Προς το περιεχόμενο

[VIDEO] Η κιθάρα μου δεν είναι τόσο καλή για εγγραφή σε studio, τι να κάνω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, fusiongtr said:

 

Θέλεις να κάνεις μαθήματα?

πολύ θα ήθελα να μάθω ταμ ταμ, σωστά όμως....

γιατί αυτά που έχω και παίζω σπίτι όταν πάω σε live γίνομαι ρεζίλι...

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

πολύ θα ήθελα να μάθω ταμ ταμ, σωστά όμως....

γιατί αυτά που έχω και παίζω σπίτι όταν πάω σε live γίνομαι ρεζίλι...


Kανε subscribe και θα σου απαντήσω με βίντεο.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να φτιαχνει και να ποσταρει αναλογα βιντεο ειναι κομματι της τακτικης μαρκετινγκ που εχει. Αποτερος σκοπος ειναι οι πελατες. Και σε αυτους απευθυνεται το βιντεο. Αυτο που λετε "αγγελια" εγω το βλεπω ως υπηρεσια που προσφερει με σκοπο το κερδος. Δεν ειναι κατι το μεμπτο. Καθε αλλο, καθως ο τυπος δεν ειναι χομπιστας. Εχει επενδυσει σε ολο αυτο και μπραβο του. Στο site του φαινεται πως το μαρκετινγκ ειναι ενα σημαντικο κομματι του πως λειτουργει. Πολυ μεθοδικος στο συγκεκριμενο τομεα.

 

Μεθοδικοτητα φαινεται οτι τον διακρινει γενικοτερα. Λογικα θα τον διακρινει και στον τροπο που διδασκει. Γιατι οχι, αλλωστε μετρημενα κουκια ειναι η υλη. Και σιγουρα τον διακρινει σοβαροτητα που δεν συμμετεχει στη συζητηση...

 

(Να του κανω και λιγη διαφημιση :classic_biggrin:)

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
26 λεπτά πριν, Tamtam είπε

Ο Steve T έχει φοβερή πένα, μακάρι να φτάναμε στο μικρό του δαχτυλάκι. Αν εγραψα χίλιες φορές οι παρωδίες του Steve T, να το διορθώσω. 10.000 φορές τις προτιμώ!
(edit: αν βρήκες ότι κάπου ειρωνεύτηκα εσένα, να μου το υποδείξεις σε παρακαλώ)
Κρίσεις για το φόρουμ δεν μου επιτρέπω κι ούτε θέλω να κάνω. Μάντεψε ποιος από τους δυο μας γίνεται απρεπής τώρα.
 

Ο Steve T έχει φοβερή πένα συμφωνώ και απολαμβάνω και τα βίντεό του.
 Έγραψες ακριβώς "χίλιες φορές οι παρωδίες του Steve T" απευθυνόμενος στον dimsonic αλλά σε κοινή θέα.

Kάνω διαπιστώσεις για τη συμμετοχή στο forum και με προβληματίζει το ότι συμμετέχουν ενεργά (δηλ. λένε απόψεις) πάνω κάτω 15-20 άτομα. Κάνω λάθος? Επίσης όλο και περισσότερο αυτοί οι ενεργοί αποκτούμε μια οικειότητα στον λόγο και στα πειράγματα και στις ιδιοτροπίες μας γεγονός που καθιστά την εμπλοκή κάποιου μη εξοικειωμένου με τον πυρήνα των ενεργών μελών πιο διστακτική. Έτσι νομίζω κι έτσι το βλέπω. Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα στον πυρήνα και την ευθύνη που μου αναλογεί. Κι αν η θέση μου αυτή εκλαμβάνεται ως απρέπεια, ζητώ συγγνώμη από όποιον τον θίγει αυτό.

Και ναι, εγώ ήμουν ο αποστολέας της ερώτησης. Έχω λοιπόν μια Gibson Les Paul του '58 την οποία λατρεύω αλλά όποτε πάω να γράψω κάτι, τίποτα, χάλια. Ακούγεται σαν Βilly Gibbons η σαν Clapton. Οπότε έχω την βασική μου την Kumika μόνο για live και recording sessions σε προθήκη με humidifier και την 58άρα την παίρνω στις πρόβες ή την έχω σπίτι αντί για gripmaster ή την παίρνω camping για γύρω απ' τη φωτιά.
 

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

την 58άρα την παίρνω camping για γύρω απ' τη φωτιά.

 

Φταίω εγώ τώρα να σου πω να μην πλησιάζεις κοντά στην φωτιά?

Όχι για σένα, για την 58άρα νοιάζομαι. :classic_tongue:

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Ο Steve T έχει φοβερή πένα συμφωνώ και απολαμβάνω και τα βίντεό του.
 Έγραψες ακριβώς "χίλιες φορές οι παρωδίες του Steve T" απευθυνόμενος στον dimsonic αλλά σε κοινή θέα.

Kάνω διαπιστώσεις για τη συμμετοχή στο forum και με προβληματίζει το ότι συμμετέχουν ενεργά (δηλ. λένε απόψεις) πάνω κάτω 15-20 άτομα. Κάνω λάθος? Επίσης όλο και περισσότερο αυτοί οι ενεργοί αποκτούμε μια οικειότητα στον λόγο και στα πειράγματα και στις ιδιοτροπίες μας γεγονός που καθιστά την εμπλοκή κάποιου μη εξοικειωμένου με τον πυρήνα των ενεργών μελών πιο διστακτική. Έτσι νομίζω κι έτσι το βλέπω. Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα στον πυρήνα και την ευθύνη που μου αναλογεί. Κι αν η θέση μου αυτή εκλαμβάνεται ως απρέπεια, ζητώ συγγνώμη από όποιον τον θίγει αυτό.

Και ναι, εγώ ήμουν ο αποστολέας της ερώτησης. Έχω λοιπόν μια Gibson Les Paul του '58 την οποία λατρεύω αλλά όποτε πάω να γράψω κάτι, τίποτα, χάλια. Ακούγεται σαν Βilly Gibbons η σαν Clapton. Οπότε έχω την βασική μου την Kumika μόνο για live και recording sessions σε προθήκη με humidifier και την 58άρα την παίρνω στις πρόβες ή την έχω σπίτι αντί για gripmaster ή την παίρνω camping για γύρω απ' τη φωτιά.
 

:classic_sad:

......

 

θεωρείς λοιπόν ότι πήρες την απάντηση που ήθελες?

ή τουλάχιστον μια σοβαρή απάντηση?

 

Τέλος πάντων, ναι, στο φόρουμ συμμετέχουν 20-30 άτομα. Και έχουν οικειότητα που βασίζεται στην ανταλλαγή απόψεων, εμπειρίας, γνώμης, γνώσης και άλλων πολλών. Όταν μπήκα στο φόρουμ αυτό πριν από 5 χρόνια έννιωσα την δυσκολία της εμπλοκής. Όμως θεώρησα ότι είναι ένας τόπος όπου μπορώ να προσφέρω και να μάθω και να ενσωματωθώ.

Εγώ ξέρω πως έγινε αυτό...

Παντού έτσι είναι.

Εν προκειμένω, λυπάμαι για την εξέλιξη του ποστ, και αν συνέβαλα σ αυτό. Πλην όμως η άποψή μου δεν αλλάζει, σχετικά με το βίντεο το οποίο θεωρώ ατεκμηρίωτο και αυθαίρετο και χωρίς ουσία. Τον άνθρωπο δεν τον γνωρίζω, προφανώς είναι καλός μουσικός, αλλά δεν μου αρέσει που προσπαθεί να μαζέψει πελάτες από έναν χώρο όπου δεν συχνάζει ή πονάει γι αυτόν.

Αυτά και τέλος.

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

θεωρείς λοιπόν ότι πήρες την απάντηση που ήθελες?

 

Δεν ήθελα να πάρω απάντηση από κάτι. Αισθάνθηκα λίγο άβολα εκ μέρους κάποιου συμφορουμίτη για τον τρόπο και όχι για το περιεχόμενο και δεν θα ήθελα να πάθω το ίδιο ούτε εδώ ούτε και πουθενά. 

Κι εγώ νομίζω στα πρώτα μου post αισθανόμουν "αόρατος". Σαν να με προσπερνούν όλοι και σαν να μονολογούσα εκεί σε μια γωνιά κάποιου θρεντ.

 

 

20 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Φταίω εγώ τώρα να σου πω να μην πλησιάζεις κοντά στην φωτιά?

Ρε συ, μου είπαν κάτι faded ξεθώριασε κλπ και είπα να φρεσκάρω λίγω το burst.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Πνοή και Νύξη said:

Κι εγώ νομίζω στα πρώτα μου post αισθανόμουν "αόρατος". Σαν να με προσπερνούν όλοι και σαν να μονολογούσα εκεί σε μια γωνιά κάποιου θρεντ.
 

 

Και εαν αυτο ειναι δυσκολο για το οποιοδηποτε νεο μελος, μπορω να φανταστω ποσο δυσκολοτερο ειναι για καποιον επαγγελματια του κλαδου, οπου κυριαρχει η αρχικη δυσπιστια ως προς τις προθεσεις.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου