέλιο με τους ηλίθιους (έως πανηλίθιους στίχους - αυτοί οι στίχοι δεν υπάρχουν - τέλος).

Και ο Dio δεν μου αρέσει ως τραγουδιστής (αυτό το πομπώδες δεν το πάω) και από την εποχή των rainbow. Αν ήταν κάτι που δεν μου άρεζε εκεί ήταν αυτός. Ούτε πάω τραγούδια για νεράϊδες και μάγισες και απο την πόλη έρχομαι. Αντεξα και με σημάδεψαν οι demons and wizzards πίσω μια 10ετία, αλλά φτάνει.

Είναι ένα συμπαθές ροκ τραγούδι με στίχους για τον κάλαθο.

Η εκτέλεσή σας το ανέβασε πολύ.

 

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yameth είπε

Νομίζω δεν αφήνει κανείς κάτι να πέσει χάμω που λέμε εμείς στην Αττική. 

 

Εχεις απολυτο δικιο.

Αυτο σκεφτομουν τωρα, να κανω ενα ποστ αυτοεξομολογησης και να γραφω, Σπυρακο πες ενα δοξα τω Θεω που μονο δυο ανεφεραν τα πραγματικα προβληματα του τραγουδιου τα οποια τα γνωριζες εξαρχης, αλλα παρολα αυτα εκανες το κεφι σου με ενα κομματι που δεν παιζεται και ευκολα εκτιθεσαι.

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, yameth said:

Νομίζω δεν αφήνει κανείς κάτι να πέσει χάμω που λέμε εμείς στην Αττική. 

Άσχετα με το θέμα, αν θέτε ανοίγουμε ένα άλλο με τίτλο: πόσο σημαντική είναι η προφορά στο τραγούδι.

Ποιός το ξεκινάει;

 

Σπύρο, εσυ ετοίμαζε το επόμενο. Τα απολαμβάνουμε.

Έχεις δίκιο. Δε νομίζω ότι χρειάζεται αλλο θέμα. 

 

2 minutes ago, dimsonic said:

 

από την πρώτη στιγμή που το άκουσα, άσχετα με το αν μου άρεσε και η μουσική ή όχι, ξεράθηκα στο γέλιο με τους ηλίθιους (έως πανηλίθιους στίχους - αυτοί οι στίχοι δεν υπάρχουν - τέλος).

 

 

Ε λοιπον αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Εισαι spot on. Ειναι πολλά μεταλ/ροκ τραγούδια τα οποία έχουν ριφς που μας σημάδεψαν αλλά αμα διαβάσεις και σκεφτείς τους στίχους ειναι τουλάχιστον αστείοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

συγνώμη τώρα μεταξύ μας, λες να μην ξέρω το άσμα...? :classic_ohmy::classic_tongue:

από την πρώτη στιγμή που το άκουσα, άσχετα με το αν μου άρεσε και η μουσική ή όχι, ξεράθηκα στο γέλιο με τους ηλίθιους (έως πανηλίθιους στίχους - αυτοί οι στίχοι δεν υπάρχουν - τέλος).

Και ο Dio δεν μου αρέσει ως τραγουδιστής (αυτό το πομπώδες δεν το πάω) και από την εποχή των rainbow. Αν ήταν κάτι που δεν μου άρεζε εκεί ήταν αυτός. Ούτε πάω τραγούδια για νεράϊδες και μάγισες και απο την πόλη έρχομαι. Αντεξα και με σημάδεψαν οι demons and wizzards πίσω μια 10ετία, αλλά φτάνει.

Είναι ένα συμπαθές ροκ τραγούδι με στίχους για τον κάλαθο.

Η εκτέλεσή σας το ανέβασε πολύ.

 

Δεκτη η αποψη σου. Ειναι θεμα γουστου. Αλλα οπως ειπα, καλο ειναι αυτα να μη γραφονται :classic_biggrin:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ...εγω ΔΕΝ το ηξερα το τραγουδι,δεν το ειχα ακουσει ποτε μου (γενικα με ελαχιστοτατες εξαιρεσεις ειμαι..αλλεργικος στο hard rock/metal 🤣 )

 

Εβαλα λοιπον στο γιουτιουμπι να ακουσω το original.

 

ΣυμπεραΖμα: ο τραγουδιστης (Dio δεν τον λενε?,δεν τον ηξερα αλλα δεν Κακος :classic_biggrin: ) εχει ΚΑΛΥΤΕΡΗ προφορα απο την κοπελλα που τραγουδαει στο κλιΨ που ανεβασε ο Σπυρος.

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Superfunk said:

Λοιπον ...εγω ΔΕΝ το ηξερα το τραγουδι,δεν το ειχα ακουσει ποτε μου (γενικα με ελαχιστοτατες εξαιρεσεις ειμαι..αλλεργικος στο hard rock/metal 🤣 )

 

Εβαλα λοιπον στο γιουτιουμπι να ακουσω το original.

 

ΣυμπεραΖμα: ο τραγουδιστης (Dio δεν τον λενε?,δεν τον ηξερα αλλα δεν Κακος :classic_biggrin: ) εχει ΚΑΛΥΤΕΡΗ προφορα απο την κοπελλα που τραγουδαει στο κλιΨ που ανεβασε ο Σπυρος.

Μπορεί να ναι Αυστραλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τραγουδι παντως ειναι ΕΠΟΣ ....περιμενεις να σκασει μυτη ο Hagen με τον Θωρ στο πλευρο του και να λιανίσει τα Νιμπελουνγκεν  με το τσεκουρι του και μετα να βιασει και να ανασκολοπησει την Kriemhild πανω σε βωμο ποτιΖμενο με αιμα τραγου   🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, otto## είπε

Μπορεί να ναι Αυστραλός.

 

Μπα,με ελαχιστες εξαιρεσεις οι ΑΣτραλοι ντρεπονται να τραγουδήσουν με την προφορα τους και το παιζουν ΛΟΡΔΟΙ απο τα Cotswolds  🙂

 

 

 

 

 

 

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου