Προς το περιεχόμενο

metal zone ή hot British της radial?


DELAGOHN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το δευτερο κομματακι ειχε ΠΑΡΑ πολλα μεσαια για τα γουστα μου, ειπαμε ρε παιδια, τα μεσαια ειναι φιλοι μας, ειναι ολη η ουσια στον ηχο της ηλεκτρικης και μας βοηθουν να cut through the mix που λενε και στο χωριο μου, αλλα οχι τοσο, χανει ο ηχος τα @@ του... :lol: :lol: :lol:

 

 

οσον αναφορα το πρωτο κομματακι, οχι... Αλλα θελω να σας πω πως

αυτο!!! δεν ειναι καλοκαιρακι με φραπεδια στον αγρο :lol: :lol: :lol:

 

καπου την εχουμε ξανακανει αυτη την συζητηση αλλα δεν την βρηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το δευτερο κομματακι ειχε ΠΑΡΑ πολλα μεσαια για τα γουστα μου' date=' ειπαμε ρε παιδια, τα μεσαια ειναι φιλοι μας, ειναι ολη η ουσια στον ηχο της ηλεκτρικης και μας βοηθουν να cut through the mix που λενε και στο χωριο μου, αλλα οχι τοσο, χανει ο ηχος τα @@ του... :lol: :lol: :lol:

[/quote']

 

Α για αυτό εσύ τα είχες τσίτα;; :lol: :lol:

 

Το έχεις ξαναποστάρει αυτό το κλιπ η μου φαίνεται;;Απο πόσες φάσεις επεξεργασίας πέρασε το Zone για να διώξει τους μεγάλους τζίτζικες;; :lol: :lol: Γιατι αυτό το %%@$ το γκγγζζζ του Zone ακόμη υπάρχει :lol:

 

Μα ο δεύτερος είναι πιο @ατος ήχος.Σιγά τα μεσαία που έχει. :lol:

 

Είσαι αυτοκαταστροφικός επιμένω εγώ :lol: :wink: :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ηθελα να πω με τα μεσαια στον Tsl ειναι πως ττα ειχα τσιτα για να καταφερω το ΜΤ να ακουγεται σωστα, οχι να ξεχιλιζει απο μεσαια :D

 

 

Το clip εχω ξαναποσταρει στην προηγουμενη συζητηση που ειχαμε κανει και δεν βρηκα, (γαμωτο γιατι να ειναι η μονη καλη ηχογραφηση που εχω απο το ΜΤ???)

 

 

Τελος παντων, επειδη βγηκαμε αρκετα off topic, το ΜΤ κατα την γνωμη μου, ειναι αξιολογο γιαυτο που κανει (τιθεται παντα και θεμα γουστου)

αλλα παρολα αυτα και γω στον φιλο μας θα προτεινω το gt 2 λογο ευελιξιας :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια

 

Metal Zone

nature%20000058.jpg

 

 

Hot British

 

 

http://i16.ebayimg.com/01/i/02/cb/3c/91_1.JPG

 

 

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ρε janick εισαι πολυ καφρος!

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εχω το metalmaster και το gt2.

μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το digitech αλλα διαβαζοντας αυτο το ποστ μου αρεσε η ιδεα του να δοκιμασω το gt2 στην σειρα με τα πεταλακια μου.

 

εχω 2 ερωτησεις σχετικα με αυτο (για να μην ανοιξω καινουριο τοπικ) που ετσι κι αλλιως θα βοηθησουν τον υποψηφιο αγοραστη.

 

1) εχει 3 επιλογες "μικροφωνου" classic-center-off axis"

το center καταλαβαινω τι σημαινει.τα αλλα 2 ομως???

 

2) πειραζει που ενω το gt2 εχει εξομοιωση καμπινας , θα συνδεθει (οπως και τα υπολοιπα πεταλακια ) στο κανονικο input του ενισχυτη?

 

3) αυτο που θα προτιμουσα ειναι να boost-αρω λιιγο ακομα το gt2 ωστε να αποκτησει το sustain ΚΑΙ τον ογκο του metalmaster.

τι μου προτεινετε? compressor-gt2 η gt2-compressor??? :roll: :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) εχει 3 επιλογες "μικροφωνου" classic-center-off axis"

το center καταλαβαινω τι σημαινει.τα αλλα 2 ομως???

 

2) πειραζει που ενω το gt2 εχει εξομοιωση καμπινας ' date=' θα συνδεθει (οπως και τα υπολοιπα πεταλακια ) στο κανονικο input του ενισχυτη?

 

3) αυτο που θα προτιμουσα ειναι να boost-αρω λιιγο ακομα το gt2 ωστε να αποκτησει το sustain ΚΑΙ τον ογκο του metalmaster.

τι μου προτεινετε? compressor-gt2 η gt2-compressor??? :roll: :wink:[/quote']

 

 

1) To off-axis είναι όταν το μικρόφωνο δεν κοιτάει κατευθείαν στο κέντρο του μεγαφώνου αλλά λίγο πιο δεξιά ή αριστερά. Όσο για το classic δε γνωρίζω ακριβώς αλλά μάλλον έχει να κάνει με τον τρόπο που έβαζαν παλιά το μικρόφωνο μπροστά στον ενισχυτή. Σε συγκεκριμένες μοίρες γωνία ή κάτι τέτοιο

 

2)Δεν πειράζει κι εγώ έτσι το χρησιμοποιώ..

 

3)Πρώτα GT2 και μετά Compressor

 

:wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω acanthor. στις 9 εχω προβα θα δοκιμασω να καταργησω το metalmaster...αν τα καταφερω... και θα γραψω εντυπωσεις!

8) :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το metal zone ειναι γνωστο γι' αυτο δεν θα πω πολλα.Το hot british ειναι ενα λαμπατο πεταλι το οποιο ειναι πολυ ευελικτο.Η τιμη του ειναι περιπου στα 220.Η κιθαρα μου ειναι bc rich warlock platinum pro.Ποιο να παρω?Οποιος τα εχει ακουσει και τα δυο να μου πει και διαφορες στον ηχο τους. Ευχαριστω!

 

Το metal zone ασχετα που ειναι το πιο κραγμενο πεταλι απο παρα πολλους μπορει να σου δωσει παρα πολυ ωραιες χρειες απο metal βοθρο μεχρι alternative/indie βλεπε Placebo-γνωμη μου αν θες βρες ενα καλο compressorα και χωστου απο μπροστα θα δεις διαφορες που μπορει να εκπλαγεις.(προσωπικα μετα απο δεκα χρονια το χω λατρεψει αυτο το ρημαδι)

το hotbritish ειναι οτι πιο hard rock heavy metal λαμπατο πεταλι που εχω ακουσει και παιξει δεν νομιζω οτι μπορεις να βγαλεις αρκετη βοθροκαφριλα καθως ''ξυνει'' αρκετα,παρα ταυτα ομως εχεις υπεροχα sustain λαμπατο ηχο αρκετα settings να ψαχτεις και επισης αν το συνδυασεις με κανενα mesa boogie μπορει να μην χρειαστεις να ψαξεις αλλο tube distortion στον πλανητη.

 

οπως και να το κανεις το καθενα πεταλι εχει μοναδικο χαρακτηρα

(προσωπικα χτυπα και τα δυο μερικοι το ΜΤ2 το σκοτωνουν εδω μεσα μεχρι και 40 ευρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως και να το κανεις το καθενα πεταλι εχει μοναδικο χαρακτηρα

(προσωπικα χτυπα και τα δυο μερικοι το ΜΤ2 το σκοτωνουν εδω μεσα μεχρι και 40 ευρω)

 

Μιας και σημερα το πρωι αγορασα το hotbritish σας ευχαρηστω ολους για τις συμβουλες...οσογια το mt-2 μαλλον καποτε θα κανω αυτο που λες... :roll: Παντως το hot british κανει σχεδον τα παντα και ηδη το εχω βαλει κατω και του αλλαζω τα φωτα :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου