Προς το περιεχόμενο

RPG κανεις?


YrIa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι... μαλλον δεν με καταλαβατε :D

 

Εννοουσα tabletop rpg.... Δηλαδη DnD, Vampire, Khtulu κλπ.... :wink:

οχι σε pc...

 

Εγω ξεκινησα με DnD, Dragonlance & Fortgotten Realms και τωρα πια παιζω Khtulu και Demon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι... μαλλον δεν με καταλαβατε :D

 

Εννοουσα tabletop rpg.... Δηλαδη DnD' date=' Vampire, Khtulu κλπ.... :wink:

οχι σε pc...

 

Εγω ξεκινησα με DnD, Dragonlance & Fortgotten Realms και τωρα πια παιζω Khtulu και Demon...[/quote']

 

Χαιρετώ!

 

Έχω τα ζαράκια μου και τα handbook σπίτι και σκονίζονται... :D

 

Πριν από λίγα χρόνια έπαιζα, αλλά τώρα λόγω δουλειάς και έλειψης σωστής παρέας και DM... :cry: Είχα έναν τρελό που έφτιαχνε δικά του σενάρια σε Forgrotten κυρίως και παίζαμε κατα 90% αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους :D

 

Εδω και αρκετα χρονια ειμαι πορωμενη με rpg παιχνιδια' date=' και ειπα να ανοιξω ενα topic μπας και βρω συναδελφους του αθληματος... :D

 

Λοιπον?

Ασχολητε κανεις σας με rpg?

Και αν ναι σε τι κοσμο?[/quote']

 

 

Τώρα βρήκες ΤΟ άτομο των rpg.Από τότε που γεννήθηκα ε΄μαι πορωμένος με τέτοια παχνίδια και ειδικά με αυτά που είσαι σε αρχαίους κόσμους και πολεμάς με σπαθιά μάγια κλπ.

Tώρα παίζω Guild Wars.Eίχα ξεκινήσει το Νeverwinter Nights 2.Αν εξαιρέσεις τον λίγο σπαστικό χειρισμό του είναι πολύ ωραίο.Και το dungeon Siege καλό είναι αλλά έχε άθλια γραφικά.Το WoW βέβαια δε σχολιάζεται(το ζαχαρώνω για το καλοκαίρι!!!

Το πιο αγαπημένο μου παιχνίδι όμως είναι το The Elder Scrolls III: Morrowind και το IV Oblivion.Δυστυχώς όμως δεν είναι online.

 

Αν παίζεις GW στείλε κανά pm να κάνουμε τίποτα μαζί :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα περιορίζομαι στο PC. Από πάντα βέβαια ήμουν και του PC... :wink:

 

Από την εποχή του Eye O.T. Beholder και Dungeon Master...

 

Τώρα την βρίσκω στο W.O.W. Αλλά με μέτρο... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κριμα να ξεμενει κανεις απο καλο dm... Αλλα γιατι δεν κανεις εσυ??

Στην αρχη ειναι λιγο ζαλαδα αλλα μετα εχει και αυτο την ομορφια του...

Βασικα και εμενα μου αρεσει πολυ το dnd αν και τωρα δεν μενουμε κολλημενοι στους κανονες, οποτε εχουμε προσαρμοσει ολο τον κοσμο οπως θελουμε...

 

Και στο pc πορωνομαι αλλα δεν εχει καμια σχεση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πρώτη φορά χωθηκα περσυ σε ένα DnD και ακόμα παίζουμε την ίδια ιστορία. (δεν μαζευόμαστε και πολύ συχνά βέβαια). Όσο μαθαίνω να παίζω την βρίσκω όλο και περισσότερο αλλα ο χρόνος μου είναι λιγοστός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρονος ειναι ενα προβλημα. Θυμαμαι οταν πριν πολλααααα χρονια, επι εποχη λυκειου, επαιξα την πρωτη ιστορια, τρωγαμε 12 ωρες την ημερα για 40 μερες... τρομερο χασιμο χρονου ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ όταν ήμουν φοιτητης είχα κάψει γύρω στον ενάμιση χρόνο με το AD&D. Καλή φάση ήταν αλλά δεν έλεγε να συνεχιστεί έτσι. Είπαμε να παίζουμε με μέτρο, και τελικά το παρατήσαμε. Μου έχει λείψει πάντως το άτιμο...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς παίζουμε 4-7 ώρες τη φορά και ούτε μια φορά την εβδομάδα. Το καλοκαίρι για παράδειγμα είχαμε κάνει ένα κενό πάνω απο μήνα..... Παρ'ολα αυτά δεν πτοούμαστε, όποτε μπορούμε. Δεν θα πεθάνουμε. Παιχνίδι είναι άλλωστε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου