Προς το περιεχόμενο

διαπασών


nody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ περίμενα περισσότερα από ένα τετοιο περιδικο. Ισως γιατί είμαι μουσικός ενώ το περιοδικο αυτό απευθυνεται σε ατομα που ναι μεν ακουνε μουσικη αλλα δεν είναι μουσικοί. Περίμενα να αναλύσει αιτίες και να κανει ερωτήσεις δύσκολες, γιατι και πως, για να καταλαβουμε και εμείς πόσο συνηδητοποιημένοι είναι οι καλλιτεχνες. πχ γιατί οι comehome τραγουδάνε σε αγγλικό στίχο? σε άγγλους απευθυνονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εγώ το πήρα το Διαπασών αλλά ως πρώην αναγνώστης Μετρό, Δίφωνο/Echo, μου φάνηκε μια από τα ίδια. Πάντως κάποια άρθρα του ήταν ενδιαφέροντα και το CD (όχι αυτό με τις Τρύπες κ τα Ξύλινα Σπαθιά) είναι καλή προσπάθεια. Θα μπορούσε να είναι αρκετά χειρότερο (όπως τα προηγούμενα περιοδικά έχουν κατά καιρούς υπάρξει, ενώ μοιράζεται με αυτά ίδια αντίληψη για τον πολιτισμό και πρόσωπα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα βέβαια και τίποτα διαφορετικό, αλλά μου κάνει εντύπωση (σχήμα λόγου, βέβαια) το ότι κάποιος στήνει ένα περιοδικό που θέλει να κοντράρει το Δίφωνο, παίρνοντάς του πελατεία (εφόσον απευθύνεται στα ίδια άτομα).

 

Αυτοί που το έστηναν, δεν ήξεραν τίποτα για τις προσπάθειες Μελωδία - Echo&Artis - Oktava;

 

Εδικά τώρα που το Δίφωνο άλλαξε "καπετάνιο" και συνεργάτες κι έγινε πάλι Νταλαρίφωνο, Κοτσιροδίφωνο και Κραουνακίφωνο (βλπ. Βλαχογιάννη) (αφού πέρασε μια χρυσή περίοδο 2002-2006), θα έπρεπε το Διαπασών να προτείνει μια εναλλακτική πρόταση (όσο βέβαια του επιτρέπουν οι συνθήκες στο Ελλαδιστάν).

 

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι θα πάει άπατο, γι' αυτό σπεύσατε να το αγοράσετε για να το πουλήσετε μετά από καμιά πενταετία στο Μοναστηράκι ως συλλεκτικό.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας 7 ευρώ ένα ποτό είναι 8)

 

με 2 cd εμένα νορμάλ μου φάνηκε η τιμή,

 

το ότι δίνουν μια πολύ καλή ευκαιρία σε νέες μπάντες και καλλιτέχνες να τους ακούσει το ευρύ κοινό, μέσα από το cd και με ολοδέλιδη συνέντευξη και φωτό, δεν νομίζω να το κάνουν και πολλοί αυτό,

(ψάχναμε κατα καιρούς, τρόπους να μπορούμε να προβαλουμε την μουσική μας και τώρα μας χαλάει):?

 

ειδικά και από το πρώτο τεύχος, νομίζω ότι αυτή η προσφορά τους είναι μεγάλη υπόθεση αν αναλογιστή κανείς το κόστος του ενός cd σε τόσο μεγάλα τιράζ.

 

σε γενικές γραμμές το είδα ενδιαφέρον περιοδικό και με άποψη.

 

 

(ρε 'σεις περιοδικό αγοράζουμε, όχι studio monitor) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε γενικές γραμμές το είδα ενδιαφέρον περιοδικό και με άποψη.

 

μωρε αποψη εχει..σε μερικους απο εμας δεν μας πολυ ενδιαφερει αυτη η αποψη αυτο ειπαμε... :lol:

οσο για την τιμη οκ ισως υπερβαλουμε για μια φορα που το πηραμε αλλα να χαλαω 7€ για 2 cd και για μια θεματολογια που δεν με ενδιαφερει δεν ειναι πολλα; 8) :wink:

καντο ενα το cd μωρε παιδακι μου και ριξε λιγο την τιμη να ειναι πιο προσιτο... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά 2 cd με 6 τραγούδια το καθένα..... Αν ήταν θέμα το κόστος των cd (που δεν είναι όταν μιλάμε για τέτοιες ποσότητες) θα μπορούσαν να έβαζαν 1 και όχι 2

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μην τρελαθούμε κιόλας 7 ευρώ ένα ποτό είναι 8)

 

Είναι άστοχος ο συσχετισμός.

Την τιμή την καθορίζει ο ανταγωνισμός ομοίων πραγμάτων.

 

(κανείς δε σχολίασε ότι τα "2 cd" είναι μισοάδεια...)

edit: Boukaw με πρόλαβες.

 

 

το ότι δίνουν μια πολύ καλή ευκαιρία σε νέες μπάντες και καλλιτέχνες να τους ακούσει το ευρύ κοινό' date=' μέσα από το cd και με ολοδέλιδη συνέντευξη και φωτό, δεν νομίζω να το κάνουν και πολλοί αυτό[/quote']

 

Το έκανε και το Δίφωνο για χρόνια (όχι το cd, τα άρθρα).

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πχ γιατί οι comehome τραγουδάνε σε αγγλικό στίχο? σε άγγλους απευθυνονται?

 

8O

 

Σε Μπανανούς :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το πηρα αλλα πιστευω οτι οταν κατι ειναι στην αρχη χρειαζεται μερικες ευκαιριες οποτε μην το καταδικαζετε ακομη δεν βγηκε εξαλλου οποιος δεν νομιζει οτι λεει κατι εχει την επιλογη να μην το παρει απλα τα πραγματα...επισης ελατε στην θεση του επιχειρηματια που στηνει κατι τετοιο και το πως πρεπει να σκεφτει για το ολο ζητημα...ολοι θελουμε να λεει τα δικα μας αλλα δεν μας νοιαζει και πολυ το τι θα γινει παρακατω οσο και να ειμαστε ρομαντικοι η σκληρη πραγματικοτητα τα λεει αλλιως και πρεπει πραγματι να προσαρμοζεσαι...δεν ξερω αλλα give mag another chance... :D :D :D

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για τις κρίσεις δεν μπορώ να πω κάτι και δεν μου πέφτει και λόγος βέβαια...

 

ένα περιοδικό απηχεί τις απόψεις των συντακτών του και όλο μαζί μπορεί να γίνει ένας φίλος που έιτε συμφωνούμε σε ένα βαθμό με τα λεγόμενα και την συμπεριφορά του και μοιραζόμαστε μαζί του κάποιες στιγμές της καθημερινότητάς μας, είτε όχι...και είναι απόλυτα θεμιτό κάτι τέτοιο..

 

απλά καλό είναι να του δίνουμε και κάποιο χρόνο προσαρμογής ώστε να προλάβει να εκδηλώσει τις όποιες καλές ή κακές προθέσεις του, που στην πρώτη του κυκλοφορία (και ότι συγκυριακά και μη συνεπάγεται αυτή) είναι μάλλον ουτοπικό να περιμένουμε...

αυτές στην πλήρη ανάπτυξή τους θα μας οδηγήσουν και σε ασφαλή συμπεράσματα...χωρίς απαραίτητα να σκάμε 7 ευρώ το μήνα για να το διαπιστώσουμε...

 

υποκειμενικά λοιπόν είδωμεν...αντικειμενικά τώρα η τιμή, αν δεν είσαι βέβαια Λαμπράκης με δικά σου τυπογραφεία κλπ, δεν καθορίζεται δυστυχώς πάντα μόνο από την όποια καλή σου πρόθεση...ο νοών νοείτο...και όντως τα 7 ευρώ δεν είναι ευκαταφρόνητο ποσό...αλλά ρε παιδιά 130 σελίδες σε καλό χαρτί με μόλις καμμιά δεκαριά αφιερωμένες σε διαφημίσεις, σας φαίνονται τόσο λίγες? δεν ξέρω μπορεί νάμαι και παράξενος...

 

ΥΓ. Τάκη και Παναγιώτη σε σας ρε ...παλιοκάφροι, ούτε δώρο δεν θα σας το έκανα γιατί σας αγαπώ και αν σας άρεσε η θεματολογία του πόσο μάλλον η Αλεξίου, θα ανησυχούσα για την υγεία σας... :lol: :lol: :lol:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου