Προς το περιεχόμενο

Ποιά flying-V;


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σε ποιο πράμα; Αν είναι ανεξάρτητο το κύκλωμα του x2n (πχ έχει δικό του volume) και τα άλλα δύο ρυθμιστικά πάνε για volume+tone τψν άλλων 2 μαγνητών, δεν νομίζω να παίζει τέτοιο πρόβλημα. Βέβαια θέλει τρελή μανούρα και όρεξη να κάτσεις από πάνω. Εδώ έχω δει άλλα και άλλα κουλά! 

Βέβαια τώρα κάνω υποθέσεις άνευ ουσίας, καθώς όπως προείπα δεν την παίρνω την κιθάρα αυτή, καθώς δεν χρειάζομαι άλλη κιθάρα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είχα στο μυαλό μου άλλη κιθάρα, αλλά έχεις δίκιο, όντως αν έχει διαφορετικές εντάσεις για κάθε μαγνήτη θα'ναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια θέλει 1 τετραθέσιο, ώστε να παίζει η κλασική γκιμπσονική διάταξη+του ότι θα σκάει στην 4η επιλογή ο άσχετος x2n. Ή αλλιώς κανά 5θέσιο να έχει την γκιπσονική+out of phase των 2 + ο άσχετος χ2η και μαζί στο 1 tone κοτσάρισμα push pull για σπλιτάρισμα και άντε μετά να βγει άκρη με όλο το καλωδιομάνι!!!!!

 

Όρεξη να κολλάς και να καταλαβαίνεις το σχέδιο δλδ!!!!! :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω κι εγώ! Δώσε μανούρα και να μην βαριέμαι (το κυριότερο) και άσε με να ασχολούμαι!!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπορεις να έχει κλασσικά τριθέσιο για τους mid και neck και ένα miniswitsch που να κάνει bypass τα πάντα (ποτενσιομετρα κλπ) και να στέλνει κατευθειαν τον x2n.

Kafrila.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου