Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική κιθάρα SX EH3 (τύπου Les Paul)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

 

Πώς σου είχε φανεί εσένα τότε?

Για τα λεφτα της παρα πολυ σουπερ

Αφου μετα απο λιγους μηνες την πουλησε (επειδη ηταν ακουστικος κιθαριστας και την ειχε παρει δοκιμαστικα) και τον εβρισα που δεν μου το ειπε πρωτα εμενα, να την επαιρνα. Βεβαια σημερα ισως θα το σκεφτομουν γιατι σε αυτα τα λεφτα παιζουν κι αλλα οργανα πολυ καλα. Και μη ξεχναμε και οτι υπαρχουν και καλομεταχειρισμενα.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, η καλές κιθάρες δονούνται ολόκληρες όταν βαράς ένα chord.

Η φόλες κάνουν σα κουδουνίστρες και δεν κόβουν στη μίξη ότι μαγνήτες και να βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Θα φάω κράξιμο με αυτό που θα πω, αλλά μην πολυδίνεις σημασία στον plugged ήχο. Αυτό καθορίζεται κυρίως από μαγνήτες-ηλεκτρικά-ενισχυτή-καμπίνα-μεγάφωνα. Το καλό με αυτά είναι πως όλα αλλάζουν.

 

Από την άλλη αυτό δεν ισχύει τόσο εύκολα για γέφυρες, τάστα, μπράτσο, κλπ. Οπότε κοίτα η κιθάρα να έχει ωραίο feel παίζοντας, να παίζει δυνατά unplugged και να νιώθεις το ξύλο λίγο ζωντανό, να δονείται που λέμε. 

 

Κι εγώ θα πρότεινα να μαζέψεις λίγα χρήματα παραπάνω και να πας σε λίγο πιο σίγουρες λύσεις, τύπου Gibson LP Studio, PRS SE Custom, ESP LTD, κλπ. Αυτή την κιθάρα την παντρεύεσαι και πιστεύω δεν αξίζει τον κόπο και το ρίσκο. Στα 400-500 ευρώ βρίσκεις αρκετά ανώτερα όργανα κατασκευαστικά μιλώντας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Αετός είπε

Πρίν κάτι χρόνια, είχα πάρει μια sx strat και της είχα βάλει ένα set tonerider πάνω.Τίμια όργανα είναι.

Για τύπου les paul δέν ξέρω.Ρίξε και μια ματιά στο gumtree έχει πολλές ευκαιρίες σε μεταχειρισμένα.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Παίδες, επιμένω θα με βοηθήσετε όσοι έχετε εικόνα από SX. Γιατί το όργανο που υποτίθεται ότι θα αγοράσω κοστίζει 320 ευρώ και θα το πάρω αρκετά φθηνότερα και με τσάμπα σεταρισμα και αλλαγή χορδών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, Αετός said:

σα πολλη φτηνη μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου