Προς το περιεχόμενο

Aγορα ηλεκτρικης κιθαρας


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν, γεια σας, έίμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Τι ηλεκτρική κιθάρα να πάρω; Θα πάρω το Πάσχα και είπα να ψαχτώ λιγάκι πριν πάω να αγοράσω. Ξέρω την κλασική έως ένα αξιοπρεπή βαθμό (έως το πάσχ θα τη μάθω τέλεια). Από χρήματα μπορώ να δώσω έως 600 ευρώ. Θέλω μια φτηνή επειδή, αν το μετανιώσω ή δω ότι δε μπορώ να πάιξω ακόμα να μη κλέω τα λεφτά μου.

 

Υ.Γ. Το επισημαίνω είμαι εντελώς αρχάριος στην ηλεκτρική και εδώ που μένω, δεν υπάρχει κανένας να μου δείξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω την κλασική έως ένα αξιοπρεπή βαθμό (έως το πάσχ θα τη μάθω τέλεια).

 

Θες να μας πεις δηλαδή ότι σε 2 βδομάδες θα γίνεις απο "Είμαι καλός" στο "Είμαι παιχταράς τελεία και παύλα";; :wink: :lol: :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ μην είσαι τόσο ωμός. Όλοι έχουμε δικαίωμα στο όνειρο... :( :(

 

 

Που να μην έβαζα τα smilies στο τέλος δηλαδη... :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω την κλασική έως ένα αξιοπρεπή βαθμό (έως το πάσχ θα τη μάθω τέλεια).

 

Θες να μας πεις δηλαδή ότι σε 2 βδομάδες θα γίνεις απο "Είμαι καλός" στο "Είμαι παιχταράς τελεία και παύλα";; :wink: :lol: :D

 

1.Με το "τέλεια" εννοώ αρκετά καλά, ελπίζω να το κατάλαβες, γιατί μου φαίνεσαι έξυπνος κ όχι χαζός.

2. Μη νομίζεις ότι σε 2 βδομάδες δε μπορώ να μάθω αρκετά (κ δεν είναι 2 βδομάδες ως το Πάσχα, είναι κάτι παραπάνω:P) γιατί στα πρώτα 3-4 μαθήματα στη μουσική έπαιζα Black Sabbath σε κλασσική :wink:

3. Τι τραγούδια; Από Beatles μέχρι metal.

 

(Φιλικά Πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Λοιπόν' date=' γεια σας, έίμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Τι ηλεκτρική κιθάρα να πάρω; Θα πάρω το Πάσχα και είπα να ψαχτώ λιγάκι πριν πάω να αγοράσω. Ξέρω την κλασική έως ένα αξιοπρεπή βαθμό (έως το πάσχ θα τη μάθω τέλεια). Από χρήματα μπορώ να δώσω έως 600 ευρώ. Θέλω μια φτηνή επειδή, αν το μετανιώσω ή δω ότι δε μπορώ να πάιξω ακόμα να μη κλέω τα λεφτά μου.

 

Υ.Γ. Το επισημαίνω είμαι εντελώς αρχάριος στην ηλεκτρική και εδώ που μένω, δεν υπάρχει κανένας να μου δείξει![/quote']

 

Welcome Louminis. :wink: :wink:

Αν πάρεις ηλεκτρική, πρέπει να πάρεις και ενισχυτή, και μετά πετάλια εφφε, καλώδια, κλπ. Το budget των 600Euro είναι για πακέτο κιθάρα- ενισχυτής?

 

Πάντως, να παίζεις κλασική και να μην μπορείς να παίξεις (καθόλου) ηλεκτρική μάλλον δεν γίνεται.

 

 

 

(Janick είσαι υπερβολικός. :wink: :wink: :wink: Δεν είναι σε 2 εβδομάδες το Πάσχα. :lol: :lol: Έχουμε καιρό.... :wink: :wink: :wink:

 

Louminis ασ'τον να λέει. Με 300-400 ώρες μελέτη την ημέρα μπορεί και να προλαβαίνεις.... :wink: :wink: :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω την κλασική έως ένα αξιοπρεπή βαθμό (έως το πάσχ θα τη μάθω τέλεια).

 

Θες να μας πεις δηλαδή ότι σε 2 βδομάδες θα γίνεις απο "Είμαι καλός" στο "Είμαι παιχταράς τελεία και παύλα";; :wink: :lol: :D

 

1.Με το "τέλεια" εννοώ αρκετά καλά' date=' ελπίζω να το κατάλαβες, γιατί μου φαίνεσαι έξυπνος κ όχι χαζός.

2. Μη νομίζεις ότι σε 2 βδομάδες δε μπορώ να μάθω αρκετά (κ δεν είναι 2 βδομάδες ως το Πάσχα, είναι κάτι παραπάνω:P) γιατί στα πρώτα 3-4 μαθήματα στη μουσική έπαιζα Black Sabbath σε κλασσική :wink:

3. Τι τραγούδια; Από Beatles μέχρι metal.

 

(Φιλικά Πάντα)[/quote']

 

 

Η πρόταση σου ήταν άκρως παρεξηγήσιμη :wink: και πρόσφορη απεριόριστου δουλέματος :D :D

 

Όσο αφορά την ερώτηση σου πριν σου πω οποιαδήποτε κιθάρα καλό θα ήταν να πας σε κανένα κατάστημα να παίξεις μερικές κιθάρες να δεις ποιά σε βολεύει πια σου αρέσει κλπ κλπ.Γιατί το απο Bealtes μέχρι Metal δεν λέει και πολλά απο μόνο του.Πολλές κιθάρες παίζουν σε αυτό το φάσμα :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου