Προς το περιεχόμενο

Aγορα ηλεκτρικης κιθαρας


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μαγνητες δεν μπορω να σου πω,το μοντελο που επαιξα ειχε καλους αλλα ο φαρμακοποιος νακας το ειχε 1900 οποτε αμιβαλλω αν ειναι το ιδιο με αυτο που δειχνεις.

Το μπρατσο λεπτο ηταν δεν θα σε χαλασει

 

ps:η nitefly ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Nαι, ναι, αν μιλαμε για τοσα χρηματα, η nightfly ηταν, η οποια στο θωμα εχει 1600 ή 1700.

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

Καποιος που να εχει εμπειρια απο την συγκεκριμενη κιθαρα ή να ξερει τους μαγνητες που φοραει?

Γενικα παντως, απ οσο μου ειπε και ο theoniki, η Fishman ειναι καλη εταιρια, οποτε υποθετω πως ο piezo που εχει, ειναι καλος...??

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις schester χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια μονο καλα λογια ακουω και διαβαζω!!!

Τοσο καλα που με εχουν κανει περιεργο.

Παρε μια να την ακουσουμε!!! :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις schester χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια μονο καλα λογια ακουω και διαβαζω!!!

Τοσο καλα που με εχουν κανει περιεργο.

Παρε μια να την ακουσουμε!!! :P :P :P

 

Εγώ πάντως απο κοντά που είδα κανα δύο κατασκευστικά μου φάνηκαν πάρα πολύ καλές και μιλάμε για μοντέλα των 400¤.Επίσης ήταν απο τις λίγες κιθάρες που το μανίκι τους ήταν τόσο βολικό σε όλο το μήκος της ταστιέρας ακόμη και στο 24 τάστο όπου μπορούσα να σολάρω ανελέητα και ας μην έχει λεφτά :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολαυτα, μια κιθαρα των 400 ευρω, ποσο καλυτερη μπορει να ειναι απο την rg270dx που εχω? Δηλαδη εν τελει, μιλαμε για μια κιθαρα πιο φθηνη απο την δικια μου...

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Και ακομα μια ερωτηση......:

 

Εστω οτι εχουμε αυτην την κιθαρα:

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_duke_100_bl.htm

Mε την προοπτικη να μπουν καλυτεροι μαγνητες και ισως και ηλεκτρικα, πως παμε απο θεμα τιμη/αποδοση σε συγκριση με μια parker p 44??

 

SF θελω ΚΑΙ τα δικα σου φωτα...:D

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα εχει βεβαια τον ηχο μιας PRS μια και ειναι bolt on,αλλα με ενα καλο σεταπ & βεβαια ενα καλο σετ μαγνητων νομιζω οτι για τα λεφτα της θα ειναι ακτυπητη (απο hardware σκιζει παντως). :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα εχει βεβαια τον ηχο μιας PRS μια και ειναι bolt on

 

Nαι, εννοειται αυτο, δεν εχω αυταπατες :lol:

 

Απλα επειδη σκεφτομαι καποια στιγμη να σκασω κανα 800αρι για ηλεκτρικη και ειμαι αναμεσα σε ibanez, (ισως)prs και parker, θελω να ξερω ποσο μεγαλη διαφορα (ή καθολου διαφορα με τις απαραιτητες μετατροπες) θα εχει η συγκεκριμενη.Και φυσικα ας πουμε με απασχολει το να μην "σκαλωνει" το χερι μου στο μπρατσο λογω κακων υλικων. :D

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου