Προς το περιεχόμενο

Steely Dan - Kid Charlemagne solo by mpamps


mpamps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, mpamps said:

Όταν αποφάσισα να το προσπαθήσω σε είχα στο μυαλό μου ξέροντας ότι σου αρέσει πολύ και είσαι λίγο "ψείρας" (νομίζω).
Οπότε περίμενα να δω τι θα γράψεις...Είμαι ικανοποιημένος. Περίμενα χειρότερα.

 

Αναπόφευκτο όταν έχεις μεγαλώσει με τα κομμάτια αυτά.

Απο την πρώτη στιγμή που το άκουσα εκεί γύρω στα 20 όταν βγήκε οι αντιδράσεις ήταν

Δεν γίνεται, πως το κάνει, είναι αδύνατον, πρέπει να βρώ τις παρτιτουρες, τις βρήκα επιτέλους (20 χρόνια μετά), α ...έτσι το κάνει, δεν γίνεται, είναι αδύνατον κ.ο.κ.

Τόσα χρόνια μετά έχω αφήσει στην άκρη καθε ιδέα για cover και έχω καταλήξει ότι κι αυτός ο ίδιος, τότε έκατσε και το σκέφτηκε, έπεσε με τα μούτρα και βγήκε αριστούργημα. Το να προσπαθήσεις να ξαναφτιάξεις ένα αριστούργημα από την αρχή δεν έχει κανένα νόημα. Μόνο για λόγους ανάλυσης και παρουσίασης για τις επόμενες γενιές που θα ζουν με μοτονική και μονορυθμική μουσική.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, dimsonic said:

 

Αναπόφευκτο όταν έχεις μεγαλώσει με τα κομμάτια αυτά.

Απο την πρώτη στιγμή που το άκουσα εκεί γύρω στα 20 όταν βγήκε οι αντιδράσεις ήταν

Δεν γίνεται, πως το κάνει, είναι αδύνατον, πρέπει να βρώ τις παρτιτουρες, τις βρήκα επιτέλους (20 χρόνια μετά), α ...έτσι το κάνει, δεν γίνεται, είναι αδύνατον κ.ο.κ.

Τόσα χρόνια μετά έχω αφήσει στην άκρη καθε ιδέα για cover και έχω καταλήξει ότι κι αυτός ο ίδιος, τότε έκατσε και το σκέφτηκε, έπεσε με τα μούτρα και βγήκε αριστούργημα. Το να προσπαθήσεις να ξαναφτιάξεις ένα αριστούργημα από την αρχή δεν έχει κανένα νόημα. Μόνο για λόγους ανάλυσης και παρουσίασης για τις επόμενες γενιές που θα ζουν με μοτονική και μονορυθμική μουσική.

 

 

Εγώ για να είμαι ειλικρινής, μέχρι να το ακούσω στο Top 20 Rock Solos του Beato, αγνοούσα την ύπαρξή του.

Από Steely Dan ήξερα μόνο το Do it Again και από Larry Carlton είχα (κι έχω) μαύρα μεσάνυχτα.

 

Το είδα καθαρά σαν challenge και μια ευκαιρία να ακούσω και να έρθω αντιμέτωπος με κάτι "ξένο"...

Το κάνω όλο και πιο συχνά τελευταία, όσο ο χρόνος και η διάθεση το επιτρέπουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου